logotype
14 -June -2024 - 23:16

Kontakt: 

Jan Benda st.

 

email:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

tel :728 609 600/739402280

 

Agentura JBR vznikla v roce 1999. Pár nadšenců se tehdy v Pačejově rozhodlo uspořádat Mistrovství ČR v Enduru, a i když nadšení bylo úžasné, bylo nutné, aby onu akci někdo zastřešil, respektivě aby někdo "strčil hlavu do oprátky" a nesl případné riziko možného průšvihu nebo finančního propadu celé akce. To se také stalo a vlivem různých okolností po finanční stránce skončila celá akce prodělkem -72 000,- Kč. Přestože tato skutečnost nebyla dvakrát povzbudivá, v r.2000 bylo opět požádáno o přidělení podniku M ČR v Enduru. V té době již vytunelované a potápějící se ČMF / české motocyklové federace/ nebyla schopna dostát svým závazkům vůči pořadatelům a bez poskytnutí slíbených dotací vlákala pořadatele jednotlivých podniků do finanční pasti. Nakonec díky ráznému zásahu ze strany agentury JBR se podařilo finanční situaci vyrovnat odvezením osobního automobilu z ÚAMK. To se však stalo osudným pro JBR, neboť několika závistivcům se podařilo celou skupinu pořadatelů z Pačejova rozeštvat, a tím pádem již nebylo možné uspořádat další podniky M ČR Enduro.
Jak se říká, čas je nejlepší lékař na všechny rány. Po splnění rodinných povinností se Jan Benda se zbytkem věrných rozhodl vrátit k enduru. ,,Bylo mi jasné, že několik desítek pořadatelů potřebných k uspořádání velkého endura už nebude nikdo schopný dát dohromady." A tak se zrodil nápad uspořádat sprintenduro. Soutěž v duchu klasiky s minimální režií a minimálním počtem pořadatelů. Jako ideální pro uspořádání se zdál listopad r. 2002. Podzimní studené a promáčené počasí a nasáklá zem po povodních se zdály tím pravým pro závody tohoto typu. A povedlo se .Trať na hraně průjezdu, hodně bahna a voda a voda. Vyzkoušeno a odklepnuto - může se pořádat.

.

Tato sekce se právě připravuje.

Právě byly spuštěny tyto nové stránky agentury JBR. Jak jste byli zvyklí najdete zde aktuální dění ze světa endura a více!

Omluvte drobné nedostatky ale zpočátku není nic dokonalé, pokud by jste měli nějaké návrhy jak stránky vylepšit zašlete je na emailovou adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. .

Do fotogalerie byly přidány fotky JBR teamu z

ETK cupu v Čímicích - určitě stojí za zhlédnutí :)

Dobřanské klání začalo mimořádně již v pátek 17. května. Pozvání na sobotní hudební festival totiž přijala rocková kapela Bonfire z Německa, a tak se noční závodění posunulo o den dopředu.

Číst dál: Offroad Maraton Dobřany 2013

Vážení jezdci, přátelé a příznivci Endura především pod asociací CAMS, bohužel Vám musíme oznámit nemilou zprávu a to, že pro letošní rok se závody v oblíbených a vyhlášených OPAŘANECH neuskuteční.

 

Číst dál: ENDURO OPAŘANY 2013 „ ZRUŠENO“

Frýdlant nad Ostravicí

Naši jezdci vyrazili na druhý závod Mistrovství  České  Republiky do Frýdlantu nad Ostravicí.Ze západu čech,  do druhého koutu republiky je to pořádný kus,takže cesta byla dlouhá,očekávání velké. Jezdců se tentokrát sjelo více než dost,na startu se oběvilo více než 200 závodníků.

Číst dál: Frýdlant nad Ostravicí

 

Dne 10.5.2013 sme se vydali na menší trénink před závodama v Drmoulu.Menčí trénink se stal ve vyprošťovací akci, když Honza Vaštů dokázal utopit a doslova vcucnout do bláta, takhle svojí motorku.Přikládám video, jak probíhalo vyprošťování.

Číst dál: Trénování v Dobřanech

Dnes byl opět obnoven "staronový" bazar, takže pokud máte co na prodej, zkus teto zde! :) 

Dnes byl opět obnoven "staronový" bazar, zde! :) 

Málokdo  z jezdců ,kteří se vydali minulý víkend do Šumperka na další závod MČR pod CAMSem si dovedl představit, jak náročná soutěž ho čeká.

Číst dál: Šumperk ala Sahara

Ve dnech 20. a 21. července 2013 se v Hrabenově u Šumperku uskutečnil třetí podnik seriálu MČR v Enduru Open 2013. Společně s kláním jednotlivců se zároveň poprvé letos soutěžilo i ve tříčlenných teamech v rámci MČR v Enduru OPEN 2013 družstev.

Číst dál: ČR ENDURO OPEN 2013-ŠUMPERK-HRABENOV

Modelová řada Gas Gas Enduro pro příští rok má tradičně co nabídnout hobby jezdcům i profíkům. Modernizací prošly všechny modely a kubatury od 125 až po 450 ccm, dvoutakty i čtyřtakty. Aktuální skladba čítá 6 modelů dvoutaktní řady Racing (EC 125 R, EC 200 R, EC 250 R, EC 250E R, EC 300 R a EC 300E R), 3 čtyřtakty Racing (EC 250F, EC 300F a EC 450F) a 5 modelů Standard (EC 200, EC 250, EC 250E, EC 300, EC 300E).

V těchto tropických dnech, týdnech, měsících je nutno dodržovat pitný režim!!!

Na našem novém webu Vám můžeme zveřejnit Vámi pořádané  podniky,akce,tréninky , včetně článků a dalších podrobnějších informací. Máte-li tedy zájem posílejte na mail  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.  veškeré informace ke zveřejnění.

Ahoj přátelé a kamarádi dvou kol.
Všichni víte,kdo jsem a jaké postoje zastávám.Je pravdou,že za některé mé projevy jsem si nasekal dost nepřátel,ale zase naopak  mě tyto postoje obdarovali přátely,kteří to ocenili a o tyhle lidi mě vždycky šlo.

Číst dál: MS Juniorů Jinín ..... aneb CO BUDE DÁL?!!

Nazdar přátelé.Neměl jsem to v úmyslu,ale z důvodů vyjasnění mého ukončení působení ve VV divize enduro v CAMSu sděluji.

Číst dál: Vysvětlení.

 Včerejší slavnostní zahájení proběhlo přímo v paddocku, kde bylo pódium. Žádný dlouhý doprovodný program nebyl, takže jsme tam nemuseli dlouho čekat. Průvod vyšel z centra Olbie asi 500m do přístavu, kde se nachází paddock. To by bylo k oficiální stránce asi tak všechno. Jinak přejímky proběhly bez větších problémů.

Číst dál: Report od Jakuba Horáka z letošní ISDE.

Malé doplnění.

Enduro výfuk platí samozřejmě jen pro enduro motocykly a je možné jet i na crossových strojích !!!

Zdraví 

Honza Benda

Je to už taková tradice ,zajet si na podzim na pěkné enduro nedaleko našich hranic do německého Zschopau.Jede se zde již tradiční poslední závod endura německého šampionátu.Bývalo tradicí,že tento závod absolvovali naši jezdci, ale to je již dávno a samozřejmě  doba,kdy jsme vozili medaile z MS a ME je též asi nenávratně pryč.Jediným hrdinou tak zůstává náš jezdec z Táborské squadry Petr Trešl doprovázen letos italským hřebcem Vitoriem Levagim.JBR enduro tým měl v plánu tuto soutěž absolvovat,ale po zranění Honzy Bendy na ME v uhlířkach jsme se rozhodli,že Jendu Vaštu samotného necháme odpočívat a soustředíme se ještě letos na seriál CAMSu.
O tom kde jsem spali a podobně už jsem psal několikrát a tak přímo k závodu.

Číst dál: Enduro Rund um Zschopau 2013.

Jako malý kluk jsem nevynechal ani jeden motoristický podnik v okolí.Neměli jsme doma auto a tak jsem byl odkázaný na svého kamaráda a později na pionýra ,na kterém jsem jezdil na všechny akce,které voněli benzínem.

Číst dál: Trochu odjinud.

VV DE, CAMS A WESTERN ŠIKLŮV MLÝN VÁS SRDEČNĚ ZVE NA SLAVNOSTNÍ VYHLÁŠENÍ MČR CROSS COUNTRY A ENDURA DO ŠIKLŮVA MLÝNA 27.10.2013 OD 20.00HOD

Číst dál: Pozvánka

Stanice NOVA SPORT odvysílá záznam z Enduro Sprintu na Šiklově Mlýně v těchto časech:
čt 31.10.2013 - 19:10
pá 1.11.2013 - 11:35
so 2.11.2013 - 23:30
ne 2.11.2013 - 11:35
út 5.11.2013 - 11:10

První ročník motocrossu ve Vstišise se velmi vydařil kluci ze Vstiše trať suprově připravily,pod vedením Radka Bezděka.

Reportáž kterou pořídila ČT na Šiklově Mlýně můžete vidět:

Premiéra:

ČT sport – čtvrtek 14. 11. – 17:45

Opakování:

ČT sport – čtvrtek 14. 11. po půlnoci – 01:40

ČT sport – pátek 15. 11. – 07:30

ČT sport – pondělí 18. 11. – 07:30

ČT sport – úterý 19. 11. – 06:00

I když momentálně mě zajímá spíše postel, horký čaj a nějaké prášky,samozřejmě čas ,strávený v posteli věnuji četbě a.............no vždyť víte.

 

Číst dál: Enduro a Český divák.


O vztahu mezi myslivci a jezdci endura není co psát.Znám dost slušných chlapů- myslivců a někteří i jezdí na endurech.Znám spoustu i jejich rozporuplných názorů,ale jedno je jisté:

Číst dál: A máme tady první letošní duel.

Jak už to bývá ,v určitém věku už nezbývá než vzpomínat,ale aspoň máme na co vzpomínat a tak trochu vzpomínek pro ty starší a možná i info pro ty mladší.
Jestli máte někdo nějakou fotku z těchto dob tak neváhejte a pošlete .
Děkuju a zdravím Honza Benda

Číst dál: Slavný a zapomenutý Krospincek 1965

Troufám si říci,že jeden z nejpovedenějších strojů z dílny ČZ.Super motorka s velkým setrvákem a převodovkou prý z Rikši.U prvního stroje je škoda,že není kompletní výfuk ,který byl v originále veden chromovým potrubím až za sedlo.

Číst dál: A je tady ještě jeden kousek.

Ahoj všichni.
Máme zde první kalendář endura na příští rok 2014.
Kromě Bíliny a Šikláku se jede ještě Frýdlant a také nově Litoměřice a hlavně !!!!! Opařany.Je to super,že se pojede opět u nás na jihozápadě a už se všichni těšíme.
Zdraví HOnza Benda

Kalendář zde

// Kalendář je možnost stáhnout v sekci Downloads ve formátu xls. (druhý soubor)

Před časem jsem zde uvedl serii článků o motocyklech ,které nám prošli rukama.Jak jsem napsal,jde pouze a jen o laický pohled a tak ,kdo se zabývá profesionální jízdou ,ať to raději nečte,ale snad jen pár zajímavostí pro ty,kteří tento motocykl neznají a nebo s ním nemají zkušenosti vůbec žádné.

Číst dál: Horské kolo s výkoným motorem aneb Yamaha WR-YZ F 250.

Dnes jsem se v důsledku krásného počasí v okolí Pačejova ,jako zprávný pachatel,vrátil na místo činu a tak jen pro pamětníky posílám několik obrázů z Pačejovského MČR v enduru v roce 1999 a 2000.

Číst dál: Malá vzpomínka.

Dovoluji si převzít článek od Drly aspol. protože si myslím,že by lidé,kteří to s motocyklovým sportem myslí vážně ,takovéhle informace měli mít.
Tímto zároveň skládám hold všem rovným a čestným lidem z motorek,kteří se nám ale nějak vytrácí.
Zdraví HOnaz Benda
PS: a co s tím uděláme ?Pustíme si Kabáty a jejich ...rostou nám jako houby po dešti......

Číst dál: Normalizace?


Tak především reakci pana Doležala nemám a rád ji tu zveřejním,když mě ji někdo pošle na mail  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. .
Jinak pro příznivce AČR a jeho ,,systému" asi takhle.Proč vznikl CAMS a jeho divize si vysvětluji tím,že dosti velká část lidí už nebyla spokojen s vedením AČRu/účast na závodech camsu je toho důkazem/ a tudíž kvitovali další možnost jízdy v terénu.Ať to bylo kvalitou a nebo něčím jiným to nechám na jezdcích.Osobně jsem založil divizi enduro proto,aby se jezdci konečně svezli na hezkých závodech,které by jinak nebyly.Přece nechcete nutit jezdce aby za každou cenu jezdili něco co nechtějí jen proto,že tu je někdo,kdo těžce vydělává na motocyklovém sportu a peníze ,určené pro motocyklové jezdce mizí někde jinde...??? a já mu budu ještě fandit.Hlavním důvodem byl nesystém,který zde vládne a skutečnosti,že opravdoví talenti se mrskají bez zájmu odpovědných lidí kdess.
-proč se zde tedy také nepranýřují regionální cupy
-nevadí Vám,že opravdoví talenti zapadají za směšných podmínek do zapomění
-nevadí Vám,že osmé a desáté místo na šetce je úspěchem
-nevadilo Vám ,že donedávna se jezdily čtyři!!!!! soutěže v roce 
-jak mi vysvětlíte,že na regionální cupy jezdí přes dvěstě jezdců
srovnej účast na ufo a nebo na steel pro s MČR pod AČR- proč???
-....
Tím zde nechci říkat,že někteří lidé z AČRu tomuto sportu dávají více než maximum a je škoda,že to nějak nejde zkloubit dohromady.
Odpovídejte si sami a nebo pro ostatní,já na to odpovědi znám.
Jinak není to tak jednoduché jak si myslíte.V době ,kdy žádal cams o autoritu v FIMu, neměl za sebou téměř nic,čím by dokázal funčnost a dnes už to také vím,také složení FIMu je jaké je a proč to neříci cinkot zlaťáku je vábný všude na světě,ale pravdou je,že kdyby za Vámi někdo přišel a řekl já jsem takový a umím tohle ,já bych mu řekl -nejdříve dokaž a přesvěč mne.
Těch neznámých je hodně a také všemu nerozumím a protože tomu nerozumím ,je to jeden z důvodů,proč jsem vystopupil z VV divize endura a budu si dělat to své a jezci si řeknou,jestli ke mě pojedou a jestli to dělám dobře.Budete mi také nadávat,že rozvacím enduro?kolik závodů jste Vy zde podepsaní uspořádali.Já Vám dám klidně školení.Má zde někdo za sebou přes padesát uspořádaných závodů jako já/i když některé byly...?/ ale byly..Tohle byl jeden důvodů-oblastní soutěže-levné pro jezdce i pořadatele.Tam jsou totiž opravdoví talenti a ne si vybrat někoho pro něco...?To by se Vám nelíbilo a proč ne?
Ale mám prosbu a velkou k Vám,kteří si myslíte,že cams dělá něco špatně-napište jak by to podle Vás mělo vypadat .Jaký systém by podle Vás měl smysl a podobně.
Celorepublikově.Možná se toho jednotliví představitelé chytí a udělají to podle Vás/AČR i CAMS/.Máte návrhy,sem s nimi.
Ono totiž když řeknete A musíte /a nebo by ste měli řící/  i B.Bez toho jsou to totiž jen kecy v klecy.
Tak přátelé do toho.

Zdraví a těší se HOnaz Benda

Ahoj přátelé endura.Jak bývá zvykem,porefuruji Vás o nějakých akcích ze světa endura a tuhle akci musím pochválit.Klatovský ETK  nebo Jenda HOnďák ,to už je jedno ,uspořádali v Točníku u Klatov tento pátek krásnou akci.Beseda s našim bývalým jezdcem motocyklových soutěží panem Stanislavem Zlochem a jeho kolegou na Dakaru z řad novinářů se opravdu povedla.Já osobně vím velice dobře kolik času museli pořadatelé strávit nad scénářem a připravou této akce.

Číst dál: Beseda jako řemen.

Tak se nám to začíná rýsovat po všech stránkách a vypadá to na pěkný mazec.Někde máme nové pořadatele,nové tratě a vůbec vše nové a někde zase vše při starém,ale pěkném a kvalitním.

Číst dál: SEZONA 2014 - enduro

I když nejsem příznivcem klád na trati a už vůbec ne na testech,trend je nějaký a tak se stává naprosto běžně,že se na tratích klády objeví.

Číst dál: Klády a zase klády.

Propozice  zde

Na upozornění ohledně propozic vysvětluji:
V každém kole je jedna časová kontrola a limit na jedno kolo se stanoví při rozpravě.
Prozatím to vypadá na zaváděcí etapu cca 20 min a následně kolo -40 min.
Počet kol pro jednotlivé kategorie se ještě upřesní .
To jsou však pouze orientačně najeté časy ,,A",které budou upřesněny.

Zdraví Honza Benda

Zde je ke stažení karta jezdce. 

Zde je aktualizovaná startovní listina !

Pozor!!! 

Upozorňujeme na absorpční podložky pod motocykly v časové kontrole -servisu!!! Budeme kontrolovat a budeme nekompromisní.

Zdraví Honza Benda

Registrace byla právě ukončena !!!

Máme po závodech a tak se snad tuto sobotu podaří doklidit z větší části trať/ ve dvou to jde hodně pomalu/ a následně se vrhneme na úklid ,,tansgáče".Tam by také letos měly nastat nějaké změny ohledně nějakých překážek a také celkové stavby tratě.Snažím se v týdnu alespoň po chvillkách a tak to docela jde.Zítra-tedy v sobotu se tam chystám a tak už někdy odpoledne se tam bude  moci opět jezdit.

Číst dál: A co dále???

Máme po závodech a tak se snad tuto sobotu podaří doklidit z větší části trať/ ve dvou to jde hodně pomalu/ a následně se vrhneme na úklid ,,tansgáče".Tam by také letos měly nastat nějaké změny ohledně nějakých překážek a také celkové stavby tratě.Snažím se v týdnu alespoň po chvillkách a tak to docela jde.Zítra-tedy v sobotu se tam chystám a tak už někdy odpoledne se tam bude  moci opět jezdit.

Číst dál: A co dále???

Situaci v motosportu asi zná každý.Já osobně se v tom moc neorientuji a tak to nechávám plavat a jedu si sám dále.Tohle je asi největší vzbouření za posledních no ...x. let.

Číst dál: Zemřel král-ať žije král?

12. a 13. dubna odstartovala na Kamýku třetí sezóna Mistrovství České republiky Cross Country OPEN

2014 a Memoriál Arnošta Landy – Bezinka 2014

Číst dál: Kamýk 2014

Na stránkách www.motokros-enduro.cz byla spuštěna registrace do závodů MČR CROSS COUNTRY OPEN i HOBBY v Rapotíně a Smolných Pecích. Na stránkách www.bezinka.cz v sekci ke stažení najdete Propozice Podniku v Rapotíně

Možná se budete divit ,že se na našich stránkách objevuje trial ,ale jsem přesvědčen,že to sem patří.Enduro se totiž v poslední době skládá i z téměř  trialových prvků a tak tedy JBR stránky jsou otevřeny nejen enduru,ale chtěli bychom zde prezentovat co nejvíce informací ohledně motocyklů a sportů  s nimi spojených.

Číst dál: Trial v ČR a co dál ?Nic.

Před časem jsem zde hodnotil vztahy myslivců a motocyklových jezdců  a jejich působení v přírodě.
Jsou sice oblasti,kde to funguje ve stylu ve dne náš-v noci Váš.Ale co naplat ,díky blbečkům na obou stranách to většinou nefunguje.

Na stránkách www.motokros-enduro.cz byla spuštěna registrace pro 5. podnik MČR a POHÁR CAMS Cross Country OPEN 2014 včetně registrace do Hobby závodů....

Příznivcům jezdců na závodních motocyklech ČZ a i ostatním, kteří mají rádi motocyklový

sport připomínám, že 16.6. má narozeniny legendární soutěžák, motokrosař a konstruktér pan

Stal se továrním jezdcem ČZ Strakonice v roce 1947 a účastnil se tak všech možných

domácích i mezinárodních soutěží a závodů, kde získal mnoho vavřínů a zlatých medajlí

v jednotlivcích.

Číst dál: Legendární tovární jezdec ČZ má narozeniny.

O víkendu 5.- 6. července 2014 bude pokračovat seriál MČR Cross Country OPEN 2014 již

pátým dílem a to premiérově nedaleko Trutnova v Rudnické rokli.

Areál je znám především východočeským motokrosařům. Okolí Rudnické rokle však nabízí

výjimečné možnosti využití pročež se parta okolo Petra Hlubučka a Vaška Šolína rozhodla

připravit podnik MČR v disciplíně Cross Country pro CAMS.

Číst dál: PREMIÉRA CROSS COUNTRY V RUDNICKÉ ROKLI – 5. PODNIK SERIÁLU MČR CROSS COUNTRY OPEN 2014

Zajímavý dokument se objevil v pořadu Objektiv na CT.
Ani jsem nevěřil svým očím,že ještě někdy uvidím na obrazovce této televize takový pořad.A hle přece.
O pořadu nemá cenu hovořit a jeho hrdinech také ne,ale schválně si poslechněte část o enduru ve Švédsku,jeho podmínkách a toleranci.
Tak se hezky posaďte a jedeme do toho.
Zdraví HOnza Benda st.
http://www.ceskatelevize.cz/porady/1096911352-objektiv/

Zemánek-dneska to vyhraju.
Když jsem tohohle kluka viděl v hokejové brance,nikdy by mě nenapadlo,že se za pár let setkáme na motocyklových závodech a já budu mít možnost vidět toho kluka, jak pojiždí celá závodnická pole výborných jezdců.
Byl vždycky trochu svérázný a také hodně rázný.Vždy řešil vše narovinu a hodně napřímo,už to bylo zvláštní,ale mě se  právě tohle na něm líbilo.Několikráte jsem ho viděl na našich ,,náborových soutěžích" JBRka se starou 80tkou Hondou,ale nějak mi unikl.

Číst dál: Takový obyčejný soutěžák-zašlapané talenty.

Zemánek-dneska to vyhraju.
Když jsem tohohle kluka viděl v hokejové brance,nikdy by mě nenapadlo,že se za pár let setkáme na motocyklových závodech a já budu mít možnost vidět toho kluka, jak pojiždí celá závodnická pole výborných jezdců.
Byl vždycky trochu svérázný a také hodně rázný.Vždy řešil vše narovinu a hodně napřímo,už to bylo zvláštní,ale mě se  právě tohle na něm líbilo.Několikráte jsem ho viděl na našich ,,náborových soutěžích" JBRka se starou 80tkou Hondou,ale nějak mi unikl.

Číst dál: Takový obyčejný soutěžák-zašlapané talenty.

O tom ,že Víťa Kuklík patří mezi naše nejlepší soutěžáky posledních let není pochyb a ví to snad každý.
Já osobně si myslím,že je hodně nedoceněný, protože výsledky, jakých dosahoval on v MS, už se nám vzdálily na kilometry.

Číst dál: Soutěžák v nejlepších letech?!

Oba dva naši jezdci Jan Vašta a Jan Benda úspěšně dokončili formální přejímku, kde obdrželi startovní čísla 121 potažmo 217. Teď se s vervou připravují na technickou příjemku, Jan Vašta byl zařazen do slovenského družstva.

Další info za pár hodin.

Jaké byly ,, letošní uhlířky ? Těžké a hezké,náročné a super. A tím by se dalo skončit. Ale.....?!
 
 
Už v pátek při příjezdu bylo znát,že se depo  rozšířilo a bylo více místa.Organizace klapalo jako na drátku a vše OK.Odjeli jsme na testy a tady to začalo.

Číst dál: ME Uhlířské Janovice - Sečteno podtrženo

Jak jsem již psal ,JBR enduroteam má významnou posilu v podobě  italského jezdce Vittoria Levaggiho.
Tento jezdec se zúčastnil minulý víkend závodu .endurosprintu v Jiníně.Jel se sice pod taktovkou Ačr,ale v rámci treninku na nejtěžší závod sezony v Zschopau je třeba udržovat kondici tohoto jezdce na vysoké úrovni. 
Omlouvám se,
ale vzhledem ke změnám na jednotlivých zastupitelstvech a změně osevního plánu v okolí Pačejova se ruší plánovaný podzimní terénní motocyklová soutěž enduro v Pačejově,  plánovaná v termínu 8.11.2014.
P
rostředky a energii se budeme snažit přesunout na jarní -březnový závod.
Je možné ,že v tomto termínu /8.11.2014/ se uskuteční pouze malý organizovaný trenink enduroteamu JBR .
 
 Zdraví Honza Benda

JBR enduroteam pořádá 25.10.2014 organizovaný trenink na závodišti ,,Na Transgáči".
Zájemci z řad jezdecké veřejnosti si budou moci zajezdit pod dohledem na připravované trati na listopadový závod.
Zúčastnit se mohou jezdci na motocyklech enduro i motocross.
Začátek je ve 13.00 hod. na závodišti Transgáč ve Strážovicích.
info na tel. 728 609 600  nebo na  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Když někdo řekne ,,A" měl by říci také ,,B" a jestliže někdo něco pokazí, měl by najít odvahu a napravit to.
V minulém článku jsem se neokázale opřel do našich jezdců-reprezentantů ohledně jejich neúčasti v Německém ZSchopau.Je mi to líto,protože jse si neuvědomil,že se připravují na šestidenní a jsem přesvědčen,že  kdyby se ,,šestka" jela v září jako vždy,jistě by na startu této soutěže v Zschopau stáli všichni.

Číst dál: Omluva!!!

Jak už jsem psal před časem, zúčastnili jsme se jako diváci a jeden náš jezdec posledního závodu německého M v Zschopau.Klasické úseky ,kterých je přehršel, mají svoje místo na známé trati a tak hlavní změnou byl nový endurotest v okolí starého lomu a na přilehlých pozemcích. Zřejmě tam nemají zkorumpovaný báňský úřad jako u nás a tak to v těchto prostorách je možné realizovat. Opravdu hezké a náročné.Co se týče organizace ,ta byla opět bezproblémová a s velkým množstvím pořadatelů ,policistů,hasičů a spoustou dobrovolníků.
Když už nemáme žádné zprávy z naší vlasti ohledně endura,můžeme se alespoň podívat našim východním sousedům jak se ji daří organizovat disciplínu enduro.

Číst dál: SMF zasedala.

Ahoj přátelé.
Uveřejňuji zde PF ko od našich přátel ze Slovenska.


ENDURO team JBR  přeje všem příznivcům endura radostné Vánoce a úspěšný let v Novém roce 2015

Jak stále říkám -špatný enduro je stále lepší než dobrý country,protože to je pořád ještě enduro.

Číst dál: Také enduro.

Nepříznivou situaci v prodeji motocyklů TM se Italský výrobce motocyklů v ČR se snaží vyrovnat touto formou.
Jde asi o identické a pouze přebarvené TM a nebo možná nějakou levnější verzi.
Každopádně nechápu marketingový tah ve formě: "jde o limitovanou serii" - tak to abych si šel stoupnout do fronty.
Honza Benda
 

V příjemné prostředí army klubu New and New v Plzni se konala schůze JBR teamu. Nálada byla více než bojovná a tak se na fantastický guláš z rukou Jiřího Nového staršího se pilo jedno pivo za druhým a hodně se diskutovalo nejen o problémech v teamu, ale i neutěšené situaci endura v ČR.

Číst dál: JBR team bilancoval i plánoval

Máme tu pozvání z vedení Camsu na setkání z veřejností,takže,kdo má možnost,čas a chuť se dostavit ,může veřejně říci svůj názor a snad i připomínky.

Číst dál: Pozvánka !!!

Oznamujeme příznivcům jarního endura, že původně plánovaná terénní motocyklová soutěž 14.3.2015  je zrušena.
Jde o souběh nepříznivých okolností a tak  pro letošní jaro se bude začínat jinde než v Pačejově.
Zdraví HOnza Benda

Přemýšleli jsme jak udělat závody jednotlivců v Cross Country udělat zajímavější, zábavnější a jak do individuálního závodění zapojit teamového ducha.

Pro letošní rok jsme pro Vás připravili soutěž teamů – družstev.

Číst dál: SOUŤEŽ DRUŽSTEV - TEAMŮ V CROSS COUNTRY

Pro našeho  jezdce Jaroslava Fištrona,který se letos zúčastní šestidenní motocyklové soutěže, se podařilo sehnat konkurence schopný stroj, se kterým si troufá porazit i největší esa.

Číst dál: Výbava na šestku.

Bohužel pro letošní rok je situace v Enduru pod křídly federace CAMS velmi nepříznivá.

Nesděluje se mi to zrovna příjemně, ale po složitých a zdlouhavých jednáních musím konstatovat, že jedinou jistotou je pro letošek Enduro sprint na Šiklově Mlýně v termínu 24. – 25. října 2015.

Číst dál: INFORMACE KE STAVU ENDURA CAMS PRO ROK 2015

Nová klinika  na naše miláčky a milenky byla otevřena na trase mezi Plzní  a Nepomukem.Jde o malou záchranou stanici pro všechny druhy motocyklů od silničních dvou -čtyřválců až po crossové a enduro speciály.

Číst dál: Nová opravna na Vaše miláčky a milenky.

Takže jsem se dočkali i ,,kalendáře" od CAMSu a asi máme ucelenou nabídku pro letošní rok.V záloze jsou asi ještě nějaké volné podniky,na kterých se budou moci zájemci svézt a tak si asi budete muset pohlídat Drapák,Náměšť n. Oslavou,Frýdlant n. Ostravicí a možná ještě další podniky a dále bude záležet na místních pořadatelích ,zda budou mít zájem nějaké závody v klasickém enduru pořádat.

Číst dál: Enduro 2015 a jak dál a jak dlouho?

Hořká zpráva přišla z Beskydského střediska endura ve Frýdlantu n. Ostravicí.
Toužebně očekávaný závod v enduru,který se měl konat v červnu je zrušen.
Podrobnější info přineseme zanedlouho.

Číst dál: Frýdlant n.Ostravicí zrušen!

Ani o uplynulém víkendu se našem týmu nezahálelo.Někteří členové se věnovali opravám techniky, osobním treninkům a přípravě na další klán....

Číst dál: Víkend v enduroteamu JBR.

Zde je ke stažený zazipovaný soubor s průběžným výsledky.

http://leteckaposta.cz/475188406

Zajímavý článek jsem našel na RD racingu.Je na zamyšlenou kdo je vlastně kdo,ale to stejně v podstatě mnoho lidí nebude zajímat.

Číst dál: Kdo je kdo?!?!?

3. PODNIK MČR A POHÁR CAMS CROSS COUNTRY OPEN 2015 – RUDNICKÁ ROKLE

13. a 14. června 2015 se uskuteční 3. díl seriálu MČR a Pohár CAMS Cross Country OPEN 2015 a uzavře tak první polovinu letošních bojů o body.

Po dvou podnicích na Moravě se letos poprvé pojede v Čechách a to na trati a v okolí areálu Motokros Rudnická Rokle.

Podnik letošního šampionátu se do lokality nedaleko Trutnova vrací po loňské premiéře, které se zúčastnilo více jak 160 jezdců.

Číst dál: POZVÁNKA CC RUDNICKÁ ROKLE 2015

Jako na Sahaře si připadli o uplynulém víkendu jezdci závod endura pod AČR v Liblíně.Protože divize Camsu nebyla schopna uspořádat ani jeden závod, musí se jezdci ,milující enduro,vrátit pod AČR.

Číst dál: Liblín aneb JBRko na Sahaře.

Tak nějak se prý říkalo klasické Strakonické terenní motocyklové soutěži .
Parta nadšenců si tuto událost připomene již zanedlouho právě po trati tehdejší soutěže a zde je pro opravdové fajšmekry upoutávka.
Rozhodně to bude stát za to - srdečně zveme a fandíme pořadateli.

Dalším dílem ze seriálu ETK  byl závod v Přešticích.Do poslední chvíle nebylo jasné,zda se závod,  s ohledem na vedra a sucha, vůbec pojede. Dalším odrazujícím elementem bylo avizovaná změna počasí s přívalovými dešti.

Číst dál: ETK Přeštice 2015.

O minulém víkendu se jel další závod pod taktovkou AČR a tak enduromilovní závodníci museli opět startovat na tomto závodě.Šlo o poslední podnik endura v tomto roce a tak se sjela poměrně značná konkurence.

Číst dál: MMČR Mšeno 2015.

 
Dle aktuálních zpráv celý náš JATO tým odstartoval bez problému a nyní čekáme na první zprávy z tratě .Po prvním kole přineseme info přímo z dějiště od našich jezdců.Časové kontroly jsou  zabezpečeny a vše běží jako na drátku.
Zdraví Honza Benda

Tak a máme první den šestky za námi.Všichni tři jezdci JATO týmu jsou již v posteli a nebo na maserně  a doprovody připravují na druhý den vše potřebné.

Číst dál: 1.den šestky za námi,....

Po večerním nočním lijáku se ráno v Košicích se probudilo do sluncem prozářeného dne.
Po noční intervenci se podařilo opravit motocykl i fyzickou stránku JARA Tobeše /st.číslo 492/. Všichni naši  chlapci jsou na startu a tak budeme sledovat jejich boj o umístění.Je však pravdou,že trať je po včerejšku značně rozbitá a tak se může hodně změnit i na přejezdech.Už jen samotný fakt,že jen za pondělí bylo za pozdní příjezd penalizováno 172 jezdců hovoří za vše.
Sledujte aktuál na JBR .Za hodinu podáme další info přímo z dějiště a trati ISDE.
Zdraví Honza Benda
Naši kluci jedu opravdu skvěle a ve třídě jedou na 13. a 17. pozici. Je to až neuvěřitelné s jakým elánem se do zápolení pustili. I těžké výjezdy zdolávají bez větčích potíží. Testy už jsou opravdu na hranici průjezdu, ale prozatím je nálada velmi dobrá a kluci si najdou čas i na nějaký ftípek.
Do druhého kola projeli všichni tři našeho JATO týmu bez problémů. 
Držme palce, podáme další info jak to půjde.
Honza Benda
Nic jiného se nedá o tomto rozhodujícím dnu říci.
Česká reprezentace se blíží k mimořádnému umístění!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Po nočním zasedání JURY se zdá,že penalizace vedoucích týmů je potvrzena a tak Český Trophy  se posunul na unikátní 5.místo celkově.Nálada v týmu je velmi dobrá a kluci se budou snažit dosáhnout opět po mnoha letech na medailové pozice.Držme jim palce a sledujte online výsledky na fim-isde-live.info.
Zdraví HOnza Benda
Neskutečná řežba se strhla na trati  letošní šestky.
Naši jezdci z TROPHY se snaží dostat se na medailové pozice.Sice jedeme bez odstoupivšího Kadlečka ale s nezměrnou silou.Naši kluci do svého boje dávají poslední zbytky sil a umu.Patrik Markvart dosahuje na 5.testu 17!!!! místa a Např. Radek Toma postoupil ve srovnání  s předchozím testem o 18míst kupředu.Obrovský tlak na naše jezdce vytváří naprosto bouřlivá atmosféra po celé trati.
Tohle musí přece vyjít !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Držme palce.
Zdraví HOnza Benda

Dnes byly započaty přípravy podzimního sprintendura v Pačejově.
Včera byly také zahájeny úpravy endurotestu ve Strážovicích ,,Na trasgáči". Půjde o  prostorově kratší test s endurovými i crossovými prvky v délce cca 4-5 min..
Zdraví HOnza Benda

Nic jiného mě nenapadne při rozkliknutí tohoto inzerátu s fotkou  jak motocykl stojí v řečišti plném vody.

Číst dál: SUPERKRETEN!!!

Přihlásit je možno na  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Do přihlášky uvezt :
jméno a příjmení
třída - A licenc, B,  nově Veterán nad 50 let
motocykl značka a obsah, startovní číslo
eventuálně vysílací tým/např. enduro Bílina/.
 Zdraví HOnza Benda

Další jezdci již nebudou přijati.

Převzati budou pouze jezdci dle startovní listiny.

Zdraví Honza Benda


Minulý víkend se konalo vyhlášení vítězů MTZ cupu a kdo myslíte že vyhrál hlavní cenu???
No přeceš náš TESÁK z enduroteamu JBR.

Číst dál: Tesák je hvězda.

Mám pro Vás malé info o zajímavém projektu,který by mohl být návodem a příkladem pro mnoho dalších,kteří nevědí kde a jak začít.

Číst dál: Ahoj kamarádi pohybu.

Možná to někdo nevezme,ale hodně lidí  se mi ptalo,jestli by nešlo alespoň připomenout náš seriál,,takový obyčejný soutěžák" a tak snad se nikdo neurazí-pro zimní večery opakujeme některé části a kdo nechce ať to prostě přeskočí.

Číst dál: Zdravím přátele endura.

5. března 2016 se od 10.00 hod. na Šilově mlýně, uskuteční školení činovníků, koordinační schůzka s pořadateli a především volby do výkonného výboru divize endura CAMS.

Po 4 letech práce současného VV DE CAMS, proběhnou volby pro příští 4 roky vedení divize. Budeme velmi rádi, pokud se zúčastní co největší počet příznivců naší organizace a zá

Číst dál: 5. března 2016

Málokdo asi ví, že ženy za řidítky terénních motocyklů se objevovaly již mnohem dříve, než si myslíme. O jedné naší úspěšné závodnici jsem se náhodou dozvěděl od jejího bratra a mého kamaráda Luďka Rutky. Jedná se o paní, resp. slečnu Lídu Rutkovou. Nejprve jsem si myslel, že jako obvykle dám informace do jakési podoby, ale po přečtení jsem si uvědomil, že bych odebráním autentičnosti celé vyprávění úplně zkazil, a proto ho zde předkládám v originálu tak, jak jsem ho obdržel. Zdraví a pěkné počtení přeje Honza Benda.

Číst dál: Máme tu pro vás opravdovou lahůdku z historie našeho endura

V lednu se uskutečnilo tradiční vyhodnocení minulé sezony a nastavení činnosti JBR enduroteamu na rok 2016.
Celé sezení se konalo v Army clubu Nový a Nový v Plzni za výrazné nápojové a kateringové podpory majitelů.

Číst dál: JBR enduro team 2016.

Horké letní  teploty, rozpálený písek na mořské pláži, azurové slunce,všude se povalující zadlužení Řekové .

Číst dál: Řecko WEC 2016.

Celý týden hodně pršelo a tak se naši na Dobřany těšili.Dobřanský závod se jezdí jako kultovní podnik a je to pro nás doma .Někteří jezdci dokonce jedou po ose tam i zpět a tak hurá.

Číst dál: JBR na OFFroadmarathonu Dobřany.

O náš enduroteam  JBR začíná být zájem i v zahraničí  a tak využíváme zájmu  zahraničních jezdců o start na našich soutěžích.

Číst dál: Posila enduroteamu JBR.

Zdravím všechny.
Je mi to moc líto,ale podzimní závod v Pačejově nebude.V plánu byl totiž závod v Soběšicích a nakonec jsme se snažili udělat alespoň malou náhradu v Pačejově.
Tento podzim je pracovně hodně hektický a v pátek odjíždíme  na mistrovský závod Německa v enduru do ZSchopau.
Navíc se značně změnily osevní plány a také už mi dochází síly a hlavně čas.Možná bude ještě nějaké soustředění ,ale to záleží na počasí.
Také na trati ,,Na transgáči" se jely dva závody čtyřkolek dětí a musí se to teprve uklidit.Jaký  je stav  v mém časovém harmonogramu je vidět i na našich stránkách.
Mějte ,prosím, se mnou trpělivost a něco vymyslíme.
Všechny zdravím HOnza Benda

Již jsem avizoval  o tomto víkenu se jel jeden z natěžších závodů v našem okolí v německém ZSchopau.Jak se říká kdo nejel ZSchopau jako by nejezdil enduro.O obtížnosti svědčí i fakt,že se na stejné trati jede příští rok mistrovství světa.

Číst dál: JBR enduroteam v ZSchopau.

JBR enduro team přeje všem správným lidičkám na dvou kolech a kolem  motocyklů   hodně bezproblémových kilometrů v Novém roce 2017

Ahoj přátelé endura.


Netrvalo ani týden a už jsme jeli s F.Ferusem znovu do ZSchopau.Tentokráte v roli diváků na extremní závod v enduru-no ono to s endurem už mám společného málo.

Číst dál: GetzenRodeo 2016.


Na pravidelní zimní schůzi JBR enduroteamu se především hodnotila minulá sezona .Poměrně úspěšný tým několika jezdců a obslužného personálu se může pochlubit několika úspěchy na národní a i mezinárodní úrovni.

Číst dál: JBR hodnotilo i plánovalo.

Zde mají zájemci z řad příznivců endura pozvánku na tento víkend.
V sobotu dne 25.3.2017 se jede kontrolní závod ve sprintenduru v Olšanech u Pačejova.
Jde o krátkou cca 12 km dlouhou trať s jedním testem  a několika zajímavými úseky  na trati.Start závodu je v 11.00 hod.před podnikem Agropa Olšany.
Pro zájemce jen info  - na trati se budou pohybovat jen motocykly účasníků a pořadatelů.Policie ČR bude  případně řeši okamžitě neoprávněné účastníky na motocyklech.
Prosím nepište a nepožadujte možnost  startu .Startovní rošt je v této chvíli totálně přeplněn.Děkuji.
Zdraví Honza Benda

To bych rád věděl,kdo najde tu odvahu vyšetřovat AČR-blázen a nebo sebevrah?Spíše obojí.

Číst dál: NO COMENT?!

Další závod MČR v endurosprintu  se jel o tomto víkendu v severoplzeňském Úterý.
Organizátoři jsou velmi zkušení a navíc se hodně inspirovali od závodu v Hradišti a tak se čekalo něco na tamnější poměry jiného a  náročnějšího než  obvyklé country.

Číst dál: Zaprášené Úterý aneb JBR o vlásek.

I když se další závod seriálu ETK měl jet v Přesticích,  z technických důvodů bylo rozhodnuto o náhradní variantě  v podobě Dobřanského závodiště.
Kotlina známá offroudovými závody se přemalovala na crosscountry a závody se opravdu povedly.

Číst dál: JBR opět vítězně na bedně ETK Dobřany.

O tom jaká barva je dobrá a jaká je ještě lepší se vedou polemiky a tak někdo KTM,někdo Gas,Někdo Beta a je to spíše krajové a oblastní.V Čechách dominuje KTM a severu Moravy  Beta,no a na jihu Moravy YAMAHA.Je to dáno asi i tím,kdo jak se v danném

Číst dál: Modrá je dobrá.

Velmi vysoká jezdecká úroveň se sešla na dalším ročníku Memoriálu Jaroslava Kuklíka v Benešově.Perfektně připravený víkend se vším co k závodům patří včetně freesteilu Libora Podmola a velké množství nadšených diváků.Naše barvy hájili dva jezdci a to v hobby open Jan Kuncendorfer KTM 300 a Jan Vašta kat.Open sport- KTM 350.

Číst dál: JBR opět vítězně na bedně-memoriál J.Kuklíka-Benešov.

O tomto víkendu se jel další podnik v klasickém enduru,tentokráte v Brodeslavech,  tedy  lokalita Liblín-6 km od  Kralovic.Všichni ví,že tuto kvalitní soutěž pořádá enduroklub KP/PK a jeho dva  hlavní  aktéři Martin Prusík a Míla Konopásek.O kvalitách těchto dvou pořadatelů není pochyb stejně  jako o absolutně nejlepším závodě na úrovni ME.

Číst dál: JBR enduroteam -enduro MČR v Brodeslavy.

Zdraví a posílám další info z letošní šestky.
Naši kluci z KP enduro týmu jsou v pořádku a převzati-jak administrativní ,tak i technické přejímky mají za sebou a také další porci testů.Motocykly jsou v uzavřeném parkovišti a tam budou až do startu.

Číst dál: ISDE aktuál Francie 2017.

Francouská šestka je zahájena a odstartována.
Přes 700 jezdců se dnes ráno vydalo na trať letošní šestky ve Francii.Ranní start mají za sebou všichni,ale Ada Živný údajně nenastartoval motocykl a má penalizaci za nesplněnou startovní zkoušku.
V zápětí si to ale vynahradil našim nejlepším časem.Dobře jede i náš jezdec Fridrich.Jinak depo se nachází v takovém jakoby lavoru a je obklopeno vzdálenými  stráněmi,ze kterých se valý hustá mračna prachu.Jede se jak na Sahaře a podminky jsou hrozné.Teplomět opět stoupá přes 30 st.
Z Francie zdraví V.Vašta

Francouská šestka je zahájena a odstartována.
Přes 700 jezdců se dnes ráno vydalo na trať letošní šestky ve Francii.Ranní start mají za sebou všichni,ale Ada Živný údajně nenastartoval motocykl a má penalizaci za nesplněnou startovní zkoušku.

Číst dál: Šestidenní zahájena a odstartována.

Krátký report  z působení KP enduro týmu na šestidenní Francie 2017.
Všichni kluci v cíli etapy a po prvním dnu 36.místo v klubové soutěži.Jenda Vašta dokonce vynikající 26. místo ve třídě.Po dojezdu ještě pravidelná udržba,výměna filtrů a pneu .Před chvilkou se kluci vrátili z druhé večeře,nálada výborná, srandička a nervozita v trapu.
Zítra podám další info.
Zdravím HOnza Benda
p.s.dnes jsem psal do ČT tak snad od zítřka opět ISDE v televizi

Zdravím všechy a jen pár zpráv  z Francie.
Všichni jezdci KP enduro týmu dojeli v pořádku do cíle etapy.Jen Míla KOnopásek si užil perný den.Bez zadní brzdy si  téměř celý  den dojížděl na doraz v časových kontrolách a na odpočinek nebyl čas.Má tedy jeden perný den za sebou.Dnes se závadu pokusí odstranit a potom se uvidí.

Číst dál: ISDE Francie 2017.

Po čtvrtém dnu jsou opět všichni v cíli a v pořádku.Po včerejší , 300 km dlouhé, etapě se začínají  objevovat první závažnější problémy.Kluci mají na mnoha částech těla krvavé  a bolestivé  odřeniny od chráničů a všech možných doplňků apod..Včerejší etapa vedla novým prostorem a byla velmi ubíjející.Je však pravdou,že místy vedla městy,přes hrady a po schodech měst apod..Po dojedzu stačili kluci ještě přezout a udělat pravidelnou udržbu.
Stále se držíme okolo 35.místa a dnes opět stejná etapa po stejné trati.
Držme palce a zdravím Honza Benda.

mám tu takové šuškjanydy ze šestky.
Především,že Patrik Markvart je zraněný a už nejde dále!
Další šuškanda je,že Francie a i Austrálie má po jednom zraněném jezdci a je to na hraně .Jedou prý s drobnými zlomeninami a také se šušká,že bude zrušen závěrečný motocross.Francie tím chce eliminovat možnost ,že přijdou o první místo.
Chvilku se na výsledcích objevila i penalizace 1 minuty pro Francii,ale za chvilku zmizela.
HMMM to jsou mi věci 
Zdraví HOnza Benda

Tak a máme šestku za sebou.
KP enduro tým ,ve kterém startuje i člen JBR endruroteamu Jan Vašta úpěšně dokončil letošní ISDE ve Francii a vrací se domů.Závěrečný motocross dokončil Jenda na 8. místě v rozjížďce.
Vypadá to ,že konečně dojen na Zlatou  a tak se očekává na návrat domů a aktuální dojmy z celého působení.
Gratulujem a zdravíme Honza Benda

Krátký report  dění v enduru.
Tento víkend se jede další závod v crosscountry  ETK  a to tentokráte v Merklíně u Přeštic.Uvidíme jak se pořadatel popasuje s podmínkami v této lokalitě.Sám jsem jednou oslovil majitele tratě  s myšlenkou na pořádání závodu,ale neumožnil to nařízení povolený rozpis akcí na tomto závodišti.

Číst dál: Podzim v enduru.

Minulý čtvrtek jsem naložili veškeré potřebné věci a vyrazili jako diváci  na MS v enduru do německého Zschopau.Po letošní sezoně byl rozhodnuto,že se závodu nezúčastníme jak ojezdci.Sezona byla v celku úspěšná a tak bylo rozhodnuto,že se raději  podíváme jak se to jezdí.Cesta v poho a večer jsem již večeřeli v penzionu Retro na Sv.Šebestiánu.Časně ráno jsme vyrazili do centra závodu a oběhli všechny tovární stáje a samozřejmě kde to šlo- fotky s hvězdami světového endura.

Číst dál: MS v Zschopau.

Náhled přílohy 171111_JBR.pdf


171111_JBR.pdf
717 KB
 
 
http://93.99.39.205/CZ/results_system.php?page=startovka&schema=motorky&zavod=20171111&rozjizdka=1

O víkendu 11.11.2017 se jel poslední závod sezony ,,Zavírání šoupátek".Kontrolní závod JBR enduro teamu se jel ve stylu JBR-endurosprintu s kratším výživným přejezdem  tzn, na šest kol se dvěma testy v každém kole, ale bez časové kontroly v každém kole.Tento systém je nastaven tak,že jezdec dostane limit na počet kol a čas na každé kolo si hlídá sám.Cross test na strništi a výživný enduro test ,který postavili bratři Krausové, s přírodními i umělými překážkami.Účast 36 jezdců.

Číst dál: Podzimní kontrolní závod Pačejov-Strážovice.

Minulý pátek se v Radobyčickém klubu sešli zástupci JBR enduroteamu k finálnímu účtování sezony 2017.
Ta byla velmi úspěšná.Naši jezdci se zúčastnili všech možných klání  od regionálních capů a závodů až po MČR a šestidenní .

Číst dál: JBR účtovalo

Tak máme kalendář závodů MČR na tento rok.
Pro většinu jezdců asi bude nad finační a časové možnosti zúčastnit se závodů v zahraničí,
ale pozor-Morava asi zajásá.
Co dodat?Enduro u nás asi nepůjde pořádat jinak.
Zdravím Honza Benda

Číst dál: Enduro MČR 2018.

Ahoj přátelé endura.Delší dobu jsem se neozval a tak malá omluva.
Ohledně endura v naší drahé vlasti se toho píše hodně snad každý den a jsou slyšet  hlasy,že ..... no asi tak .

Číst dál: JBR v redukci.

"Já to zkúšam" jak zkúšaš, seš blbý nebo co? To si nezvykaj!!Tongue Out

Zdravím všechny příznivce Enduro teamu JBR.

Po delsí odmlce se Vám opět hlásíme a máme několik info o dění v enduru.

Šestku máme za sebou a myslím si,že byla pro nás velmi úspěšná.Ale o tom až v dalším článku.Prvotní info ,že by mělo dojít k převzetí stránek a tím větší aktuálnosti  zpravodajství a článků.

Sezona již skončila,dům je postaven a začínámeč opět dýchat endurem.

Plány na příští rok se dávají dohromady a tak když mi zdraví poslouží je tu několik akcí,které by měli proběhnout.

Jaro začneme tradičním kontrolním závodem ve Strážovicích/březen/.

Na to by měl navazovat další podnik a to BOMS-tedy branně-orentační závod motocyklů/zřejmě pro motocykly do r.v. 1989/květen.

V průběhu léta se bude připravovat podzimní mezinárodní  závod v klasickém enduru -Setkání legend endura.Ten by měl proběhnout cca 26.10 2019.V tomto termínu se tradičně jezdí závod v ZSchopau,ale tentokráte je přeložen na 5.10.

Mimo to bychom chtěli uspořádat PITBIKE Cup ve Strážovicích/ to by měly být 3 závody/ a k tomu nějaké soustředění.Termínově se budeme ohlížet pouze na MČR v enduru,které bychom chtěli jet s našimi jezdci a také na závody Mistovství v enduru  v ,,D"-tam se ještě uvidí,ale Zschopau bychom chtěli jet určitě.

 V plánu jsou ještě další akce,ale o tom v průběhu roku a také podle času.Určitě nějaké soustředění a treninky apod..

V plánu je také návrat na Klatovsko a možná i ......,ale to se uvidí.

Sledujte tedy naše stránky,které se tímto opět rozjííííííííííííííííííííííííííždí.

Zdravím HOnza

Jak je zvykem na konec sezony,končíme vždy na Pačejovsku.

Dům postaven a tak se zbytkem posledních sil jsem se rozhodl,že ještě uspořádám malou soutěž.Muj 11letý vnuk Daník mi slíbil pomoc/ to vlastně slíbilo více lidí,ale.../ a tak když jsem na to byly dva tak proč to neudělat.Na test mi  ještě poskytly  pomoc tři osoby z týmu a tak hurá.14 dnů práce v tempu/prořezávání nových i starých úseků/ a závody jsou hotové.Bylo to sice hodně velké kompromisum,ale soutěž je soutěž.Krátké kolo do Plesníku a zpět a test na transgáči-tentokáte více technický,ale jinak klasika.Sucho a tvrdo a tak se překvapení nekonalo.HObby 30 min. na kolo a Ačka 25 min., v každém kole test a na konec za poslední časovkou ještě jeden test.Start byl v 11 protože v Plesníku probíhala naháňka na prasata ,ale když se chce vejdeme se oba.Reklama na soutěž téměř nulová a propozice se objevily na stránkách dva dny před závodem!!!!!Účast 23 jezdců a tak prodělek minus cca 5 000,-,ale radost ze soutěže je a to je hlavní.Vyhlášení v KD v Pačejově,poslední letošní stisky rukou a čau za rok chlapi/tentokráte žádné ,,už nikdy" ale ,,tak za rok".

Hned v neděli ráno po rozednění hrábě a motyka a hurá na trať/to už ale sám / a večer jsem to měl cca hotové.Zbýval jen test na transgáči a tam to bylo dalších pár dnů.

Takže tak.Co k tomu dodat?Nic.Příznivců klasických soutěží rapidně ubývá ,těch keců,,nemám technickou", ,,nemám to přihlášený", ,,nestihnu to umejt" apod.. bylo hodně .Je jasné,že na hobby závody se už pořadatel soutěže nemůže spolehnout a tak je lépe s nimi skončit a ať si jezdí ,,country a brutál ".

Plány na příští rok jsou danné a cílová skupina také,ale to už mi bude /možná/57

Zdravím HOnza Benda

Ahoj Patriku.
Děkuju za povzbudivá slova.
Tak v první řadě jsem musel uklidit transgáč ještě z minulého roku,to jsem nějak během stavby nezvládl.
Kdyby mi nepomohl muj 11 letý vnuk tak bych to nedal/Daník je  užasný makáč/.
tak  asi takhle:
zdravotníci 3 000,-
časomíra  2 500,-/moc a moc dík,udělal mi super cenu a na fotobuňku/
pořadatelé  4x 300,- + 1 x 100,- + 4 x 100,-/ oběd/ a svačiny 480,-  + 2x200,-   2 580,-
věcné ceny 2500,-
pronájem klubu od OU na vyhlášení 1500,-/hospoda nebyla volná a chtěl jsem trochu kulturní prostředí/
celkem náklady 12 080,-

Startovné  9500,-
rozdíl      -2580,-
A to ještě nepočítám benzín do pily,sem tam nějaká flaška/nebudu zveřejňovat/,trochu nafty do auta.
14 dnů práce a uklid.Povolení se neplatí,ale musí se to vše objet,obeslat apod..Pronájem pozemků se hradí celoročně.
POděkování Čendovi za pomoc s testem.
To ještě nepočítám všechny ty bezva lidičky ,kteří mi pomohli v den závodu zadara a kterým jen poděkuji a zdar.
Tak tady to je pro případné zájemce- pořadatele,ale už jsem se poučil/konečně snad  po těch letech/ a myslím si,že vím kudy  a jak na to.
Ale jak jsem řekl,sešli jsme se, zazávodili a podali si ruce a zase za rok?
Zdravím všechny Honza Benda

Před časem jsem psal ,že na sport je dostatek peněz,ale záleží jak se k nim dostat.Nic proti šikovnosti některých organizací,ale tohle...?Asi se budeme ještě hodně učit.

Policejní zásah u harleyářů. Ve firmě, která dostala dotaci 10 milionů od Středočeského kraje

dnes 07:01
 

115. narozeniny značky Harley Davidson se odehrály v červenci. S přispěním veřejných dotací.

 

Firma Klasik Moto získala také 2,7 milionu od státní agentury Czechtourism. Právě kvůli zakázkám agentury se detektivové zajímají o ministryni Kláru Dostálovou z ANO.

 
Článek

Detektivové si před dvěma týdny došli pro dokumenty do pražské firmy Klasik Moto, která je oficiálním zastoupením Harley Davidson pro Českou republiku. Jde o firmu, která letos dostala od Středočeského kraje desetimilionovou dotaci na oslavy 115 let existence proslulé motorkářské značky.

Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu zazvonili podle zjištění Seznamu v sídle firmy předminulou středu, tedy ve stejný den, kdy byli také například v bytě ministryně pro místní rozvoj Kláry Dostálové, již do vlády nominovalo hutí ANO.

Ve stejný den si pak také odnesli dokumenty ze státní agentury Czechtourism, která má na starosti propagaci České republiky a spadá právě pod resort ministryně Dostálové.

Co přesně vyšetřovatele ve firmě Klasik Moto zajímalo – jestli dotace na motorkářský sraz, či právě případ agentury Czechtourismu (nebo případně obojí) – není jasné.

„Nebudu se k tomu vyjadřovat,“ řekl pouze do telefonu Vojtěch Vavřina, člen představenstva firmy Klasik Moto.

Miliony na propagaci Česka

Veřejně dostupná data každopádně ukazují, že harleyářská firma Klasik Moto má na Czechtourism vazby. Podle registru smluv dostala od agentury 2,7 milionu včetně DPH v souvislosti s červencovými narozeninami značky Harley Davidson. Konkrétně za to, že se logo agentury „Czech Republic – Land of Stories“ objeví na letácích distribuovaných v zahraničí, na plakátech, na tiskové konferenci k programu oslav nebo v oficiálním čtyřminutovém videospotu.

Motorkáři: Nechceme o policejním zásahu mluvit (Video: Vojtěch Blažek, Seznam.cz)

Podobně, ale za mnohem více peněz, spolupracovala firma Klasik Moto i se Středočeským krajem. Krajská koalice vedená hnutím ANO firmě schválila na oslavy 10 milionů z veřejných peněz – opět na propagaci regionu. Kritici dotace namítali, že se většina programu oslav odehrávala v Praze, jejíž magistrát přispěl jen pěti miliony.

Minulý týden pak opoziční zastupitel Ivo Šanc (STAN) zveřejnil analýzu, podle níž firma poslala přes pět milionů společnosti Harley Davidson Europe Ltd. Z faktur není podle zastupitele Šance možné vyčíst, za co přesně se peníze utratily.

„Na fakturách není uvedeno žádné jméno zodpovědné či kontaktní osoby. Předmět platby je uveden pouze heslovitě jako platba za činnosti provedené v souladu se sponzorstvím Středočeského kraje. Faktura nemá přílohu, kde by byly specifikovány jednotlivé nákladové položky, sazby, kalkulace a tak dále,“ vypočítal Šanc ve zprávě pro kontrolní výbor kraje.

Ministryně nic neví

Firma Klasik Moto sice doložila, že tahle část sponzorských peněz kraje šla například na inzerci v zahraničním harleyářském časopisu. Avšak propagace samotného kraje byla podle Šance mizivá.

Pořadatelé oslav na zasedání středočeského zastupitelstva promítli prezentaci, podle níž se oslav zúčastnilo 103 tisíc motorkářů ze 77 zemí. Navštívili nejčastěji Kutnou Horu a Karlštejn. Podle studie poradenské firmy KPMG dosáhly celkové příjmy pro veřejné rozpočty ve středních Čechách 11 milionů.

Deník E15 v den policejní akce v sídle Czechtourismu a na ministerstvu pro místní rozvoj napsal, že hlavní podezřelou je ministryně Dostálová. A že se jedná o zneužití dotací a porušení pravomocí. Dostálová připustila, že si kriminalisté odnesli její služební počítač.

Co přesně policie vyšetřuje, však prý členka Babišovy vlády neví.

Jako již deset let zpět na podzim i letos se naše výprava zúčastnila posledního závod Německého mistráku v Zschopau .Konec listopadu je vždy termínově spjat s tímto podnikem .Letos však po náročné sezoně a urazové nadílce  jsme postavili pouze dva jezdce a to ještě zástupce naší Italské sekce-Volfiho a Vittoria.Volfi jstartoval ve třídě E2 a  opravdu se hodně činil -ze 72 startujících se umístil na vynikajícím 4.místě.Vitto také tahal jak mohl a ze 43 startujících 13.místo-super .Trať doznala letos několik změn .Zajímavý byl již páteční extrem prolog-opět v nové hale,ale ještě prodloužený o venkovní pasáže a opravdu husté překážky a to už se vědělo,že to je zároveň i jeden sobotní měřený test na trati.Teufelsberg se letos nejel,ale trať obsahovala jiné výživné výjezdy a opět na patřičné urovni.Jeden z testů tedy na pátečním extremu,druhý nad lomem ,kde se jel tentokráte hodně na louce a byl opravdu hodně rychlý  a třetí na Venušberku.Ano ,letos se po mnoha letech nejel tradiční první test na Schihanku-sjezdovce nad městem.Počasí přálo , bylo chladno,ale sucho a tak se jezdilo super  a motocykly byly téměř suché a čisté.Radost nám udělala přítomnost i českých repre Fridi a Ady Živného.Kluci jeli také skvěle a v depu jsem byli vedle sebe.My nakonec museli odjet velmi brzo a tak do Mšena patří dík za obsluhu časovky pro naše jezdce.

ZSchopau nám udělalo opravdovou radost a tak již nyní připravujeme výpravu na příští rok,kde jen z Itálie by nás měli reprezentovat minimálně 4 jezdci.

Zdravím Honza Benda

Trochu pozdě,ale je čas v klidu a s odtupem hodnotit. Jako soutěžní analfabet si dovolím pogratulovat našim klukům k vynikajícímu výsledku na letošní šestce.MOžná si to někdo převezme jinak a možná i jako jistou variantu pochlebování,ale já to vidím trochu jinak a snad i reálně.Že tratě ,celkové umístění šestky a veškeré vlivy nám nebudou nakoněny se vědělo už dopředu.Že se bude rohodovat mezi jedci z USA  a hlavně Austrálie bylo také jasné již předem.Takže to máme dva jisté a zbývá pro další adepty ,,jen" třetí flek a dál a tam se musí vtěsnat hlavně Itálie,Francie,Španělsko a tak už nám zbývá šestý a další flek a tam se bojuje mezi Belgií,námi,Německem,Finskem,Švedskem a dalšími vynikajícím týmy.Naši z toho vymázli na skvělém ,,druhém" místě tedy celkově sedmé místo.Umístění je to z mého pohledu vynikající a jsem opravdu přesvědčen,že máme v současné době jezdce,kteří mají na přední místa ve světě.Takže kluci a pane Pošík velká gratulece ,za mně čtyřikrát ANO a postupujete  dále.

Zdraví Honza

V pátek 11.1.2019 se uskutečila pracovní schůze JBR enduro teamu.

Sešlost se konala v Radobyčicích v klubu u Vaštů a byla chvilkami velmi bouřlivá.V první řadě se děkovalo za vzornou reprezentaci našeho týmu v roce 2018 a také se s radostí konstatovalo ,že se naše řady rozšířily o dva nové kamarády-bratry Krausovi z Boříkov.Ti se už zapojili aktivně do pořádání závodů v loňském roce.Hodnocení minulé sezony bylo pozitivní,neboť i přes zranění  a osobní povinnosti některých jezdců se nám opět dařilo a naši jezdci byli vidět na různých závodech po celé republice a to jak v crosscountry,tak i na klasickém enduru a veteránských soutěžích na předních místech.Dokonce se nám podařilo velmi kvalitní umístění v německém mistrovství endura  a v Itálii,kde nás reprezentovali naši Italští kamarádi Vittorio a Volfi.Dost času zabralo projednávání technických podmínek pro motocykly na samotných závodech pořádaných naším týmem a také nástřel činnosti na rok 2019.Technické podmínky se nemění a s jistotou se budou přitvrzovat ,vzhledem k zvyšujícím se nárokům  pořádání klasických soutěží a zpřísňování požadavků státních orgánů.Dalším bodem projednávání bylo zvýšení startovného na pořádaných soutěžích.Ze současného startovného již není možné pokrýt náklady na uspořádání a zároveň není možné pořádat soutěž na velkém okruhu s nižším startovným než je v současné době startovné na crosscountry..

Začínat bychom měli zimním stmelovacím soustředěním  na začátku února.Pokračováním činnosti bude kontrolní terenní soutěž na jaře s termínem 23.3.2019 v Pačejově. Přes jarní účast na dalších rozličných soutěžích všeho typu se plánuje na květen soutěž BOMS pro veterány a motocykly české výroby/termín ještě není upřesněn,ale počításe se začátkem měsíce/.Přes letní měsíce je naplánovaná účast na podnicích crosscountry a klasického endura včetně sprintu.Na podzim 26.10.2019 uspořádáme  klasickou soutěž ,,Setkání mistrů" a součástí tohoto závodu bude kontrolní závod JBR enduro teamu.V plánu je ještě nějaký trenink  a vše možné  dle času a financí.

Během večera se řešily i jiné  záležitosti.

Závěry ze  schůze byly jasné a zřetelné:

-dbát na vzrůstající účast na různých podnicích a kompletní přípravu našich jezdců

-zabezpečit zdárné  uspořádání  naplánovaných soutěží a ostatní činnosti

-celkové plnění naplánovaných úkolů.

Plánovaný ,,Memoriál Milana Raisera" se odkládá na příští rok a generálkou by mělo být právě podzimní ,,Setkání mistrů".

Jedním z bodů bylo i projednání naší eventuální účasti a příprava na MŠMS v Itálii v roce 2020 v podobě ,,čistého" enduro teamu.

Letos slaví JBR 20 let své činnost a tak je možné,že počet akcí v roce značně vzroste.

Každopádně všichni členové jsou připraveni letošní rok zatáhnout a připravit kvalitní akce.

Zdraví Honaz Benda

Jak jsem již psali, bude enduro  opět začínat  a to závodem 23.3.2019.Trať bude přibližně stejná jako při podzimním závodu s tím rozdílem,že se budeme snažit test umístit v jiné části tratě a samozřejmě najít a zrealizovat některou ,,bendovinu"/už ji mám/.Vypadá to,že se konečně také vyrácháme  v blátě a vodě a také si trošku zatlačíme, jako jsme byli zvyklí  při našich jarních závodech.Změna bude v systému přihlašování na závod- startovné placené předem,technické podmínky jako normálně při jízdě po veřejných komunikacích apod..

No a co nás čeká možná připomenou záběry 6 let zpět.

Zdraví Honaz Benda

 

Asi pro většinu z vás žádná novinka,ale pro někoho možná ano.Od loňského roku je možné si prodloužit stávající STK na motocyklu o dva roky .Je to jednoduché.Máte-li motocykl s platnou STK vezmete doklady a přihrkáte na správní úřad jako při převodu/ale bez motocyklu/ a požádáte tam o o prodloužení STK o dva roky.Usměvavá lady si doklady a registrační značku  převezme a za chvilku máte o dva roky delší STK vyznačenou v papírech a novou samolepku na plechové registrační značce/tu musíte mít ssebou/ a hlavně ZADARMO!

Takže neváhejte a upalujte si pro tuto výhodu.STK se Vám prodlužuje o dva roky nad datum vaší původní tzn. končí-li vám stk např. až 10/2019 můžete ta jít už nyní a platná STK bude do 10/2021.

Zdraví Honza Benda


Jaroslav Fridrich  1962-2019
Jak jsem psal na začátku tohoto seriálu,je to o obyčejných lidech z oblasti soutěžního sportu a a i když možná někdo namítne,že tenhle člověk sem nepatří,já si myslím,že ano a komu  se to bude zdát mimo,ať to nečte.

Číst dál: Takový obyčejný soutěžák

 

Jarda Fridrich –II

Snaha o vylepšení výkonu motoru byla v tehdejší době na prvním místě snad všude.Přišli jsme na to proč Javy 90 po opravě motoru neřadí,také jsem přišli na to proč tam odcházejí ložiska na klice apod.. Jardova javka ale jela jako víno i snad proto,že Jarda vážil 60 kg /a já 90/ a také a hlavně že Jarda byl opravdový a nezměrný jezdecký talent/hodně mi ho připoměl Radek Bezděk/.Náš vztah byl něco užasného a nejvíce vzpomínám na večery,vlastně noce v dílně.Tehdy bylo normální být do čtyř do rána v dílně a v půl sedmý už jet na závody.Několik střípků:

Číst dál: Takový obyčejný soutěžák -Jarda

Po vzoru naší repre se JBR enduro team zaměřil na zimní přípravu a tak o minulém víkendu proběhlo v rámci zimní přípravy soustředění v soukromém rekreačním zařízení v Kašperských Horách.

Denní náplň spočívala v terenním treninku na běžkách a večerní čas byl určen k rozboru uplynulé sezony-jednotlivým soutěžím,teoretické přípravě na letošní sezonu a také k týmově-stmelovacím částem soustředění.

Zdraví Honza Benda

Přihlašování  na jarní závod Strážovice u Pačejova se spouští v pátek 22.2.2019.

V současné době jednáme ještě o konkretních detailech trati,aby soutěž měla patřičnou úroveň.

Jde o kontrolní závod JBR enduro teamu a tak kapacita je omezena na 50 jezdců.Po naplnění limitu nebude možné již žádného jezdce přijmout- bez výjimky.

Číst dál: Enduro Strážovice u Pačejova-info+propozice

Přihlašování na kontrolní jarní závod JBR enduro teamu je spuštěno.

Přihlášky na mail:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. v podobě:

jmeno, příjmení,kategorie,st. číslo,motocykl-značka

platby předem na učet 107-5479620297/0100 ve výši 700,- Kč nebo

přihlášeni budou jen jezdci se zaplaceným startovným předem

aktuální startovní listina bude operativně zveřejňována

limit je 50 jezdců

Startovné je nevratné!!!!!

Včera byla uzavřena registrace na jarní závod.Limit byl naplněn a další jezdci už nebudou přihlášeni.Je možné,že se uvolní několik míst místo jedců,kteří nemají zaplaceno startovné předem.

Toto je možné domluvit přes mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. .Zdraví  a těší se HOnza Benda

Upozorňuji jezdce,kteří nemají zaplacené startovné předem a nemají toto dohodnuté spořadatelem,že v pátek večer 15.3.2019 budou vyřazení z registrace a  nahrazeni dalšími .

Jméno startujícího    Motocykl tovární značky
Štěpán Raitmayer    Husaberg FE 450
Tomáš Markytán       Husaberg FE 501
Ondřej Mašek    Husaberg FE 501
Petr Andrlík    Husaberg FE 501
Vladimír Singer      Husaberg FE 550
Radim Krechovský    Husqvarna FE 350
Michal Volena    Tm 300
HAAS Václav    KTM 450 exc
Benda Jan    Yamaha
Tesař Jiří    husqvarna FE 250
Martin šmíd    Husqarna
Pavel Brejcha    KTM 300
Jan Mašek    Husqvarna Fe 350
Ondřej Rudolf    KTM EXC-F 250
Tomáš Rudolf    KTM EXC 200
Jan Vašta    KTM 350 EXC 2016
Josef Matyáš    KTM  
Luboš Polišenský    
Josef Touš    KTM  
Pavel,Ryba    KTM 350 EXC
Jan Matějka    KTM 350 EXC-F
Radek Bezdek    Husqwarna fe 350
Marek Votoček    KTM
Kaiser Florian      Beta 300  
Lenz Marco    KTM TPI 300
Sixt Marco    KTM TPI 300
Sturm Stephan    Husky 300
Moncher Philipp    Husky 300
Sixt Richard    KTM TPI 300
Reitberger Otto    Husky FE 350
Bém Petr    Ktm Exc 350
Heinen Timo    Beta 300  
Martin Jedlička    KTM EXC 300
Ota Rádl    KTM 250 EXC
Petr Uher    Husqvarna 350fe
Schambeck Andreas    KTM exc 350
Karel Eder    GasGas300
Michal Cimbura    Husqvarna 350
Lukáš Mazanec    Husaberg 450
Jiří Ruml    KTM 450
Josef Kalista    Beta 250RR
Miroslav Kubíček    Ktm exc 350
Jan Hochmann    ktm 300 exc
Zdeněk Pitel    KTM 125
Petr Žák     KTM 350 4T
Jan Drnec    KTM350 EXC-F
Miloslav Děkan    Husqarna FE 350
Zuzana Nováčková    Husqvarna FE 250
Karel Kovář    KTM 300exc
Michal Moravec    
Jan Kuncendörfer    ktm 350 exc
Petr Chruňák    
Jarda Krejčí    
Heimerl Stefan    Husky 350

Zdraví Jan Benda
    
    
    
    
    
    

 

 

 

Několik důležitých info pro kontrolní sobotní závod.

Centrum soutěže -Strážovice u Pačejova areál ,,Na transgáči".

Přejímky- technická i formální 8.00-10.00 hod.

-rozprava s jezdci 10.15-10.30

-10.50 start předjezdce JBR enduro teamu

-11.00 start prvního jezdce do závodu

Systém -v každém kole jeden měřený test /v 1.kole neměřený/

-po odjetí určeného počtu kol odevdán výkaz a odjezd na ještě jeden měřený test

-15.00 otevřen klub v Pačejově -nádraží

-17.00 vyhlášení výsledků soutěže

-motocykl pouze s platnou TK /mit TUV/

-stanovené osvětlen-důkladně umytý

POZOR!!!servis pouze na ekologických podložkách-pokuta a vyloučení ze soutěže

Na přejímky plechovou originální reagistační značku!!!!!

Zdraví HOnza Benda

Krátké info pro soutěžící Enduro Pačejov-Strážovice 23.3.2019

POZOR!!!Tankování a servis pouze na ekologických podložkách v servisním prostoru.

Pro přejímky si každý jezdec vyplní kartu jezdce dle přílohy.

KARTA JEZDCE

 

 

Motocykl(typ) :

Motorrad (Modell):

Startovní číslo :

Startnummer

 

Kategorie:                                   VIN:                           

Výsledek přejímky-závady:

 

                                         

 

                                             . . . . . . . . . . . . . . . .

 

                                          Podpis technického komisaře

       

 

 

 

 

 

 

Adresa :

Adresse:

 

 

Datum narození:

 

 

 

Kategorie :

 

 

 

 

 

                                       . . . . . . . . . . . . . . . . . .

 

                                      Podpis činovníka formální přejímky

 

 

 

Prohlašuji,že jsem se seznámil s propozicemi na motocyklový závod  v enduru Strážovice 23.3.2019 a v plné míře akceptuji podmínky,za kterých je tento závod pořádán.Nebudu uplatňovat na pořadateli žádné mě způsobené škody zdravotní ani na motocyklu.Zároveň jsem si vědom své plné zodpovědnosti za mnou způsobené škody a akceptuji skutečnost,že se závod jede za plného provozu na pozemních komunikacích.Jsem povinnen dodržovat veškeré platné zákony upřesňující jízdu na pozemních komunikacích.

 

                                          

 

Strážovice dne ...............                         

 

 

                                                  

.......................

      podpis             

Ahoj všichni.

Díky náročné přípravě v posledním měsíci nestíhám v práci a tak jen ještě jednou poděkování všem,kteří se podílelii na přípravách a realizaci závodu a zde jsou nějaké fotky:

https://jarda57.rajce.idnes.cz/ENDURO_JRB_PACEJOV

Zdraví HOnza Benda

 

Enduro ve Strážovicích prověřilo jezdce

Strážovice, Pačejov – V cíli závodu panovala absolutní spokojenost. Jezdci i diváci si motoristickou podívanou užili.  

Pořadatelé připravili pro účastníky kontrolního závodu enduro teamu JBR trať s rozbahněnými úseky. Na snímku je Zuzana Nováčková ve výjezdu na Plesník. | Foto: Jan Benda

Přes padesát jezdců se v sobotním slunečném počasí postavilo na start jarního kontrolního závodu enduro teamu JBR ve Strážovicích u Pačejova.Pořadatel akce tentokrát nasadil laťku hodně vysoko a vybral terénní úseky na samotné hranici průjezdnosti. Několik jezdců závod vůbec nedokončilo a výjimkou nebyli ani závodníci, kteří nestihli předepsaný limit na soutěž.

BAHNO A SPOKOJENOST AKTÉRŮ

Těžké pasáže v lesním masivu Plesník a následné rozbahněné úseky, kde jezdci zapadávali do bahna mnohdy až po řídítka, byly nad síly mnoha závodníků, a tak nebylo výjimkou, že bez pomoci diváků a pořadatelů by jednotlivé úseky vůbec neprojeli a během soutěže se museli některé dokonce uzavírat.

V cíli závodu ale vládla všeobecná spokojenost nad kvalitou a obtížností připravené soutěže. Velmi ji chválila i početná skupina německých jezdců a jediná žena ve startovní poli Zuzana Nováčková. Ta za týden odjíždí na evropský šampionát a tato soutěž byla pro ni více než výbornou přípravou. Velké množství diváků bylo spokojeno s výkonem jezdců i prací pořadatelů.
Zdroj: https://klatovsky.denik.cz/ostatni_region/enduro-ve-strazovicich-proverilo-jezdce-20190327.html

 

Tak se nám rozběhla sezona endura 2019 naplno.Kontrolní závod máme za sebou,příští víkend startuje enduro pod AČR a také ostatní seriály ,některé už odstartovaly.Závodů přehršel a kvalita jistě na úrovni.Záporem je,že většina pořadatelů neni schopna uspořádat klasickou soutěž a tak se nám to hemží spíše sprinty,crosscountry apod..Dalším, ,dle mého názoru, velkým mínusem je umístění jednoho ze závodů MČR na východní Slovensko/to už můžeme pořádat MČR v Portugalsku/ a tím se možná velké množství jezdců jednou ranou odstřelí z kvalitního umístění.Většina účastníků nižších seriálů ale stejně neví co to opravdové enduro,tedy motocyklová soutěž,  je a tak je to vlastně jedno.Pro příznivce těchto klasických  soutěží bude tedy zajímavé určitě Hradiště,Plasy a samo MS Uhl.Janovice.Pro nás ,tedy JBR  enduro team, bude zajímavé účastnit se celé sezony pod AČR včetně startu na MS v U.Janovicích,seriálu Oty Kotrby a možná některého závodu pod Camsem. Benešov bude jistě na velmi vysoké úrovni.Pro příznivce klasiky bude jistě v hledáčku ZSchopau Klasik v červnu a také samo podzimní Rund um ZShopau.

Takže kdo má čas a chuť ,může na první sprint do Jinína hned příští víkend.

Dle našeho harmonogramu by se měla uspořádat BOMS Pačejov Klasik-soutěž pro veteránské soutěžní motocykly,ale vše je otázkou,protože jarní kontrolní  závod byl náročnější než se čekalo a také mám hodně pracovních povinností.Je nutné také dát do pořádku treninkový prostor ,,Na transgáči" a celkový úklid po soutěži mi jde velmi pomalu.

Podzimní soutěž ,,Memoriál Milana Reisera-setkání legend" je v přípravě a bude jednoznačně záležet na mém zdravotním a psychickém stavu.

Tak to je  zatím vše a zdravím všechny příznivce motocyklových soutěží Honza Benda

Zdraví všechny příznivce endura.

Po nejnutnějším úklidu po jarním závodu je trať na Transgáči opět připravena  k trénování.Parkování přímo u tratě a nebo na louce  jak bylo depo na jaře.Zatím proběhl jen úklid a ne úprava tratě,takže příspěvek na úpravu tratě ve výši 50,- se zatím nepožaduje.Prosím používat zavřený enduro výfuk a trenovat pouze mezi 10. a 17. hodinou.

Zdraví Honza Benda

O tomto víkendu se jel v Jihočeském JIníně první závod sezony v endurosprintu .Velmi přepracovaný areál Jaroslavem Kalným se opravdu mohl pyšnit upraveným stavem a připravenou tratí.Tento závod se nejede jako sprinty JBR,ale jsou nataženy dvě vložky hned vedle sebe a jezdci tak čekají v depu na svůj čas do dalšího kola a jezdí jen po testech/bez přejezdu/.Z našich se zúčastnili pouze Jan Vašta  a Jan Kuncendorfer.Oba jezdci tak zachraňovali čet našeho týmu a dopadlo to velmi dobře.

V kategorii přeboru ,,C" se umístil Jan Kuncendorfer v sobotu na třetím místě a v neděli dokonce na místě nejvyšším.

Jan Vašta v plné konkurenci MČR E2 sobota i neděle 5.místo a celkově lehce nad 10. místem absolutně,což je vynikající.

Hezký dojem mi pokazil stav urovně výchovy jezdců.Přijede na technickou přejímku total hobík/cucák 20 let/ s motocyklem obaleným bahnem a když jsem prosazoval aby si ji šel alespoň umýt od mycího boxu za roh,začal hulákat na technického komisaře a jak to dopadlo-byl převzat.Mě bylo následně řečeno-neřešte to  a nechte to na tech.komisaři.Nazdar.

Tohle je úroveň MČR pod AČR.Raději budu chodit do lesa na houby.Jinak jsem pomáhal panu Kalnému a trať jsem nestavěl já-není to moje zásluha,jak se mnozí domnívají.Jen jsem se snažil dělat svou práci pomocníka.

Zdravím HOnza Benda

Po delší odmlce jsem se rozhodl o znovuoživení motocyklů PITBIKE.Pořádáme tedy sraz těchto strojů  a jejich jezdců ve Strážovicích u Pačejova a to 8.6.2019.

Sraz zájemců  a registrace v 9.00 v areálu ,,Na transgáči" ve Strážovicích u Pačejova.

Náplň dne se teprve sestavuje.Je v plánu krátká instruktáž ,volný trenink ,organizovaný trenink-popř krátká soutěž,opekání vlastních uzenin,volná zábava,výměna strojů,uzenin apod..

Vše bude záležet na počasí a počtu účastníků.

Je možné se zúčastnit i na motocyklech YUKI,DT,MTX a pod. moto 125 cm3

Předběžné nezávazné přihlášky a dotazy na  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Vzhledem ke konání závodů pitbike v termínu  8.6.2019 SE SETKÁNÍ VE STRÁŽOVICÍCH PŘESOUVÁ NA 15.6.2019.

Vše ostatní zůstává.

Zdravím Honza Benda

Ahoj kamarádi.

Sobotní sraz PITBIKE ve Strážovicích u Pačejova se ruší pro nezájem.Je možné areál navštívit a povozit se na nově upravené trati a tak si užít víkend.,ale organizovaný trenink nebude.

S pozdravem Honza Benda

https://www.youtube.com/watch?v=MgyqQrnwh-U&feature=youtu.be&fbclid=IwAR2wdzXi23wPHs1aF6lGbYZOFlY44rP0l9wHs0MDeZMUVVm7GoOfs-

V rámci podzimního závodu je plánován závod legend.Uvidíme jak to vše dopadne,ale na startu by se měli objevit jezdci staršího data výroby.

S pozdravem HOnza Benda

Ahoj všichni.

Máme tu druhou polovinu roku a s ní i další akce z kategorie endura.Červenec bude ve znamení klasiky AČR v ŠUmperku-tento víkend.O tom,že to bude kvalitně připravená soutěž nikdo nepochybuje/a CAMS udělal asi velkou chybu,že se nejede pod ním/.Rodina Coufalovic si dá jako vždy záležet a pořadatelsky i traťově kvalitní enduro je zaručené , následovat bude nově sprint Mšeno 2.-4.8.-necháme se překvapit.Poté se přesuneme na závodiště do Benešova-10. a 11.8.,kde Víťa Kuklík pořádá sprint pod CAMSem.tam bude také na co koukat a kvalita zaručená.Následovat budou klasika Plasy 24-25.8. s tratí na Evropské urovni a vším co má být-nové úseky a generálka na ME příští rok.Takže na červenec a srpenec máme o podívanou postaráno a září bude také ve znamení závodů.Největším svátkem bude samo MS v enduru v Uhl.Janovicích14.-15.9..No a tu už se budeme připravovat na Zschopau 12.10. kde nás budou letos reprezentovat kromě našich jezdců i 3 Italští ,,drago" a také budou finišovat přípravy na náš závěrečný závod sezony ve Strážovicích,který bude buď 26.10. nebo 9.11.2019.

Takže asi tak. Léto je plné práce a tak ani nestíhám psát o naší činnosti.Někteří jezdci se věnují spíše stavebním pracem a tak naše úspěchy zachraňují kamarádi z Itálie a Jan Vašta,který pravidelně boduje v MČR a v jednotlivých cupech-v poháru Oty Kotrby byl v Jiníně na prvním místě a Jan Kuncendorfer,který v JIníně bojoval spíše s virozou než s tratí .

Nově také zprovozňujeme treninkovou trať ve Strážovicích a zároveň ji připravujeme na poslední závod sezony-zatím je v plánu test ,,Na Transgáči " /příští týden opět nastoupí mechanizace/ a trať dle možností .Upoutávka a přihlašování bude spuštěno již v září.

Ahoj všichni přátelé endura.

Máme za sebou první závod klasického endura MČR pod AČR/on je to také jediný seriál klasického klání u nás/.Je zvláštní,že první klasika se jede až v červenci,ale alespoň tak.Z našich se zúčastnil Jan Vašta a ... vyšlo to.V nejpřestižnější třídě E2 obsadil po tuhém boji fantastické 3.místo.Trať a samotné závody prefektně připravené z dílny rodiny Coufalů -jinak to ani není možné.Tento víkend nás čeká sprint ve Mšeně.Bude to určitě dobré,s přejezdem cca 30 min a kvalitními testy,to už si Ada Živný pohlídá  a no a ke konci měsíce srpna velká premiera v Plasích na severu od Plzně.Tam to bude v režii KPendro teamu.

Zdraví Honza Benda

https://www.ceskatelevize.cz/porady/10207469169-svet-motoru/419232401269002-mm-cr-enduro-sumperk/

O uplynulém víkendu se jel další závod v endurosprintu ,tentokráte ve Mšeně.Pořadatel zvolil úspornější variantu závodu a vypadá to,že tento druh závodů získává oblibu-tedy alespoň u pořadatelů.Nutno dodat,že tentokráte to nebylo trapné přejiždění  v testu na test s dvacetiminutovou pauzou,ale trať s přejezdem cca 30 min a dva kvalitní testy k tomu-tedy tak jak se má sprint jezdit.Naše barvy hájil jen Jan Vašta ,který se po celý týden před závodem potýkal s virozou a zánětem v pravé ruce a tak byl rád,že ve čtvrtek  sundal ortezu z  ruky a v pátek jel na závody.Sobotní závod začal velmi dobře a zpočátku zajížděl ve třídě nejrychlejší časy.Následkem celotýdenního strádání však v závěru ztratil o několik vteřin třetí místo a pro bolest ruky raději zvolnil a jel najistotu.Nedělní závod opět vyšel naplno a při absenci Ady Živného si dojel pro druhé místo ve třidě.V současné době je tedy pevně uhnízděn na druhé pozici v MČR a v celkové klasifikace je na vynikajícím 9.místě v MČR.Bohužel to nemá nastaveno jako někteří jezdci a tak místo potřebné rehabilitace ihned v pondělí ráno do dílny a opět na plný výkon v pracovním procesu.Zároveň se budeme již připravovat na velmi těžký  závod v klasickém enduru  Plasy.Je to vlastně generálka na ME v příštím roce a tak se očekává opravdu tvrdý boj.

Zdraví Honza benda

https://www.ceskatelevize.cz/porady/102

Ahoj přátelé endura.

Odklepnuto a hotovo.Podzimní enduro ve Strážovicích se jede 27.10.2019.Jde o klasický závod sprintendura v našem provedení.Uvidíme kam dostanem povolení vjezdu.Endurotest se pojede ,Na Transgáči" se všemi nástrahami jak je znáte,ale již dnes ,za pomoci těžké mechanizace a pana Ryby se zde prováděli prvotní terenní úpravy,zvyšovali jsme skoky a jeden přibyl nový,budeme se snažit připravit i rychlejší pasáž,výjez na homoli je strmější a delší,kamenná pasáž se protáhla a obohatila o několik žulových exemplářů a tak si příznici endura z řad diváků i jezdců přijdou na své.

Občerstvení bude zajištěno

Přihlašování se spustí cca v polovině září.Info na stránkách enduro-jbr.cz

Zdraví HOnza Benda st.

Omlouvám se,ale termín podzimního závodu enduro Strážovice u Pačejova se mění na 26.10.2019

S omluvou Honza Benda

O uplynulém víkendu se jel další závod v enduru  MMČR v Plasích na Plzeňsku pod AČR.Generálka na příští rok,kdy se zde jede ME, dávala najevo,že to bude těžká soutěž a....byla.Již zpočátku bylo jasné,že jezdecká  účast bude rapidně nižší vzhledem k očekávané obtížnosti  a to se také vyplnilo.Necelá stovka účastníků absolvovala trať v sobotu i neděli s vypětím všech sil .Tři delší testy ,skvělá trať a celé zabezpečení pořadatelsky zvádl na jedničku KP enduro team.Naši jezdci se zúčastnili ve třech.Jan Benda ,vzhledem ke svému zdravotnímu stavu, jel tentokráte jen hobby kategorii s tím,že jel celou trasu jako MČR a pobral to spíše jako trenink.To Jan Kuncendorfer v kat.,,C" to vzal opravdu vážně a sobotní 1.místo získal se značnou  převahou.V neděli mohl svůj úspěch zopakovat,ale proražená zadní pneu mu nedovila dokončit a tak odstoupil.V MMČR v prestižní třídě E2 se rozjel ve velkém stylu Jan Vašta.Svou fantasticky rychlou  a bezchybnou jízdou se vyhoupl na druhou příčku po oba dva dny a tím se dostal na PRVNÍ MÍSTO v průběžném pořadí MMČR.Vedoucí jezdec třídy E2 jel na jistotu,zbytečně neriskoval a tímto taktickým  tahem má skvěle našlápnuto na vedoucí post v MMČR.Takže v současné době má JBR enduro team vedoucího jezdce MMČR v enduru!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

JBR enduro team z.s.

Masarykova 447,339 01 Klatovy

Enduro Pačejov – 26.10.2019 Strážovice u Pačejova

Propozice k závodu.

Název podniku: kontrolní závod JBR enduro teamu

Datum konání: 26.10..2018

Místo konání : Strážovice u Pačejova

Centrum: areál enduro JBR Strážovice

Pořadatel : JBR enduro team z.s.,339 01 Klatovy

Ředitel soutěže:Jan Benda st

Tech.komisař:Fr.Ferus

Administrat.zabezpečení:Andrea Bendová,Tereza Bendová

Časomíra:Žahy sport racing- ing.Jiří Žahour

Zdravotní zabezpečení: Zdravotní zabezpečení p.Vodička

registrace : Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

kategorie:

A-sport open-motocykly bez rozdílu kubatur+jezdci s licencí mot.sportu I.+II.vk+ bez licence

  B.hobby-motocykly bez rozdílu kubatur +jezdci bez licence           mot. sportu +jezdci s licencí  III.výk tř.mot. sportu

   Legendy endura- jezdci nad 55 let vč.bez rozdílu kubatur a výkon.tříd.

 

Trať.okruh v terénu a po silnici II.a III.třídy a v lehkém terénu.Součástí každého okruhu je jeden měřený crosstest a jeden spec.test jezdecké dovednosti v terénu.Trať mezi těmito testy není trasou závodu,ale trasou organizovaného přesunu,vyznačená spec.značkami a spec,značením,stanovená takovým způsobem,aby se zabránilo ekologickým a hospodářským škodám.Na trati  organizovaného přesunu je nutné dodržovat pravidla  a příslušné nařízení  o jízdě na pozemních komunikacích.Časový limit na počet kol a počet kol bude oznámen při rozpravě  s jezdci.Na trati mohou být zřízeny průjezdní kontroly PK.

Systém soutěže:jezdec musí v daném limitu objet určený počet kol a absolvovat příslušný počet  testů v každém kole tzn. v každém kole tzn.jeden crostest ajeden spc.test.

Měření a penalizace:

-každá sek,naměřená na crosstestu –jeden trestný bod

-vynechání spec testu ,crosstestu –vyloučení ze soutěže

-vynechání PK 500 tb

-zpoždění o více jak 30 min .oproti stanovenému limitu vyloučení ze soutěže

-ztráta jízdního výkazu 200 tb

-prohlídka trati před  soutěží na motocyklu –vyloučení ze soutěže

-jízda mimo trať organizovaného přesunu-vyloučení ze soutěže

-hrubé porušení slušného chování k ostatním soutěžícím ,divákům,pořadatelů-okamžité vyloučení ze soutěže/toto platí i pro chování doprovodů/

-hrubé porušení všeobecných sportovních řádů AČR enduro vyloučení ze soutěže

Ředitel si vyhrazuje právo dle uvážení osobně trestat jezdce bodovou penalizací  nebo napomenutím za porušení  propozic..Jezdec odpovídá za chování i svého doprovodu po celou soutěž.

Startovní čísla:budou přidělena na formální přejímce dle přihlášení.Nutno dodržet rozdílnou barvu  podkladu  a čísla a jeho minimální velikost 12 cm.Označeny budou tři číslové tabulky.

Systém značení:bude oznámen při rozpravě.

Přejímky jezdců a strojů:

Formální přejímka:na formální přejímce jezdec předloží  řidičské oprávnění přísl.kategorie,doklady od vozidla-motocyklu –osvědčení o tech.průkazu,potvrzení o zákonném pojištění /zelenou kartu/ odpovědnosti za škody ,způsobené provozem  motorového  vozidla,

Technická přejímka:na technickou přejímku se dostaví jezdec s přilbou schváleného typu,čistým!!!motocyklem –odpovídajícím provozu na poz.komunikacích,s platnou tech.kontrolou,vybaveném RZ-registrační značkou-bude tolerována pouze kopie s vyznačním platnosti technické kontroly-spůsobilosti,klaksonem!!!stanoveným osvětlením a POZOR!!! s originální kovovou značkou/může být  mimo motocykl/!!!.Bude provedena zkouška funkčnosti  stanoveného osvětlení.

Výfukové potrubí pouze v seriovém provedení  s homologační koncovkou enduro !!!

!!!Bez těchto základních kriterií nebude motocykl převzat do závodu!!!

Startovné-příspěvek na pokrytí nákladů soutěže je pro všechny kubatury 750,-KČ/-30,-E/

Pořadí na startu:1.kategorie sport

                            2.Legendy

                             3. hobby

Časový harmonogram:

8.00-10.00-formální  a tech.kontrola –centrum soutěže

10.00-rozprava s jezdci

11.00 start prvního jezdce/startuje se po 2 v min./
pořadí na startu se určuje po ukončení přejímky

16.00-vyhlášení výsledků v restauraci v  Pačejově

Info k soutěži:uzavřené parkoviště se zřizuje.Jezdec   se dostaví do uzavřeného parkoviště nejméně 5 min před startem dle svého startovního času

Protesty a odvolání:jezdec může podat protest před vyhlášením výsledků,písemnou formou a s vkladem   500 ,- KČ do rukou ředitele.

Ochrana živ.prostředí:Po celou dobu konání soutěže,před i po,je jezdec i jeho doprovod povinen/pod pokutou stanovenou ředitelem soutěže až do výš 5 000,- KČ a pod  hrozbou vyloučení/chovat se maximálně ohleduplně k životnímu prostředí a dodržovat příslušné zákonné normy o ochraně živ.prostředí.Jakékoliv opravy a servis na motocyklu je povinen vykonávat jen v prostorech ,k tomu určených a na povinné absorpční podložce.

Hodnocení soutěže:Vyhodnoceni budou první tři jezdci z každé kategorie,kteří obdrží věcné ceny.

Výklad propozic:Výklad těchto propozic je výhradně v pravomoci ředitele závodu a není proti němu odvolání!

Podpisem přihlášky do soutěže jezdec stvrzuje,že byl seznámen s propozicemi,vydanými pořadatelem soutěže a v plné míře je akceptuje.Dále se jezdec zavazuje,že nebude nárokovat na pořadateli škody na motocyklu a jeho  příslušenství,vzniklé při případné nehodě nebo jiných případech v průběhu  této soutěže.Pořadatel se tímto zříká všech škod na motocyklu a na jeho příslušenství.

Zároveň jezdec potvrzuje,že byl seznámen,že trasa organizovaného přesunu je vedena po veřejných komunikacích,za plného provozu  a bez jakýchkoliv výjimek a omezení a tudíž je povinen dodržovat příslušné  zákony o provozu na pozemních komunikacích.

 

V Pačejově  15.9.2019

 

                                                          …………………………………………………..

                                                                Jan Benda-ředitel soutěže

Přihlášení podzimního závodu na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

jmeno a příjmení,bydliště,motocykl zn.+ model,kategorie  A nebo B/legendy jsou pouze pro zvané,kategorie veterán se nevypisuje/mail,telefon,

Zdravím HOnza Benda

S velkou radostí se mi píše o našem zástupci v dění endura Janu Vaštovi.Tento skromný člen týmu JBR má velmi vážně našlápnuto na Mistrovský titul v kategorii E2.Systematickou přípravou, bezchybnými výkony po celou sezonu a neskutečnou snahou má na svém kontě další zářez .Tento víkend se umístil na druhém místě za Radkem Tomanem na závodě Rock n Ride v Benešově.Kombinovaného závodu v extremním enduru se zúčastnili někteří naši reprezentanti,ale pro našeho zátupce to nebyl zas takový problém.Prokousal se do finále a tam svedl boj o prvenství s Radkem Tomanem.

Kousek zpět:

O minulém víkendu se Jan Vašta zúčastnil posledního závodu Kotrba cupu a tam ---opět vyhrál a tedy celkově vítězství v tomto seriálu.

No a konečně v rámci závodu Mistrovství světa v Uhlířských Janovicích Jan Vašta opět potvrdil formu a svým třetím místem za oba dny si pojistil cestu k titulu Mistra ČR.Tam byl problém spíše krotit jeho snahu a usměrňovat jeho výkon na dojezd.Měl podstatně na víc,ale taktika byla jasná- dojet na bednu a pojistit si tak titul.Teď nás čeká již finálový závod Německého Mistrovství  v ZSchopau.Jenda se stal již pravidelným účastníkem a a letos tam chce ukázat kvalitu svého  umění v plné šíři.Mimo jiné zde startuje i naše Italská odnoš JBR enduro teamu a tak  tam budeme mít další tři zástupce.Volfi se bude pokoušet o umístění na bedně a po loňském 4.místě má velkou šanci.

Zpět k Janu Vaštovi.Je pravdou,že jeho motocykl je na hraně udržitelnosti a tak jsme vstoupili do jednání s firmou Beta-Palič.Uvidíme , jake dopadnou první zkoušky,ale vypadá to na slibnou spolupráci.No a po ZSchopau se pojede dvoudenní endurosprint v Jiníně a na konec závěrečný závod sezony v Pačejově /26.10.2019/.

Zdraví Honza Benda

 

Je mi to až trapné,ale musím to napsat.Pacienti,kteří neví co je to  enduro -terenní motocyklová soutěž,ať si najedou na wikipedii.Co to je enduro si mohli vyzkoušet např. v Plasech.Je to soutěž za silničního provozu na motocyklech,které mají platnou TK,technický průkaz  apod..Většina ,,pravých enduráků" totiž  ani neví co to vlastně motocyklová soutěž je.Je dobré si uvědomit,že různé poháry v crosscountry a sprintu nejsou !!! endurem.Jak má vypadat sprintenduro se,dle mého názoru, přesvědčili jezdci letos na jaře ve Strážovicích.Ale to je sprint dle systému JBR,který imituje motocyklovou soutěž .Tedy převaha času přejezdu nad časem stráveným na testech-to je základ.

Takže jedci,kteří jezdíte countrycrossy a podobné závody,vy nejezdíte enduro,ale speciálni konkretní druh terenního závodu.

V případě,že chcete jet enduro,musíte dodržovat určitá pravidla a ty najdete na stránkách AČR.

Já zde nejsem placený od toho,abych Vám vysvětloval podrobnosti.Od toho jsou placení funkcionáři na AČR.V případě potřeb jsem ale schopen poradit a pomoci kdykoliv a komukoliv,kdo o to projeví zájem.Dle účasti na soustředění ale takových mnoho není.

Zdraví Honza Benda

 

Tak a je to.Po dlouhých letech odříkání a těžké dřiny  Jan Vašta vybojoval titul Mistra MČR v Enduru ve třídě E2 a zároveň k tomu ještě přidal Vicemistra v Endurosprintu.To co předcházelo by se nevešlo ani na pět stránek a tak  velká gratulace a poděkování Jendovo rodičům za abnormální podporu.

Zdraví Honza Benda

 

Ahoj kamarádi a přátelé endura.

Včera jsem byl na obchůzce trati letošního podzimního závodu.Dva dvoutaktní motocykly,které už jsem jen slyšel,si objížděly trať i s úseky,které jsme již zahrabali a dali do náležitého stavu.Obnažené kořeny a vyhrabané drážky  a další následky jejich jízdy na ,,živé" trati mi utvrdili v  závěru,že zde nemá smysl něco dělat  a výsledkem je mé rozhodnutí skončit to zde nadobro.V mých téměř 58 letec nebudu dělat nějakému frackovi poskoka a běhat za ním po lese s hráběmi.Dva frackové z Nepomuckého směru se ale nemusí radovat,protože tímto budu ortodoxně hájit uzemí okolo Pačejova a v případě,že se zde objeví motorka, zažije si onen jezdec  své.Argument ,že se s tím mohlo počítat neuznávám,je dost jiných oblastí než trať závodu.Jsem staršího data výroby,ale byl jsem rozhodutý těmto ,,endurákům" nebo spíše ubožákum přerazit ruce bez varování i se všemi následky svého konání.Myslím si,že nastal čas  si udělat pořádek mezi sebou.

Zdraví HOnza Benda

Ahoj přátelé.

Po posledním závodu v Pačejově byly nalezeny brýle 100% barva ....???

Kdo je postrádá může se ozvat na 739402280 nebo na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. . Dle fotek asi jezdce  s číslem 2X

Zdravím Honza Benda

Ahoj přátelé endura.

Tak zatím ,co se u nás léčí rány z uplynulé sezony,sousedé v D nám už posílají námět na další sezonu v podobě kalendáře na rok 2020.

Jak to tak vypadá u nás se nepojede už téměř nic a když jsem viděl nadšení jezdců ze závodu endurosprintu v Jiníně a žalostnou účast na klasických soutěžích /Plasy,Šumperk a vlastně i nás na podzimním závodě v Pačejově/,zastávám názor,že u nás klasické enduro skončilo.Už není jezdecká základna,která by zajistila pořadateli dostatečný počet startujících a tak se zřejmě budou konat jen nějaké sprinty,country a podobné blbosti a to dnešním jezdcům stačí a zároveň i vyhovuje.Ortodoxním soutěžákům tedy bude vyhovovat Německé Mistrovství v enduru.

Zde je kalendář:

22.03.2020 Dahlen

28./29.03.2020 Venusberg (2)* TBC ( E1-E4 )

13.09.2020 Rehna

26.09.2020 Tucheim

03./04.10.2020 Burg (2)*

11.10.2020 Streitberg

25.10.2020 Kempenich ( nur B-Lizenzklassen )

31.10./01.11.2020 Woltersdorf (2)* TBC

 

 

Ahoj kamarádi.

Mám konečně trochu času a tak jen krátký report za Zschopau 2019.Tato soutěž se letos jela netradičně již 12.10.2019.Oproti minulým letům také netradičně trapně na suchu,ale pořadatel si vždy přichystá nějaké labužinky .Tou bylo...,ale od začátku.Po letošní sezoně,kdy Jan Vašta vybojoval Mistra ČR už se nám nikam nechtělo/motocykl našrot-svařovaný rám,motor jako mlátička/,ale tyhle závody nemůžeme vynechat už jen z toho důvodu,že Jenda je na prologu miláčkem a vždy zajede vynikající jízdu.Už při prohlídce se nám tajil dech-více než 12/možná15metrů /skok s odrazem ze skruže a dopadem...zase na skruž.Po několika prvních dvojicích ,kdy aktery vždy odvezla sanitka a nebo to jezdci překlouzali nastoupil Jenda Vašta ,stačili jsme mu ještě na startu říci,že to je o hubu,aby to nesk...na to jen jeho specifický úsměv a prý:,,musíš tam dát víc plynu"./Už dlouho jsem se tak intenzivně nemodlil/.Jenda najíždí na tuhle překážku aaaaaaaaa několik tisíc diváků řve,troubí na všechno  a fandí.Jan Vašta to skáče jako první bez karambola i ve druhém kole a opět aplaus/ je milé slyšet od komentátora Jan Vasta Czech republik/.HOdně dalších dvojic to jezdí jen tak šouch a tak Jendu sesazuje z křesla nejlepších až vedoucí jezdec MS známý svými skoky Švýcarský  Jonathan Rose.Tak a je to 13.místo na prologu před Knightem,Hubnerem a jinými esy.

Sobotní ráno v pohodě,bez deště a relativně sucho.Dodávám si kuráž i s našimi dalšími jezdci z Italské Azury squadry V.Levaggim.V.Piccardem a Filipo.Tentokráte tedy sestava JBRka super.Časy nám přinesli kolegové již natištěné a tak nalepit a vyhrát.Už v první časovce bylo klukům divné,že jedou do hodin a jejich němečtí kolegové ne.V cíli prvního kola jasné.máme blbé čas a tak 9 min natvrdo.Máme to balit a nebo jet dál?JBR team se nevzdává a tak bojujeme jak lvi.Do časovek je to ale tak +10 pro všechny a tak s rozhoduje na testech a tam se taková nálož stáhnout nedá.Motivace už jen taková zábavná a nakonec :

Filipo it   21. z 60 jezdců

Picardo   8. ze 60 -"-

V.Levaggi  6. z 32 jezdců

Jan Vašta 13. na prologu z celého DE mistráku a 15. ve třídě celkově

Ale co,hezky jsem se svezli,byla legrace,vracíme se celí a zdraví a tak příští rok opět v ZSchopau .

https://www.youtube.com/results?search_query=rund+um+zschopau+prolog+2019

Zdravím HONZA BENDA

O minulé sobotě se sešli členové JBR enduro teamu v Radobyčické restauraci k oslavě Mistrovského titulu Jana Vašty v enduru.Přizváni byli i všichni,kteří se nějakým způsobem podíleli na tomto úspěchu a také přátelé z KP enduro teamu.Po úvodním ceremoniálu,proslovech a poděkování  se utkal JBR tým s týmem KP ve florbalu a nástup byl velmi impozantní.Nasazení hráčů na obou stranách bylo maximální a tak všem vyhládlým přišel po zápase vhod vynikající gulášek s dalším občerstvením.Slavilo se až do půlnoci.

Pracovní schůze JBR enduro teamu je svolaná na 10.1.2020 a zde se očekávají dosti zásadní změny v organizační struktuře.Na pořadu je také plán činnosti na rok 2020 a směrování JBR teamu v příštím roce.

Zdraví Honza Benda

 

Ahoj přátelé endura.

Oznamuji tímto,že agentura JBR Klatovy ič 45370893 ukončila svoji aktivní činnost.Od roku 1999 uspořádala přes 70 soutěží,závodů crosscountry ,JBR cup, dva ročníky MMČR v enduru,dvě branně orientační soutěže historických motocyklů a další akce.

Děkuji všem příznivcům,soutěžícím,divákům a všem ,kteří pomáhali apod..

S přáním všeho dobrého a poděkováním Honza Benda st.

Ahoj přátelé endura.

S koncem činnosti agentury JBR Klatovy startuje,, JBR enduro team Pačejov z.s." .Jde o nástupnickou organizaci,která by měl pokračovat v činnosti jako bývalé JBRko ,ale tentokráte již za vyššího podílu jednotlivých členů.Zda se to podaří bude na každém jednotlivci.V lednu se uskutečnila první schůze a byla velmi bouřlivá a tak věřme,že aktivita jednotlivých členů nevyprchala a s plnou vervou se všichni vrhnou do práce.

Tuto sobotu je další schůze a z té by již měl vzniknout nástřel činnosti.

Držte nám palce těšíme se na Vás.

Zdraví Honza Benda

Ahoj přátelé endura.

První akci nového spolku JBR enduro team Pačejov z.s.   je veřejný trenink tuto sobotu ve Strážovicích  u Pačejova - ,,Na transgáči."

Začátek je cca ve 13.00 hod..Je to spíše seznamovací trenink pro jezdce,kteří letos ještě nejezdili a nebo se chtějí jen tak legálně svézt.

poplatek - 0,-

Srdečně zve JBR

Ahoj přátelé endura.

Máme pro Vás informaci ohledně motocyklů SHERCO. 

Člen JBR Enduro týmu, Jan Matějka – MotoSaller.cz, se stal Oficiálním prodejcem motocyklů SHERCO a je jediný prodejce v západních Čechách. Zájemci o testovací jízdu mohou vyzkoušet dvoutaktní Sherco 300 SE v závodní verzi Factory. Stačí se ozvat.

 

Motoobchod Sušice
Na Valše 151
342 01 Sušice
tel. 778 151 260
www.motosaller.cz

S pozdravem Jan Matějka – MotoSaller.cz

Vzhledem ke zrušení veškerých motocyklových podniků se radikálně zvýšil zájem o treninkový prostor JBR enduro teamu ve Strážovicích-Na transgáči.

Kapacita tratě je omezená a tak prosím případné zájemce o víkendový trenink o registraci předem na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a nebo na tel 739 402 280.Jinak samozřejmě zůstávají stávající podmínky a to hlavně treninky 10-18.00 hod a to hlavní zavřený enduro výfuk a to i na crossových motocyklech!!!!!/Otevřený stejně nikdo nepotřebuje/

Poplatek za upravu tratě  100,- /den.

Zdravím HOnza Benda

Ahoj všichni.

Jak to tak vypadá,dáme si všichni kratší pauzu a to asi na celý letošní rok.

No a když už máme tolik času,můžeme si trochu zavzpomínat na časy,kdy někteří z nás měli plenky v kalhotách. To se až člověk diví,co se to tenkrát jezdilo co?

https://www.youtube.com/watch?v=HaI9zI1D2wo

Ojoj toto letí.

No a i trochu z našeho kraje.Pitbikáři to byli bojovníci-kde je této kategorii konec?

https://www.youtube.com/watch?v=eD5bV99M4tE

https://www.youtube.com/watch?v=BzSCYxgUV2k

NO jezdili jsme to trochu jinak!!!

 

Zdravím HOnza

 

Ahoj přátelé endura.

Zkuste si zavzpomínat na ,,Nejhezčí endurotest .

Říci s přesvědčením o některém testu,že byl nekrásnější je spíše věcí názoru  a možná i nějakého osobního dojmu a tak je to spíše test,který mi něčím utkvěl v paměti.Mě osobně se nesmazatelně vryl do paměti test v Hrádku, odkud je toto video.Na videu tedy není vidět, ale asi to je tím,že tam byl i úsek v serpentinách na silnici.To jsem zatím nikde neviděl,ale samozřejmě i tak byl celý super.Další zajímavostí soutěže byl i ten první výjezd na videu.Tahali jsme tam od druhého kola všechno-- kromě velkých čtyřtaktů a osmdesátek/zajímavé co?/.

https://www.youtube.com/watch?v=yIY626JZ3ak

A co VY???Jaký test se líbil Vám?

Zdravím HOnza Benda s.

 

Současná situace je velmi vážná a jestli si někdo myslí,že jsme na tom špatně,musím vznést protest,protože to,co zažívají naši přátelé z Itálie je oproti tomu u nás  procházka rájem.Počet mrtvých za den se tam blíží tísícovce a tak jako výraz sounáležitosti tento příspěvek  a do Itálie držíme palce.

 

Zdraví Honza Benda s.

 

Tak to je si tak všechno.V neděli odpoledne vycházka a už z dálky slyším motocykly.Otevřené výfuky jasně a zřetelně naznačili inteligenci majitelů tří čtyřtaktních motocyklů.Dnes při večerní procházce opět stopy tří motocyklů na uhrabané a uklizené trati v Plesníku-připravené k osázení.Co k tomu dodat? Snad jen to co řekla moje choť:,,co se divíš,když jsi jim to tady ukázal."

Tak už nikomu nic ukazovat nebudu.

Ahoj enduro v Pačejově.

Zdravím Honza Benda

Ahoj všichni.

Máme zde kalendář MČR v enduru pod Ačr.

Tedy  ve sprintu.Klasické enduro se tedy asi nepojede a tak je pro letošní rok asi s endurem konec.Nezbývá jen věřit,že jen pro letošní rok a že je vše jen kvůli Coronu.

Jen pro letošní rok???

Zdraví HOnza Benda

Classic kalendar 2020

Ahoj všichni.

O tomto víkendu se jel první podnik v endurosprintu MČR pod AČR a to v Uhlířských Janovicích.

Sezona letos již neobsahuje žádný podnik klasického endura a tak se budou muset zájemci o tento sport smířit se seriálem sprintů.Jde o dva testy vedle sebe, většinou bez přejezdu.

O kvalitě podniku i s tímto handicapem se nedalo diskutovat.Zkušennosti pořadatelské základny a  k tomu pod taktovkou pana J.Pošíka předem dávaly záruku kvalitního podniku.Počasí nahrálo do noty  a tak se podnik uskutečnil s opravdovou enduráckou atmosférou.Dva kvalitní testy ve staré cihelně a k tomu déšť a bylo to.Koncentrace jezdců na takto malém prostoru a velké množství průjezdů zapříčinily hluboké drážky a k tomu mýdlový povrch a bylo bio.Co se však neočekávalo byl nebývalý zájem ze strany  jezdců a tak se ve startovním poli objevila jména do té doby v čs. seriálu v enduru téměř neznámá i když např.Svitko,Cipryán apod. jsou ikony v této disciplíně velmi uznávané.Co se však naopak očekávalo,byl boj mezi dosavadní ,,elitou" a nastupující garniturou jezdců,kteří chtějí dokázat,že tady jsou a i když nemají zrovna movité tatínky, je nutné s nimi počítat.Trať byla pro naše mistrovství netradiční a tak spousta jezdců,kteří dosahují jindy velmi výrazných výsledků měla obrovské problémy nejen s tratí,ale i s konkurencí mladých ,řekněme neznámých.

Za náš tým se zúčastnili J.Drnec v přeboru ,,C",který si vybíral ne zrovna příjemnou premieru  v enduru.V přeboru E2 zkoušel po dlouhé pauze svůj zdravotní stav Michla Koželuh a bylo úspěchem ,že v takto náročném terénu dojel do cíle závodu.Kájina Koželuhová si vybrala pořádnou smůlu,když v závodě nejmladších hned po startu brnkla o zadní kolo předjezdce a následný pád a odražený loket ji vyřadil ze závodu.Výraznou naději dával v MČR E2 J.Vašta.Jeho důrazná příprava a velký fyzický fond se ukázal jako rozhodující aspekt pro úspěch víkendového závodu.V sobotu i v neděli podával jednoznačně perfektní výsledek a na některých testech nechal za sebou i výrazné ikony reprezentace.Celkové třetí místo ve třídě E2 je jasnou odpovědí jeho výkonnosti.Je pravdou,že kdyby pořadatel neanuloval sobotní druhý test,který se Jendovi opravdu povedl,byl by výsledek ještě lepší.Nutno dodat,že takový druh závod Jendovi sedí.Těžké a náročné enduro je jeho předností.Obyčejné šouchání ,na které jsme běžně zvyklí ze seriálu MČR mu jednoduše nevyhovuje a náročnost závodu v U.Janovicích byla jeho třída.Vždyť před Jendou byl jen zkušený dakarista Š.Svitko a reprezentační J.Romančík a tak třetí místo je skvělou odměnou za obrovské odříkání a dřinu v zimní přípravě a denním treninku.

Tak a co dále.Za týden nás čeká Drmoul a pořadatel ,,vyhrožuje",že postaví náročnou a povedenou trať.Potom se seriál přesune do Jinína,kde jsou možnosti velmi omezené,ale při dobré vůli by se nechalo i zde najít několik hezkých useků.Záleží však na staviteli tratě a Jury,která ,jako minule,několikráte nechala změnit trať.

Následovat bude Úterý se svými ,,loukovými" testy a dále ......se uvidí.Byla by velká škoda,kdyby pořadatel posledního podniku u Semil nepřehodnotil svůj termín,protože v té době se má jet závod MS v nedalekém Zschopau.

Zdraví Honza Benda sen.

https://www.czechenduro.cz/index.php/news-2/2341-vysledky-mmcr-a-pcr-endurosprint-uhlirske-janovice-6-7-

Zdravím přátele endura.

Jak sej již psal,letošní sezona se bude odehrávat pouze v rámci sprintu a jak se ukazuje,tento styl bude asi v budoucnu jedinou záplatou v klasickém enduru.Závody se jezdcům líbí,přitáhly nové jezdce a tak to vypadá,že budoucnost endura je ,,zajištěna".Tratě se realizují v uzavřených areálech a nebo kolem nich což je z pořadatelského hlediska podstatně snažší,než dávat dohromady trať klasického enduro a co je hlavní je snáze uhlídatelná proti blbečkům,kteří ji devastují po náročném úklidu.Možná se najde nějaký blázen/jako já/který se bude snažit udržet klasické enduro,ale stejně je jistý jeho zánik.

O uplynulém víkendu se jel další sprint MMČR a to tentokráte v Drmoulu u M.Lázní.

Pořadatel si dal opravdu záležet a tak crosstest na cca 2,5 min a k tomu endurotest na neuvěřitelných cca 13-16 minut,to byla výživa.Z našich se zúčastnili Jan Drnec,Jan Bureš-zvaný Babiš,Jan Vašta a Jan-Michal Koželuh s dcerou Kájinou a nový člen týmu Lukáš Lindauer.Zajímavostí byl start německých jezdců v čele s Edy Hübnerem.

Kájina také předvedla nejlepší výkon a v sobotu si vystoupala na bednu pro stříbro v nejmladší kategorii.Michal Koželuh  stále hledá možnosti své poraněné nohy,Jan Drnec si zvyká na přeborovou střelbu a Jan Bureš se teprve rozkoukává a hlavně padá.Kájina Koželuhová svou rychlou a bezchybnou jízdou v nejmaldší kategorii nenechala nikoho na pochybách,že se s ní musí již stále počítat a tak na bedně byl opět vidět dres JBR.

Jan Vašta si v prvním endurotestu ustlal tak nešťastně,že nechal pod páčkou spojky prostředníček  a tak zbytek sobotního a celý nedělní závod jel s patřičně nateklým a promodralým prstem a to se nedá.Jel s maximálním úsilím ale více než na 6.místo to nestačilo.

Čekalo se na start našeho nového člena Lukáše Lindauera.Startoval v kat.,,C",protože se nestačil včas přihlásit.Jeho jízda je hodně rychlá a Luky má na hodně dobré umístění,ovšem když ....se dobře spočtou výsledky.U našeho jezdce si časomíra zažertoval tak,že mu napočetla čas na dvou testech  za celé kolo a tak míst cca 14 minut mu tam přimázli 2x minut 44.Nikdo to neřešil a v podstatě ani nikdo nechtěl a tak premiera byla hodně hořká a to je certifikovaná časomíra  na MMČR.Je to škoda,protože Lukáš zajel možná do 5.místa a a a a a  takhle nic.

Takže na víkend 11.7. se těšíme na známou trať do Jinína,kde se asi na trati nic nezmění a tak motocrossová trať a k tomu něco jak známe již z minula,ale změny asi nečekejme.Trať bude vyhovovat spíše crossovým jezdcům a tak se asi rozhodne mezi nimi a uvidíme kdo se ještě objeví ve startovním poli.

Zdraví Honza Benda

V předminulém víkendu se jel v jihočeském Jiníně další závod MMČR v endurosprintu pod Ačr.Zajímavostí tentokráte bylo,že  jako trať stačil pouze jeden test a bez přejezdu a tak se možná tento trend ujme i na jiných závodech.Naše barvy hájil tentokráte Jan Vašta v MMČR,Jan Bureš v přeboru E1 a Lukáš Lindauer.Lukáš jel  závod HOBBY a díky své motivaci se válel a válel a tak  z toho bylo nakonec umístění v polovině startovního pole.Jan Bureš v Přeboru E1 si vybral daň nováčka až do dna .V sobotu nedojel a v neděli si pobral závěrečnou pozici-je  co zlepšovat. Jan Vašta to má letos obzvláště těžké.Obhajoba je vždy těžší,navíc se na startovním roštu objevilo několik předních jezdců z Německa  a tak byl Jenda rád za 8.místo po oba dny ,kdy díky  několika pádům přišel o několik míst v celkovém hodnocení.Zatím drží v celkovém hodnocení 3.místo ve třídě.

Několik slov k závodu viděno mým očima.

Tak především jsem byl napsán jako vedoucí tratě bez možnosti její korigace.Přijel jsem pomoci  panu Kalnému ve čtvrtek před závodem.Trať byl již danná a tak jsem jen tloukl kulíky a motal mlíko.Když jsem došel k úseku,kde se měl jet již loni výjezd na skalku a viděl,že se letos jet nemá,připravil jsem ho jako součást tratě s tím,že jsem zároveň připravil objízdnou trasu,která by byla případně sjízdná pro slabší jezdce a nebo v případě zhoršení počasí.To vše s vědomím,že připravuji trať pro MMČR.O sjízdnosti jsem se přesvědčil v zápětí,kdy jeden z přítomných jezdců  Německa jen v krátkých kalhotách a helmě tento usek obsolvoval zkušebně bez jakýchkoliv problémů.Tento úsek mi odsouhlasil i pan Havel,se kterým jsem toto konzultoval,  a v pátek a v sobotu i několik jezdců přeboru .Následně byl o víkendu tento úsek označen jako nesjízdný a objízdný  úsek panem Kuklíkem jako nesmysl.Proto se tento úsek vůbec nejel.Na otázky Německých jezdců ,, warum...." jsem jen krčil rameny.Večer jsem odjel domů.V pátek jsem ještě obešel trať a v úmorném vedru připravil zbývající části tratě,upravil radiusy zatáček a start,cíl apod. a večer jsem musel odejet domů.Sobotní část závodu MMČR byl poznamenána stížností na nesjízdnost tratě pro tř.80 a ženy.Na trati jsem tedy připravil krátké objízdné trasy a ani nevím zda se jich využilo.Přebor si to užil v sobotu s plnou parádou a tak bylo rozhodnuto,že se trať pro HOBBY pokrátí  o výjezdy a závod HOBBY se tím zreální  pro tyto jezdce.Večer po dojetí jsem ještě připravil několik úseků pro přebor tak,aby se v neděli ráno mohly jet sjízdné výjezdy i pro tyto třídy.V neděli ráno jsem dostal příkaz pro přebor  vynechat všechny výjezdy,aby byly sjízdné i pro kategorii ženy.Trať byl již oschlá a dle mého názoru a mých zkušeností se tedy mohlo jet tak, jak jsem trať připravil.Reakce naštvaných jezdců přeboru při prvním průjezdu nedělní tratě byly více než vypovídající.Na sobotní večerní zasedání JURY jsem jako údajný vedoucí tratě přizván nebyl/což je asi dobře/ ,na rozdíl od jiných osob a tak ani nevím o čem se tam diskutovalo.Plnil jsem pouze příkazy ředitele soutěže.Měl jsem připraveny ještě další náročné,ale vždy sjízdné, úseky,ale na to již nebyl prostor.

Hodně mi mrzelo,že po nedělním závodě Přeboru jsem na svém stanovišti slyšel od jezdců přeboru,že nějaký Benda přemlíkoval trať,vyřadil  pro přebor již oschlé výjezdy a udělal tak z těchto jezdců úplné neschopné blbečky.Opakuji-plnil jsem jen příkazy vedení.

Zdraví Honza Benda

Jen v krátkosti -o přestávce mezi závody MČR stačil Jan Vašta vyhrát crousscountry v Dobřanech/jelo se na časomíru s čipy!!!/ a také strmý vrch v Petrovicích u Sušice/4x vyjel až na metu nejvyšší!/.

O předminulém víkendu se jel další podnik Sprintendura  pod AČR a to tentokráte v Úterý-severně od Plzně.Musím upozornit,že zde zveřejněné informace mám pouze z doslechu ,protože po estrádě s jezdci MČR v Jiníně jsem se zařekl,že na tyto podniky už jezdit nebudu.Tak.Už předem ze zveřejněných videí z tratě jsem psal,že se bude extremně přášit.Buldozerem načechraná hlína nic jiného neskýtá a také ano.Horko a prach byly veličiny všudypřítomné.Z našich se zúčastnili Jan Vašta -MČR a po vylágrování motoru nedokončil.Jan Bureš v PČR E1 stále sbírá zkušenosti a tak v sobotu 11. místo, v neděli nedokončil,Michal Koželuh stále s nedoléčenou nohou v sobotu 12.místo v PČR E2.To je k umístění našich jezdců. 

Nyní k celkovému závodu.Už počáteční zmatek v časech,kdy na oficiální vývěsce vysely oficiální časy,které se změnily a vyvěsily na internet jiné ,to bylo počin hodný amaterského závodu,ale tam by se to snad ani nemohlo stát.Letmý cíl na testu v takovém prachu byl postaven sice pořadatelem,ale časomíra si má vždy říci ,jak má dojezd vypadat a dle potřeby ho nechat upravit- při měření bez čipů to je napováženou a všichni zúčastnění museli vědět,že to nedopadne dobře.Přesuny ve startovních časech zapříčinily ten pořádný chaos a tak i díky tomu se nepovedlo vyměnit Janu Vaštovi vzduchový filtr včas a následně došlo k poškození motoru.Načasování jízdy bylo našponováno tak,že se po 4.kole anulovaly časy  do časových kontrol a pokyn zněl:,,nějak to dojeďte".Jasným vítězem zde byla časomíra,certifikovaná AČR.Jak jsem zmínil,jelo se pouze na fotobuňky a bez čipů a jelikož se výsledky nedařilo podchytit,tak se prostě a  jednoduše vymyslely!!!O činnosti časomíry např. vypovídá i fakt,že v době psaní tohoto článku na stránkách AČR jsou v nedělním  přeboru E1  pouze neoficiální výsledky,kde jsou všichni jako odstoupivší a přesto jsou jim v celkovém zúčtování připsány body za tento závodSurprised!

Pořadatel postavil trať dle jeho možností  a schopností a tak kladem celé akce je fakt,že se závod jel a také velká zahraniční účast je bezva.Jen se obávám,že v očích těchto jezdců se asi objeví nejedna pochybnost o  našich pořadatelských schopnostech.

Co k tomu dodat?Nic.Mezinárodní Mistrovství ČR pod hlavičkou AČR.

Zdraví Honza Benda

V dnešních novinkách se objevil článek,že někdo vážně zranil motorkáře střelnou zbraní.Nevím,za jakých podmínek to bylo,ale když už myslivec zavraždil trampa,který spal na louce  a nic se mu nestane,mělo by to někoho zodpovědného zajímat.Co mě však zamrazilo více,jsou komentáře pisálků a počty souhlasných kliků.Už jsme opravdu tak hluboko klesli?Toť ovoce sdělovacích prostředků v čele s komunistickou Českou televizí.

Jan Kolár, Havlíčkův Brod
Dnes 13:25
Motorkář na louce? I když takové řešení neschvaluji, vůbec se tomu nedivím. To, co tady tahle sebranka se spalovacími motory vyvádí, už je dávno za hranou. A stát, který si platíme, nás před řáděním těchto šílenců neochrání. Takže co? Nechat se od nich donekonečna deptat? Jsou ještě lidé, kteří mají svou hrdost. A jestli s tím má někdo problém, tak ať místo následku už laskavě začne řešit příčinu!!! Tihle jezdci všichni do jednoho patří do blázinců a kriminálů, likvidační pokuty a tresty v podobě tvrdé manuální práce. To jediné si zaslouží, za to terorizování okolí kraválem, za ty škody na cizím majetku, za to zlo, které rozsévají kudy projedou.
Miroslav Ottomanský, Praha
Dnes 13:23
Děkujeme statečnému střelci!!! Smrt a pekelná muka všem motorkářům! Za donebevolající teror páchaný na bezbranných (tedy ty hlučící bestie jsou přesvědčeny, že ostatní živé bytosti jsou bezbranné, ale zjevně se najdou neohrožení bojovníci).

Vzhledem ke zhuštění termínů závodů je stanoveno datum terenní motocyklové  soutěže Enduro Strážovice u Pačejova na 24.10.2020. 

Je možné,že se datum soutěže přesune na 7.11.2020.Přednost startu dostanou  jezdci ,kteří upřednostnili tento závod minulý rok na podzim oproti jiným akcím.

Začínáme s přípravou.

Zdraví Honza Benda

I přesto,že mám již vše připraveno  na podzimní soutěž enduro ve Strážovicích ,jsme se po zralé úvaze rozhodli soutěž zrušit a přesunout ji na jaro 2021.Pokud to bude možné,pojede se jako kontrolní závod JBR enduro teamu Pačejov v březnu.Toto rozhodnutí je konečné a mrzí nás,že si několik výživných nových úseků,které jsme pro vás připravili,neužijete.Byla by to určitě super estráda a tentokráte Bendoviny i z dílny  Bendy ml..Zatáhly jsme soutěž i do úseku bývalé motocyklové soutěže z roku 2000.Tak snad jaro 2021.

Čekalo se na zveřejnění vládního nařízení a to je tu.Nechceme se vystavovat případným sankcím a pokutám.

Zdravím všechny Honza Benda

S omluvou Jan Benda  

Ahoj všichni.

Dovolím si v současné absenci endura  malé srovnání .

Jak se jezdilo v roce 1996 a dnes.Jen pro ty mladší,tehdy se nejezdil endurotest,ale ,,crosscountry test a obzvláště v první reportáži jsou vidět rozdílná pojetí tehdejších testů oproti dnešním testům.Které jsou hezčí ať každý posoudí sám.Jen si nedovedu představit,že bych ten starší musel šlapat před závodem pěšky.

p.s. ten Roman Michalek je náš mistr světa Roman Michalík

Zdravím HOnza Benda

https://www.youtube.com/watch?v=5tbNjhTBYHU

https://www.youtube.com/watch?v=eGlW7H51w9E

Zdravím přátele endura.

S výjimkou krátkých individuálních svezení a závodů v zahraničí to máme asi za sebou.Dovolím si tedy zhodnotit letošní sezonu očima laika.

Start: Uhlířské Janovice-Velmi kvalitně uspořádaný závod a těžký,náročný.Tam se stanovil trend letošní sezony a laťka hodně vysoko.Zároveň se otevřely oči všem jezdcům i doprovodům.

Narychlo Jinín-Další závod sezony -už jen jeden test a další změna trendu.Do tvorby tratě začínají mluvit jezdci a stanovují si co se pojede,jak se pojede a organizátor je odsunut do role blbce.

Třetí závod Drmoul:Kvalitní zázemí,těžká a kvalitní trať a zkušenosti pořadatele s pořádáním závodů.Bohužel ne se závody MMČR.Dlouhé testy s minimem pořadatelů resp.neuhlídaná trať s možností krácení.

Úterý -tedy místo pořádání :To byl takový samozřejmý závod-který se dá očekávat i příští roky.Velká účast a hezké testy.Absolutní předvídatelná  prašnost a hlavně  neschopná časomíra-tedy spíše schopná,ale neschopná měření a nový poznatek,když se nepodaří časy změřit,tak se prostě vymyslí.Zarážející spíše je,že je akceptují všichni zúčastnění.

Mšeno-klasika na stálých testech,dobrá organizace bez avizovaných čipů na časomíře.Velkým plusem byl i endurový přejezd.

Ostatní závody se vzhledem k  situaci s Covidem nekonaly.

Nekonal se i závod -soutěž v Plasích ,který se měl jet jako ME.

Minulá sezona přinesla mnoho nového.Naznačila trend ,kterým se bude české enduro ubírat.Seriál enduro sprintů v letošní podobě se ujal.Zvýšil se počet pořadatelů-nenáročnost organizace,snadný system  povolení ze strany příslušných orgánů bez nutnosti povolení od velkého množství majitelů pozemků a hlavně adekvátní zajímavý příjem financí pro pořadatele s nižší výší výdajů.Takže po vzoru s crosscountry je tendence,že v dalších letech budeme mít pořadatelů jako máku.Zrušená povinnost dvou testů a nulový přejezd jsou hlavní důvody,proč každý potenciální pořadatel bude kalkulovat.Natáhnout jeden test na cca 7-8 minut je snadný úkol pro každého,kdo bude mít chuť pořádat.Dalšími pozitivy jsou velká účast našich i zahraničních jezdců a tím pádem daleko vyšší jezdecká úroveň.Klasičtí jezdci,kteří se dříve  umisťovali na předních místech najednou museli sahnout na všechny své zbraně a někteří zjistili,že zase tak velké hvězdy nejsou.Je to samozřejmě danné i systémem endura-neendura,díky kterému své přednosti zvýrazňovali jezdci motocrossu,kteří by si v klasickém enduru nesáhli ani do první desítky,ale kdo ví?Nutno však dodat,že se ve startovní poli objevili i mladí,talentovaní jezdci,kteří mnohými stájemi ,vzhledem k  jejich nenadále vysoké jezdecké úrovni,nejsou zrovna ve startovní listině vítáni a také zahraniční jezdci vysokých kvalit.

Dalším pozitivním atributem tohoto  systému je ,že nutnost přejíždění doprovodů do jinde umístěných časových kontrol je již minulostí.Servisní zona je většinou na jednom místě a tak je možné při dlouhém odpočinku v depu nejen natankovat,ale zároveň si při servisu ugrilovat klobásku anebo steak , protože času je dost a servis případně zrealizuje doprovod.Na motocyklu se může měnit cokoliv/ a kdokoliv/ a tak s výjimkou poškození při pádu je technický stav motocyklu bez problémů.Pro doprovody to znamená minimální starosti a možnost si dát pivko celý den a v klidu se i podívat na trať a nebo do místního občerstvení, no a když je ráno nějaký ten zbyťáček,tak se nic neděje,protože se nikdo nikam nepřesouvá po veřejné komunikaci.

A nyní to hlavní-vše se  odehrává na jednom místě a jezdcům se tento trend zamlouvá a vyhovuje jim,protože, jak se ukázalo,mimo jiné mohou mluvit do stavby tratě,upravovat ji dle svých připomínek-mnozí  si prosadí potřebné úpravy a i např. ještě po zaváděcím kole.

Takže se dle mého názoru sezona 2020 velmi vydařila a ukázala velmi progresivní trend českého endura pro další roky.

Vlastně endura,ale je  tohle ještě enduro-nevím.

Zdravím HOnza Benda

GLC ,pro zasvěcené Gilles Lalay Classic.

Pro mladší -francouský soutěžní jezdec,který  nepřežil pád na motocyklu.Na jeho počest se jede každý rok závod ,který je svou obtížností  asi za hranou lidských možností,ale ... je dobré vidět ,kde ta hranice možností, a nejen lidských, je.

Jen tak mimochodem,kdo nejel noční závod ,neví o čem je závodění.Díky HOnzovi Žižkovi jsem tu možnost měl a bylo to super.Já měl to štěstí,že jsem byl po půlnoci v depu,ale byli tací,kteří bloudili po šumavských lesích celou noc a  vraceli se do depa až za  svítání.

Zdraví Honza Benda

https://www.youtube.com/watch?v=QFIpPtrYIKQ

https://www.youtube.com/watch?v=KJRo6Pwy_PM

Ahoj kamarádi.

Trochu se zpožděním se opět ozývám na stránkách JBR.Našel jsem video z MŠMS 1987.Za povšimnutí stojí vzorky antidevastačních pneumatik a také neskutečná rychlost na přejezdech/ ale tam nikdo nediskutoval/.Jako divák jsem se této akce zúčastnil a bylo to super i když pro naše barvy  to skončilo zlomeninou obou rukou Bohumila Posledního,ale zážitek A1.Chtěli byste si to také zkusit na takovém vzorku jet v terenu?

Zdravím Honza Benda

https://www.youtube.com/watch?v=EmOmXziYFQI

Ahoj všichni příznivci endura.

Loňský rok byl takový zvláštní a tak se ani neodjela připravená podzimní klasická soutěž  enduro v Pačejově.Trať je tedy nachystaná a je jen otázka Covidu a počasí,zda se uskuteční.Plánovaná je na březen cca po 20. , ale vše je v jednání.Trať klasicky  s jedním testem,přejezd cca kolo 30 min..V jednání je ještě jeden závod ve formě sprintu  bez přejezdu/zájem asi bude/ no a na podzim závěr sezony opět u nás.Tam to záleží na kalendáři MS.Je zde docela dost sněhu a tak to vypadá,že o bahnité lázně nebude nouze.Také není vysázen Plesník a tak uvidíme,kam budeme vpuštěni.

Zatím zdravím Honza Benda

Článek,který měl vyjít v pravidelném periodiku a nakonec nevyšel,prý se to bude řešit na krajské úrovni.

V posledních dnech se několik periodik i televizních stanic věnovalo problému nelegálního ježdění na motocyklech v lesích a a dokonce napadení lesní stráže.Zkusili jsem zkontaktovat Jana Bendu,známého propagátora a organizátora terenních motocyklových soutěží z JBR enduro teamu Pačejov z.s. a požádali o jeho názor na toto téma.

-Jak se díváte na tento současný problém?
,,Především je třeba se na celu záležitost podívat z širšího hlediska. Když jsem viděl v jedné soukromé televizi dva vykulené komentátory a jejich ohnivou reportáž,hned mi napadlo kdo a co nám touto reportáží chce říci.O nevěrohodnosti jsem se přesvědčil ihned po shlédnutí první fotografie s motocykly.Ten,kdo nepozná motocykl enduro od motocrossového asi nebude psát objektivní reportáž.Ono se zdá ,že to  je jedno,ale není.Motocykl enduro  je určen pro jízdu v terenu,ale i na pozemních komunikacích a motocykl  cross jen do terenu/na uzavřených prostorách/ a to je v této kause rozdíl."
-Reportáže v poslední době se hlavně zaměřují na napadení Lesní stráže .
,,Ano to je problém.Snažím se dívat na celou věc nestranně a z obou stran.Pominu otázku myslivosti,ale mnoho osob,které se pohybují v lese/sport,pracovně,turistika,houbaření/ ani neví kdo to ,,Lesní stráž" je,jaké má pravomoci a  a že vůbec existuje."
-Výkon ,,Lesní stráže" je ale dán zákonem.
,,Ano máte pravdu ,ale  kdo zná všechny zákony ,,ať první hodí kamenem".Je otázkou,kdo to jsou členové lesní stráže ,jaké mají vzdělání a jak vykonávají svou službu.K výkonu jim stačí věk 21 let, mnohdy pouze jakési zkoušky,trestní bezúhonnost  a ,,znalost práva".Nechci se nikoho dotknout ,ale co to znamená ,,znalost práva" ?Na výsost respektuji výkon této činnosti od osoby s odborným, lesnickým vzděláním,několikaletou praxí v oboru lesnictví apod..Mám však velmi neblahou zkušenost s jedním členem takové stráže,který  mě velmi vulgárně atakoval při úklidu lesa.Raději jsem odešel,protože by to asi pro onoho člena nedopadlo dobře,ale pozor!v tom okamžiku bych mohl být trestně stíhán,protože LS má statut veřejného činitele.To už jsme tu ale jednou měli.Velice dobře si pamatujeme ,,odborníky s páskou PS-VB",kterých se mnozí motoristé báli více než samotných příslušníků Veřejné bezpečnosti.Nedovedu si představit,jak nad dodržováním zákona o dopravě na běžných komunikacích dohlíží  proškolené hlídky motorkářů/se znalostí práva a školením/ v např.černých kožených uniformách a suplují tak činnost Policie ČR,zastavují a kontrolují vozidla a řidiče apod..Já v tom vidím stejné nebezpečí."
-Ale nyní zpět k jízdě v terenu a jmenovaným kausám.
,,Hm.V první řadě je nutné upřesnit ,že motocrossový motocykl nepatří jinam,než na uzavřenou trať.Jak má vypadat motocykl enduro je dáno zákonem, musí mít registrační značku a hlavně výfuk  s nízkou  hlučností.S tím,že si koupí kluk /nebo jeho rodič/na vesnici ,,crossku" a občas vyjede za humna na nějaké strniště asi nic nenaděláme,ale to už si spraví starosta a nebo lidé z okolí/je to lepší než když se válí u pc a nebo fetuje/.Závažnější problém nastává,když se takový kluk obklopí dalšími a společně vyráží na pravidelnou a někdy i každodenní turistiku až do večerních hodin.Proti tomu je třeba se postavit.Musím říci ,že když dva měsíce chodím/ve svých 58 letech a samozřejmě zdarma/ upravovat trať po závodech a nakonec vám ji takovéhle party rozorají,máte vzteku na rozdávání.Ale zpět. Ve  zmíněných kausách však také zazněly některé zvláštní informace.Především se to zřejmě stalo na veřejně přístupné komunikaci-statut je dán zákonem,dále člen LS byl ozbrojen klackem apod..To je už bez komentáře/vy byste se nebránila?/.Zastavit Policii ČR je bez komentáře a nikdy jsem toto neporušil.Mám-li být upřímný,vždy!!! jsem se setkal s profesionály a velmi korektním přístupem."
-Jak vidíte dál tento problém?
,,Velmi špatně.Dnes se stalo modou neuznávat autority ani zákony.Když vidíte ,že zákony nedodržují ani poslanci,zřejmě ani premier a prezident,korupce prokvetla už do všech pater společnosti,chtějte od někoho aby něco dodržoval .Rozhodně jsem přesvědčen,že nad dodržováním zákonů by neměli dohlížet a dokonce omezovat práva občanů všelijaké stráže,hlídky,bojůvky apod. bez potřebné kvalifikace a bez příslušného vzdělání.To už máme lesní stráž,mysliveckou stráž,rybářskou stráž a za chvíli budeme mít včelařskou stráž,zahrádkářskou stráž,sportovní stráž,dopravní stráž a za každou stráží budeme mít ,,odbornou komisi" apod.. a a a a a jsme tak kde jsme byli.
Já osobně vidím směr jinou cestou -organizovanou a vstřícnou ke všem zájemcům,ale to je na dlouhé povídání.Když předložíte koncepci,tak Vám ji hodí do koše aniž by se na ni někdo podíval.Ještě bych rád dodal,že vše co jsem řekl je pouze můj názor."

Velmi příjemná zpráva pro milovníky endura.Kalendář MČR v enduru spatřil světlo světa a bude se na co těšit.Na několika závodištích,kde ,,už se nikdy,nikdy,nikdy nemělo jet MČR" se opět pojede a tak se povedlo dokonce rozdělit seriál na klasické enduro a sprint.Pořadatelé osvědčení,zkušení a tak hurá do nové sezony.

Zdravím Honza Benda

Plakát endurosprint 2021

Enduro 2021

Ahoj všichni .

Po nepěkné zkušennosti s Covidem  jsme tu opět s JBR enduro teamem Pačejov.Závody připravené se nekonaly a když vidím zpětně počasí ,asi by to byl pěkný mazec.Uvidíme jak to bude s omezením pohybu a sportu .Máme vše připraveno ,ale ...uvidíme.

Zatím zdravíme Honza Benda

Ahoj přátelé endura.

Na konci sezony 2019 jsem dostal na zlatém podnosu tuto báseň.Možná autor ani netušil,jak je trefná a aktuální:

Tak já se tedy hoši loučím,

nemá to cenu ,vážně končím .

Občas se to povedlo,

jenže to stejně nikam nevedlo.

Z vážných zdravotních důvodů

sklidím šipky a mlíko na půdu.

Courat budu o holi na Plesník,

fňukat a ždímat kapesník.

Tak to je.Stejně už současnému enduru nerozumím a tak je třeba uvolnit pozice mladším a netvářit se,že vše visí jen na starém dědkovi.Nebudu zde vysčítat co jsem kdy dělal a jak/ i když přes 80 uspořádaných závodů je asi dost/.POdstatné je,že JBR enduro team Pačejov jede dál a já už si budu jen užívat konkretní posty jako případný pomahač  a nebo divák na jednotlivých podnicích.Nevím kdo mi kdy pomáhal a tak bych na někoho zapomněl-všem s velkou úctou děkuji,ale musím zde poděkovat hlavně Radku Škachovi za opravdovou a hlavně/ se mnou/ mnohdy hodně náročnou spolupráci.Poděkovat musím také všem jezdcům,kteří se zúčastňovali mnou pořádaných závodů i za někdy hodně velkou toleranci.

Mám v plánu ještě nějaký sranda podnik v podobě BOMS/tam kde člověk začínal ,by měl také končit/  a to bude asi vše.

Vám všem děkuji za přízeň a někdy, někde  .....AHOJ:

Zdraví Honza Benda st.

 

Ahoj všichni.

Co se jezdí u nás je asi známé a není třeba se k tomu vracet.Je možná dobré se podívat co se jezdí i jinde a podle toho se zařídit.Tratě,které všichni objedou s prstem v nose asi moc atraktivity pro diváky nepřinesou  a tak pořádat soutěže ,,jen aby se něco jelo" možná nejsou tím pravým tahákem pro  široké masy.

Mrkněte tedy na to,co by se asi divákům líbilo i když jezdci...???

Zdravím Honza Benda

https://www.youtube.com/watch?v=aSl3KVLu1XA

O uplynulém víkendu se je další závod MMČR v endurosprintu.Většina jezdců asi očekávala velkou změnu v časomíře a dočkala se.Vlastně se nic nezměnilo.Ale od začátku.Účast poměrně skvělá,konkurence také a to i díky zahraničním jezdcům.Trať v  Úterý velmi hezky připravená,sjízdná a dobře označená pro všechny kategorie a za každého počasí.Dva měřené testy -vlastně ani nevím jestli změřené a nebo jen měřené-a dobrá organizace.Naši se zúčastili v poměrně omezeném počtu.HOdně časově zaneprázdnění jezdci JBR et vyčkávají na klasické enduro ,ale co se vůbec pojede je ve hvězdách.

Co se však opět povedlo byly výsledky ,,certifikované časomíry AČR".Hned v první měřeném testu např. jezdec Škuta opustil trať tak nešťastně,že spadl do menší rokle vedle tratě a tak mu nezbylo,než voláním o pomoc přivolat pár diváků,kteří mu pomohli beznadějně umístěný motocykl dostat zpět na trať.Bylo to cca 30m ode mne,ale jako pořadatel jsem nemohl opustit svuj post.A hle v cíli nejlepší čas a naládoval všem přes půl minuty!Jak se následně výsledky opravily nevím,ale ...???

Nevím ,kdo a jak za touto časomírou stojí,ale je jasné,že  čipy jsou jen atrapy pro uklidnění jezdců a smysl takových závodů je asi někde jinde/jde o muj názor/.

Ohledně sezony se rojí zprávy,že Mšeno se již nepojede a tak nás čekají Plasy/uvidí se, zda se pojede kategorie přeboru ,,C"/Hrobčice v podobě klasiky ? a Benešov u  Semil.Závěrečný závod sprintu v Jiníně je po loňské jezdecké komedii s velkým otazníkem a v případě,že nedojde k radikálním změnám ...??

Takže máme na chvilku klid zbraní a můžeme v klidu posečkat,než nám zemědělci vysečou louky a snad i první strniště.

Zdraví Honza Benda

https://czechenduro.cz/index.php/news-2/2447-vysledky-mmcr-a-pcr-endurosprint-uzery-12-13-6-20202

Takový obyčejný soutěžák-ÁCA –Zdeněk Adam.

Jako malý kluk jsem obdivoval motocyklové soutěžáky  a svátkem pro mne byl  každý pátek ,to vycházel Svět motorů a v něm aktuální i starší informace o soutěžní sportu.V Pačejově byl v té době Svazarm na vysoké úrovni s členskou základnou cca 125 členů-aktivních.Tehdy se pořádaly Branné motocyklové soutěže.Bylo to takové enduro pro chudé,ale hodně budoucích ikon,které následně vystoupaly i na posty mistrů světa, začínalo na těchto soutěžích na Jawě 50 Pionýr.Jedna z těchto soutěží se tehdy konala i v Pačejově.Jako 13letý kluk jsem přímo hltal všechno dění kolem samotné soutěže.Co mě však nejvíce zaujalo byl jezdec z Klatov  Zdeněk Adam z Klatov na žluté Jawě 100.Opravdový soutěžní motocykl jsme obdivovali všichni a samotného Zdenka také. Za pár let jsem v novinách četl novinách jsem četl :,,Soutěž pro začínající motocyklové jezdce“ v Klatovech.S kamarádem Jardou jsme se vydali na ,,Pinžrech“ po ose do Klatov.Já se tenkrát rozšlehal na  polní cestě a po několikakilometrovém dojezdu se zlomenou klíční kostí/to byla slast/ jsem absolvoval ještě převoz osobním autem do Klatovské nemocnice  a potom převoz  domů.Co však bylo hlavní mezi velkými soutěžáky jsem zaregistroval i Zdenka Adama –tehdy již zkušeného soutěžáka.Později jsme, po přechodu do stejné kubatury na Jawách 90, spolu několik let soupeřili.Pamatuji se,že když vždycky odstartoval,tak plesknul motorku vzadu přes sedlo.Jemu to více jelo a hlavně to měl spolehlivé a já byl zase o nějaký krok mladší.Hlavním konkurentem pro něj však byl Jarda Fridrich.Hodně dlouho jsme se spolu řezali a Zdeněk nakonec přešel na velkou Jawu .Soutěže se přestali jezdit a my nabrali nejen nějaké kilogramy ,ale i roky.No a stali se z nás kamarádi.Před několika lety jsme obdržel nabídku jet jako vedoucí jezdec cyklozávodu Král Šumavy-tedy jak doprovodný jezdce prvního –vedoucího závodního cyklisty.Měl jsem radost  z informace ,že jako muj parťák bude právě Zdeněk Adam.I přes nějaká leta mu to při najíždění hezky uhánělo a já se opět vracel do mladých let,kdy jsem zase viděl jeho záda před sebou.Super parťák a spolehlivý a tak jsme si to užívali oba.Tyto cyklistické závody jsou super v tom,že se oficiálně dostanete do terénu našich soutěží  a samotný závod je někdy hodně ostrý i pro nás jak doprovody.Ve sjezdu se jede opravdu nadoraz a mladý nadupaný cyklista na super kole za několik set tisíc dokáže jet bezkonkurenční palbu.

Zdeněk byl vždy super kluk a parťák a i když jsme byli konkurenti neváhal mi např. dodat nedostatkovou ojniční sadu i s vědomím ,že na dalším závodě bude mít konkurenci apod..

Ano  přátelé Zdeněk byl.Minulý čtvrtek jsme mu naposledy na jeho pohřbu zařehtali motorkama a ……………….. je to.20motorek v omezovači a tím to tady končí.

Jeho historie v motocyklových soutěžích by vydala na knížku,ale já ho viděl tak ,jak to píšu.Stále veselý,s dobrou náladou a bezva kamarád a….. muj parťák.

Odešel další ,,takový obyčejný soutěžák“.

Zdraví Honza Benda

Tak se nám ta sezona v klasické enduru zase nějak nepovedla,ale v podstatě to dopadlo  tak,jak jsem psal již před několika měsíci.Sprint v Jiníně se nejede,Mšeno- bylo veřejným tajemstvím,že se nejede a Hrobčice byly v kalendáři zapsané spíše jako tradiční lidový folklor.Není z toho žádná radost a jezdci s licencí si asi uvědomují marnost vynaložených financí.Pro skutečné soutěžáky tak zůstává náplastí již tradiční kontrolní závod JBR enduro teamu Pačejov z.s.-Enduro Strážovice u Pačejova.Je zde vše tradičně zachované kolo  ,ALE je zde několik zásadních změn.Ta hlavní je na postu ředitele soutěže,tím je Jan Benda/ale mladší-já již jen decentně pomáhám /.Další změna je ve směru tratě-jede se opačně a tak některé úsek budou výživnější než minule.Trať je zavedena tak na některé nové úseky a také do starých prostor ,které se jely před 22 lety jako MMČR.Enduro .Test tradičně na Transgáči je již připraven a vysečen a celá trať pečlivě taktéž.Osobně si myslím,že si příznivci endura přijdou na své.Bude to klasika v podání mladší -nastupující generace JBR enduro teamu Pačejov.Kolo progresivně cca 40 min a jeden test .Ten,kdo jezdí do Pačejova pravidelně již ví co je co.
Centrum soutěže je ve Strážovicích v areálu ,,Na transgáči",start i cíl soutěže taktéž.
Přihlašování soutěže se spustí cca 10 dní předem  na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a nebo na tel. po 16.00 hod.!!! 607 100 554!Oproti minulým ročníkům se bude výrazně dbát ne technický stav motocyklů a administrativní vybavení jezdců.Info o přihlašování bude zveřejněno na stránkách zde.
Zdraví a těší se HOnza Benda st.

JBR enduro team Pačejov z.s.

Masarykova 447,339 01 Klatovy

Enduro Pačejov – 9.10.2019 Strážovice u Pačejova

Propozice  závodu.

Název podniku: kontrolní závod JBR enduro teamu Pačejov

Datum konání: 9.10..2019

Místo konání : Strážovice u Pačejova

Centrum: areál enduro JBR Strážovice

Pořadatel : JBR enduro team z.s.,339 01 Klatovy

Ředitel soutěže:Jan Benda ml.

Tech.komisař:Fr.Ferus

Administrat.zabezpečení:Andrea Bendová,Tereza Bendová

Časomíra:Žahy sport racing- ing.Jiří Žahour

Zdravotní zabezpečení: Zdravotní zabezpečení LSV group

Vedoucí ET : Jan Benda st.

registrace : Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

kategorie:

A-sport open-motocykly bez rozdílu kubatur+jezdci s licencí mot.sportu I.+II.vk+ bez licence

  B.hobby-motocykly bez rozdílu kubatur +jezdci bez licence           mot. sportu +jezdci s licencí  III.výk tř.mot. sportu

   Veterán 50+- jezdci nad 50 let vč.,bez rozdílu kubatur a výkon.tříd

 

Trať.

Okruh v terénu a po silnici II.a III.třídy a v lehkém terénu.Součástí každého okruhu je jeden měřený crosstest a jeden spec.test jezdecké dovednosti v terénu.Trať mezi těmito testy není trasou závodu,ale trasou organizovaného přesunu,vyznačená spec.značkami a spec,značením,stanovená takovým způsobem,aby se zabránilo ekologickým a hospodářským škodám.Na trati  organizovaného přesunu je nutné dodržovat pravidla,zákony  a příslušné nařízení  o jízdě na pozemních komunikacích.Časový limit na počet kol a počet kol bude oznámen při rozpravě  s jezdci.Na trati mohou být zřízeny průjezdní kontroly PK.

Systém soutěže:jezdec musí v daném limitu objet určený počet kol a absolvovat příslušný počet  testů v každém kole tzn. v každém kole tzn.jeden crostest ajeden spc.test.

Měření a penalizace:

-každá započatá minuta pozdního příjezdu oproti stanovenému limitu-60 tr.b.

-každá sek,naměřená na crosstestu –jeden trestný bod

-vynechání spec testu ,crosstestu –vyloučení ze soutěže

-vynechání PK 500 tb

-zpoždění o více jak 30 min .oproti stanovenému limitu vyloučení ze soutěže

-ztráta jízdního výkazu 200 tb

-prohlídka trati před  soutěží na motocyklu –vyloučení ze soutěže

-jízda mimo trať organizovaného přesunu-vyloučení ze soutěže

-hrubé porušení slušného chování k ostatním soutěžícím ,divákům,pořadatelům-okamžité vyloučení ze soutěže/toto platí i pro chování doprovodů/

-hrubé porušení všeobecných sportovních řádů FIM enduro -vyloučení ze soutěže

Ředitel si vyhrazuje právo dle uvážení osobně trestat jezdce bodovou penalizací  nebo napomenutím za porušení  propozic..Jezdec odpovídá za chování i svého doprovodu po celou soutěž.

Startovní čísla:budou dodána pořadatelem při formální přejímce. Označeny budou tři číslové tabulky.

Systém značení:bude oznámen při rozpravě.

Přejímky jezdců a strojů:

Formální přejímka:na formální přejímce jezdec předloží  řidičské oprávnění přísl.kategorie,doklady od vozidla-motocyklu –osvědčení o tech.průkazu,potvrzení o zákonném pojištění /zelenou kartu/ odpovědnosti za škody ,způsobené provozem  motorového  vozidla,

Technická přejímka:na technickou přejímku se dostaví jezdec s přilbou schváleného typu,čistým!!!motocyklem –odpovídajícím provozu na poz.komunikacích,s platnou tech.kontrolou,vybaveném RZ-registrační značkou-bude tolerována pouze kopie s vyznačením platnosti technické kontroly-spůsobilosti, stanoveným osvětlením a POZOR!!! s originální kovovou značkou/může být  mimo motocykl/!!!.Bude provedena zkouška funkčnosti  stanoveného osvětlení.

Výfukové potrubí pouze v seriovém provedení  s homologační koncovkou enduro !!!

!!!Bez těchto základních kriterií nebude motocykl převzat do závodu!!!

Startovné-příspěvek na pokrytí nákladů soutěže je pro všechny kubatury 900,- Kč ,bude placeno předem na určený účet.

Pořadí na startu:1.kategorie sport

                            2.Legendy

                             3. hobby

Časový harmonogram:

8.00-10.00-formální  a tech.kontrola –centrum soutěže

10.30-rozprava s jezdci

11.00 start prvního jezdce/startuje se po 2 v min./
pořadí na startu se určuje po ukončení registrace

16.00-vyhlášení výsledků v restauraci v  Pačejově

Info k soutěži:uzavřené parkoviště se zřizuje.Jezdec  odevzdá motocykl do UP ihned po tech.přejímce a   dostaví se do uzavřeného parkoviště nejméně 5 min před startem dle svého startovního času.

Jiný vstup do UP je dovolen pouze s příslušným pořadatelem.

Protesty a odvolání:jezdec může podat protest před vyhlášením výsledků,písemnou formou a s vkladem   500 ,- KČ do rukou ředitele.

Ochrana živ.prostředí:Po celou dobu konání soutěže,před i po,je jezdec i jeho doprovod povinen/pod pokutou stanovenou ředitelem soutěže až do výš 5 000,- KČ a pod  hrozbou vyloučení/chovat se maximálně ohleduplně k životnímu prostředí a dodržovat příslušné zákonné normy o ochraně živ.prostředí.Jakékoliv opravy a servis na motocyklu je povinen vykonávat jen v prostorech ,k tomu určených a na povinné absorpční podložce.

Hodnocení soutěže:Vyhodnoceni budou první tři jezdci z každé kategorie,kteří obdrží věcné ceny.

Výklad propozic:Výklad těchto propozic je výhradně v pravomoci ředitele závodu a není proti němu odvolání!

Podpisem přihlášky do soutěže jezdec stvrzuje,že byl seznámen s propozicemi,vydanými pořadatelem soutěže a v plné míře je akceptuje.Dále se jezdec zavazuje,že nebude nárokovat na pořadateli škody na motocyklu a jeho  příslušenství,vzniklé při případné nehodě nebo jiných případech v průběhu  této soutěže.Pořadatel se tímto zříká všech škod na motocyklu a na jeho příslušenství.

Zároveň jezdec potvrzuje,že byl seznámen,že trasa organizovaného přesunu je vedena po veřejných komunikacích,za plného provozu  a bez jakýchkoliv výjimek a omezení a tudíž je povinen dodržovat příslušné  zákony o provozu na pozemních komunikacích.

 

V Pačejově  15.9.2019

 

                                                          …………………………………………………..

                                                                Jan Benda-ředitel soutěže

Sobotní počasí na A1/takové jebeerkové/,trať na hraně průjezdu,bezchybná organizace-to jsou ohlasy na sobotní klasické enduro,které ještě dokáže  uspořádat JBR enduro team Pačejov-tentokráte pod velením nového ředitele Jana Bendy ml..Razance mládí byla znát již při přihlašování a poté i na rozpravě.Výtky na stranu jezdců byly hodně tvrdé a konkretní.Není se co divit,většina jezdců u nás totiž neví co to je enduro.AČR a organizátoři různých seriálů a i jednotlivých závodů si totiž přiřkli název enduro a možná ani sami neví co to vlastně enduro je.Kdyby AČR své miliony na kampaň NEPOLESE věnovalo pořadatelům,nemusel by potom lese nikdo jezdit.Ale zpět.Perfektně připravená trať testu i samotného přejezdu ,přesné časování,profi  značení a 53 startujících a v cíli nadšených účastníků,velké množství diváků.Trať vedla místy i po trati MČR 2000 a např.kamenité výjezdy,hluboké močály mnohým jezdcům otevřely oči.Z našich si výtečně vedl teprve 15letý Tomáš Holý,který v kategorii ,,A" obsadil třetí místo .Smůlu si vybral velmi rychle jedoucí člen JBR enduro teamu Jan Kuncendorfer,který  při razantním průjezdu partie na enduro testu utrpěl úraz,který si vyžádá několik měsíců rekonvalescence.Jak se závodí na ,,staré verzi" KTM 525 všem ukázal vždy vynikající jezdec našeho JBRka Milda Berkovec,stabilní výkony předvedli  M.Koželuh,J.Tesař a další jezdci našeho týmu.

Soutěž ukázala jeden zásadní výsledek-Enduro Pačejov má své následovníky,bude pokračovat a již při úklidu tratě se rozmýšlela varianta jarní soutěže-zájemci se mají na co těšit.Měla by být trochu na jinou stranu a a.....bude stát za to.

Za zamyšlenou stojí ještě jedna skutečnost:časomíra.Zatímco na MČR ,,certifikovaná časomíra AČR" není schopna změřit jeden závod,zde Ing.Žahour se svými ...,,amaterskými-doma vyrobenými - nástroji" změří na fotobuňku testy absolutně bezchybně a výsledky jsou za několik minut k dispozici.

S prozatímním reportem Jan Benda st.

Omlovám se za zveřejnění-vyvěšení propozic kontrolního závodu 2021.Omylem v databázi se tam dostaly propozice z roku 2019.Jezdci však dostali správné .

S poděkováním za toleranci Jan Benda st.

Je možné si objednat fotky za závodu.

Zde je odrážka :

https://ok1icz.rajce.idnes.cz/Enduro_Strazovice/

Zdraví Honza Benda

Po delší době se opět rozjíždí info na našich stránkách a tak info č.1:jarní kontrolní závod JBR et Pačejov se koná 19.3.2022.Trasa soutěže vede klasicky kolem Strážovic.Start soutěže je v areálu Na transgáči,vedle obce Strážovice u Pačejova.Kolo dle dnes najetých časů cca 40 min a k tomu jeden měřený kombinovaný test za kompresní stanicí NET4gas.,Start 1.jezdce  v 11.00 hod..Další info přineseme co nejdříve.Trať oproti minulým ročníkům přenese několik dalších zajímavých úseků tzv.Bendovin,tentokráte již z dílny Jana Benda ml. a tak se mají jezdci i diváci na co těšit.Info o přihlašování bude zveřejněno  na stránkách enduro-jbr.Čeká se početná zahraniční účast.

Info č.2: Autoklubu čr se  rozsypala divize endura a tak se uvidí co bude dále.Dle mých info se již sešla pořadatelská skupina s návrhem na uspořádání seriálu mimo AČR a zároveň se AČR křečovitě snaží něco vymyslet,jde přece jen o slušnou částku dotací a tak uvidíme jak celá sezona letos dopadne.Přece jen se najdou někteří ,,věrní" co mají snahu tuto organizaci pořadatelsky ,,podržet".

Zdraví HOnza Benda 

Zachránci českého endura jsou na světě a s nimi o kalendář na tento rok.

Zatím samé sprinty,ale podstatné je,že se našlo dost zodpovědných,kterým na srdci leží budoucnost endura u nás a s nasazením maximálních sil uspořádají tolik potřebné závody u nás.Šefem této strategické kooperace je pan ................... no až to vyjde ofiko,který se po dlouhá leta třásl na tento post a tak konečně.Přejme mu i jemu oddaných hezké závody,velkou účast,kvalitní certifikovanou časomíru ačr /jistě i ta letos podraží-také za tak kvalitní výmysly proč ne/ a hurá do nové sezony.

Zdraví Honza Benda

https://www.facebook.com/photo/?fbid=471008437786250&set=pb.100046312937905.-2207520000..

 

Smršť,která se strhla okamžitě po přihlašování zapříčinila,že startovní rošt na kontrolní závod JBR enduro team u Pačejov je zcela zaplněn a je na hraně propustnosti tratě.Od této chvíle již není možnost se přihlásit a tak poslední soutěž na Pačejovsku bude asi opravdu se vší parádou.

Info které mám je,že centrum,start i cíl bude u kompresorové stanice Net4gas Strážovice,kde bude také vyhlášení výsledků krátce po skočení soutěže.Přejímky od 7.00 hod a start 1.jezdce v 11.00 hod..Více info se budu snažit přinést jak je obdržím.

Zdraví Honza Benda st.

19.březen,Strážovice u Pačejova,velmi příznivé slunečné jarní počasí a 90 účastníků na startu kontrolního závodu v klasickém enduru.Trať tentokráte již v plné režii mladšího vedení JBR teamu a tak na hraně průjezdnosti.Zrádné bažiny se propadly již ve druhém kole a tak dostatečné množství pořadatelů mělo poměrně hodně práce po celý závod.Test částečně na strništi a v přilehlých remízcích,spíše jezdivý.Vyhlášení tentokráte proběhlo na ozvučeném závodišti.Cca 20% odpadlých jezdců,ale celková spokojenost účastníků z celé republiky.Smyslem soutěže je prověřit připravenost jezdců JBR et na sezonu a tak jsou podmínky dost tvrdé,ale většina účastníků vyjádřila s kvalitou tratě spokojenost.Jediná klasická soutěž v letošním roce je odjeta a tak pro letošek je s klasickým endurem konec.

Zdraví Honza Benda st.

O tomto víkendu se sešli členové JBR enduro teamu Pačejov z.s. aby projednali zásadní změny ve vedení  a systému JBRka.Logická změna musela přijít a byl již očekávaná.Odstupující předseda-tedy já-poděkoval všem za činnost a reprezentaci. Novým předsedou byl zvolen Jan Benda ml., místopředsedou byl zvolen Michal Koželuh , pokladníkem Jan Drnec.Novému vedení přeji mnoho úspěchů v další činnosti.

Dále byl jako součást dne proveden úklid areálu ,,Na Transgáči" a jeho příprava na sezonu s možností stálého treninku.Zajímavé výsledky přinesly jednotlivé měřené testy,kde se mládí srovnávalo se zkušenostmi starších jezdců.

Zdraví Honza Benda st.

 

 

 

 

Ano tak to je.NEjedná se však o omyl ale o info o závodech MČR v enduro sprintu.Tento první závod se odjel za extremního počasí kde nebyla nouze o sníh,velké množství bláta a ...opět vynikající časomíru certifikovanou Autoklubem ČR.Jelikož se v tomto směru čekal další průšvih,už předem byla vybrána osoba,která měla řešit případné a očekávané nesrovnalosti ve výsledcích.Zřejmě z thoto důvodu celou sobotu nešly výsledky u MČR.Z našich se zúčastnil Jan Benda-celkový výkon skvělý a bylo by to dobré,ale zřejmě k mé stálé prostořekosti mu tam vymalovali 18 trestných minut a bylo to .Ještě lépe dopadl jeden z německých jezdců,kterému tam vymázli 11 tr.minut,které chytil jezdec před nímCry .

Dalším našim zúčastněným byl křest naší mladé naděje Tomáše Holého.Teprve 16tiletý se probíjel na chvostu startovního pole ,ale v sobotu nedojel a v neděli se posunul o několik míst vpřed.Zaplatil tak nováčkovskou daň,ale nyní pilně trenuje a těší se na další závod.

Zdraví Honza Benda st.

Tak ahoj přátelé.

Po nezměrném úsilí se mi podařilo postavit domek k novému bydlení  a i když je stále co dodělávat,začínám opět s nějakými zprávami z endura.

tak č.1-tuto sobotu se jede v německém Streitbergu klasika dle starého stylu,ale to už asi nikdo nestihne.Podstatná zpráva je ale ta hlavní a to,že za týden se jede kousek od našich hranic finálový závod klasického MS v enduru.Tento závěrečný podnik hostí  německé ZSchopau.Budu se snažit vám podat podrobnější info v tomto týdnu,ale kdo chce prožít tento endurácký svátek,měl by se již okamžitě připravovat.Posílám odrážku  na upoutávku a POZOR!!! doporučuji si v upoutávce pozorně prohlédnout šot z extremtestu,kde se několikráte objeví náš jezdec JBR enduro teamu s číslem 88 Jan Vašta/červený dres/.

Zatím zdravím a děkuji za vytrvalou přízeň Honza Benda

https://www.rundumzschopau.de/

Ahoj přátelé endura.

Jak jsem psal ,vypravili jsme se do ZSchopau na finálový závod MS v enduru.

Již páteční cesta přes české uzavírky nám vzala náladu a tak jsme dorazili do dějiště později než jindy.Měli jsme ale reference od  pana Kalného a tak jsme nic nehledali a jeli rovnou do akce.Od začátku bylo jasné,že letošní soutěž bude úplně něco jiného než tradičně.Testy byly naskládány  do půlměsíce hned vedle sebe cca 4-5 km a přejezdy se tentokráte zkrátily na minimum.Tradiční kolo se smrsklo z 90 na 50 km včetně testů a tak bylo jasné,že změna je abnormální.V rámci světového trendu byl i letošní závod tzn.minimální přejezd a těžce propracované a dlouhé testy.Super až .... na jedno-obrovská masa diváků se zkoncentrovala na velmi malý prostor a s tím spojené potíže s parkováním ,přejezdy apod..To by  ale nebylo Zschopau,aby se vše s naprostou noblesou,klidem a absolutní!!!tolerancí všech pořadatelů ,majitelů pozemků,pořadatelů,policie a všech přítomných nezvládlo.Ne nechci zde slepě opěvovat tuto skutečnost ale je to prostě tak.Nikdo nevychyloval nad rozježděnou loukou,polem,špatným parkováním/ u endurotestu se parkovalo na dvoře otevřených stavebnin/,čtyřkolka,kde před jezdcem sedí ještě malý capart se šinula kolem policisty a on jen kývl a a a nic!No a ono se to všechno nějak samo uspořádalo a neviděl jsem jeden problém.TAK.

Páteční prolog přitvrdil a všudepřítomné klády daly pořádně zabrat i špičce startovního pole a tak jsem jen suše konstatoval,že už se bez této blbiny asi už neobejdem a tak to prostě bude.Zahájení bylo hodně suché a bez šou na které jsem zvyklí.To prý začalo až po dojetí světové špičky a před kategorií open/zvláštní/.To už jsme ale jeli na Sv.Šebestián na nocleh .

Sobota byla ve znamení crosstestu.Tentokráte naproti areálu prologu,ale nesmírně dlouhý,rychlý a promakaný-super.Následoval endurotest,hodně prodloužený a tam jsme strávili zbytek soutěžního dne.

Neděle byla ve znamení extremtestu a po přejezdu opět na ještě rychlejší crosstest.Extremtest bezkonkurenční  a dloooooooooooooooouuuuuuhý  a hodně technický.Na teufelsberg jsme tentokráte ani nejeli,protože se jel až od horní poloviny a k ní rychlý nájezd,takže poloviční námaha i zábava.

Takže celkem vzato asi takto.Úplně jiná soutěž,než na kterou jsem zvyklí.Ne lehká,ale jiná.A tak jsem odjižděl se smíšenými pocity a svědomí,že se asi stejně těším na klasiku ze ZSchopau,kde hlavní gro je těžký a náročný přejezd a k tomu testy.

Ohledně našich asi takto:Jaro Kalný, Zdenda Pitel,Škuta tak tohle je opravdu silná trojka a má budoucnost.Ostatním bych také zafandil ,ale každý jede v nějaké tričku,které mnohdy spíše připomíná fotbalový dres bez známky národních barev a tak jen projede kolem vás a to je vše.

Zdravím Honza Benda

Tak nám konečně skončila sezona endura 2022.Hodnocení jsou různá podle toho,kdo co jel a na co měl apod..České enduro skončilo závody sprintu a tak to asi bude stejně v dalším roce.Na závěr se jel poslední sprint v Dobřanech.Motoccrosový areál velmi hezky připravený a a a  to je vše.Pořadatel zřejmě ve snaze zvýšit  čas na dvou testech bez přejezdů ,natáhnul trať na mnoha kilometrech a nevyužil endurových pasáží .Výsledkem byl ,,letecký den""resp. víkend a tak to by asi bylo vše.Sezona se odjela,dotace se vybraly a všichni jsou spokojeni.Mnoho jezdců již ani stejně neví co to enduro je a tak by jim to zbytečně motalo hlavu.Jedna zajímavost je však nutná zveřejnění.Na stránkách AČR resp. výboru endura se objevil dotazník jak zlepšit stav endura resp.sezonu 2023.Začíná startovním číslem,licencí,kategorií apod..Takže když nejsi jezdec nemáš do toho co kecat .,,Tak je to správné,tak to ma byt"!Já osobně se domnívám,že právě dlouholetí pořadatelé by měli mít možnost do dění endura zasáhnout,ale jestliže je zájem vedení endura opačný, dovedu si představit sezonu 2023 již nyní.I přes ujišťování , že nikdy pro AČR si myslím Uterý,Dobřany,Drmoul,Kozojedy,Mšeno  a a a a  máme seriál.Samozřejmě ve sprintu.Jedno je však jasné,opravdoví příznivci klasického endura nemusí být zklamaní,seriál v klasice se již připravuje,ale o tom až příště.Pro nás je podstatné,že naše velká naděje Tomáš Holý si ve svých 13 letech vybojoval v první mistrovské sezoně skvělé 4.místo.

p.s. tento víkend jsem se zúčastnil jako pořadatel závodů psích spřežení.Jelo se na čipy a ... bez problémů!!!HEHEHEHE

Zdravím Honza Benda s.

Omlouvám se a opravuji.Tomáš Holý již dosáhl 16 let a jel v kategorii MČR E3

Ahoj přátelé klasického endura.

Slíbil jsem obrázek č.2 ze ZSchopau a tady je.Krom perfektně připraveného enduro-muzea přímo v depu u pana Sturma mě velmi překvapila následující situace.Zahájení prologu se neslo za zvuku stání hymny Německa a dětských vlajkonošů.Každý stát byl představen a jeho vlajka dána do vyvýšeného stojanu.Dav přítomných se při hymně nerušeně bavil a popíjel pivečko jakoby hrály Tublatanku a tak jedinní,kdo sundal čepici z hlavy jsem byl já a muj vnuk Daník-Zvláštní???

No jinak asi takto : zde předkládám průřez tratí a testy a nebo spíš jak jsem již psal,spíše jen testy.

https://www.rundumzschopau.de/das-wm-finale-2022

zatím zdravím Honza Benda st.

Po dohodě s novým předsedou JBR enduro team Pačejov Janem Bendou ml. to vypadá na LAST Strážovice 2023.Ano a tak je to a vypadá to na poslední soutěž v lokalitě Strážovice -Pačejov.Byla by škoda se nerozloučit s touto lokalitou jinak než soutěží.V této době se již rozjíždí příprava na jarní ,březnovou soutěž a dáváme dohromady nové atraktivní úseky a jestli se nám to povede,máte se na co těšit.Mezi vytipované úseky zkoušíme dohodnout blátivou koupel Amerika a další atraktivní úseky ,které opepří tento poslední závod.Jednání nejsou jednoduchá a tak nám držte palce !!!

Zdraví Honza Benda st.

Zdravíme příznivce endura.

Info pro závodníky a všechny příznivce endura v Pačejově.Poslední enduro Strážovice u Pačejova se koná 25.3.2023.

Veškeré záležitosti ohledně soutěže se již vyřizují.Máme zájem o delší trať se zajímavými prvky a budeme se snažit o hodnotný závěr v této lokalitě.

NEJEDEME POD AČR !!!!!!!!!

Zdravím Honza Benda st.

JBR enduro team Pačejov z.s.

Pačejov 199 ,341 53 Horažďovice

Enduro Strážovice – 25.3.2023 Strážovice u Pačejova

Propozice  závodu.

Název podniku: Kontrolní závod JBR enduro teamu Pačejov

Datum konání: 25.3.2023

Místo konání : Strážovice u Pačejova

Centrum: areál enduro JBR Strážovice

Pořadatel : JBR enduro team Pačejov z.s.,341 01 Horažďovice

Ředitel soutěže: Jan Benda ml.

Technický ředitel : Jan Benda st.

Tech.komisař:Fr.Ferus

Administrat.zabezpečení:Andrea Bendová,Tereza Bendová

Časomíra:Žahy sport racing- ing.Jiří Žahour

Zdravotní zabezpečení: Zdravotní zabezpečení LSV group

Vedoucí crosstestu : Jan Benda st.

registrace :po telefonu –termín bude zveřejněn

kategorie:

A-sport open-motocykly bez rozdílu kubatur+jezdci s licencí mot.sportu I.+II.vk+ bez licence

  B.hobby-motocykly bez rozdílu kubatur +jezdci bez licence           mot. sportu +jezdci s licencí  III.výk tř.mot. sportu

   Veterán 50+- jezdci nad 50 let vč.,bez rozdílu kubatur a výkon.tříd

 

Trať.

Okruh v terénu a po silnici II.a III.třídy a v lehkém terénu.Součástí každého okruhu je jeden měřený crosstest a jeden spec.test jezdecké dovednosti v terénu.Trať mezi těmito testy není trasou závodu,ale trasou organizovaného přesunu,vyznačená spec.značkami a spec,značením,stanovená takovým způsobem,aby se zabránilo ekologickým a hospodářským škodám.Na trati  organizovaného přesunu je nutné dodržovat pravidla,zákony  a příslušné nařízení  o jízdě na pozemních komunikacích.Časový limit na počet kol a počet kol bude oznámen při rozpravě  s jezdci.Na trati mohou být zřízeny průjezdní kontroly PK.

Systém soutěže:jezdec musí v daném limitu objet určený počet kol a absolvovat příslušný počet  testů v každém kole tzn. v každém kole tzn.jeden crostest a jeden spc.test.

Měření a penalizace:

-každá započatá minuta pozdního-předčasného  příjezdu oproti stanovenému limitu-60 tr.b.

-každá sek,naměřená na crosstestu –jeden trestný bod

-vynechání spec testu ,crosstestu –vyloučení ze soutěže

-vynechání PK/prujezdní kontroly/ 500 tb

-zpoždění o více jak 30 min .oproti stanovenému limitu vyloučení ze soutěže

-ztráta jízdního výkazu 200 tb

-prohlídka trati před  soutěží na motocyklu –vyloučení ze soutěže

-jízda mimo trať organizovaného přesunu-vyloučení ze soutěže

-hrubé porušení slušného chování k ostatním soutěžícím, divákům,pořadatelům-okamžité vyloučení ze soutěže/toto platí i pro chování doprovodů/

-hrubé porušení všeobecných sportovních řádů FIM enduro -vyloučení ze soutěže

Ředitel si vyhrazuje právo dle uvážení osobně trestat jezdce bodovou penalizací  nebo napomenutím za porušení  propozic..Jezdec odpovídá za chování i svého doprovodu po celou soutěž.

Startovní čísla:budou dodána pořadatelem při formální přejímce. Označeny budou tři číslové tabulky.

Systém značení:bude oznámen při rozpravě.

Přejímky jezdců a strojů:

Formální přejímka:na formální přejímce jezdec předloží  řidičské oprávnění přísl.kategorie,doklady od vozidla-motocyklu –osvědčení o tech.průkazu,potvrzení o zákonném pojištění /zelenou kartu/ odpovědnosti za škody ,způsobené provozem  motorového  vozidla,

Technická přejímka:na technickou přejímku se dostaví jezdec s přilbou schváleného typu,čistým!!!motocyklem –odpovídajícím provozu na poz.komunikacích,s platnou tech.kontrolou,vybaveném RZ-registrační značkou-bude tolerována pouze kopie s vyznačením platnosti technické kontroly-způsobilosti, stanoveným osvětlením a POZOR!!! s originální kovovou značkou/může být  mimo motocykl/!!!.Bude provedena zkouška funkčnosti  stanoveného osvětlení.

Výfukové potrubí pouze  s homologační koncovkou enduro !!!

!!!Bez těchto základních kriterií nebude motocykl převzat do závodu!!!

Startovné-příspěvek na pokrytí nákladů soutěže je pro všechny kategorie 1 200,- Kč ,bude placeno předem na určený účet.

Pořadí na startu:1. sport

                            2.hobby

                             3. veterán

Časový harmonogram:

7.30-10.00-formální  a tech.kontrola –centrum soutěže

10.30-rozprava s jezdci

11.00 start prvního jezdce/startuje se po 3 v min./
pořadí na startu se určuje po ukončení registrace

16.00-vyhlášení výsledků v areálu soutěže

Info k soutěži:uzavřené parkoviště /UP/se zřizuje.Jezdec  odevzdá motocykl do UP ihned po tech.přejímce a   dostaví se do uzavřeného parkoviště nejméně 5 min před startem dle svého startovního času.

Jiný vstup do UP je dovolen pouze s příslušným pořadatelem.

Protesty a odvolání:jezdec může podat protest před vyhlášením výsledků,písemnou formou a s vkladem   500 ,- KČ do rukou ředitele.

Ochrana živ.prostředí:Po celou dobu konání soutěže,před i po,je jezdec i jeho doprovod povinen/pod pokutou stanovenou ředitelem soutěže až do výš 5 000,- KČ a pod  hrozbou vyloučení/chovat se maximálně ohleduplně k životnímu prostředí a dodržovat příslušné zákonné normy o ochraně živ.prostředí.Jakékoliv opravy a servis na motocyklu je povinen vykonávat jen v prostorech ,k tomu určených a na povinné absorpční podložce.

Hodnocení soutěže:Vyhodnoceni budou první tři jezdci z každé kategorie,kteří obdrží věcné ceny.

Výklad propozic:Výklad těchto propozic je výhradně v pravomoci ředitele závodu a není proti němu odvolání!

Podpisem přihlášky do soutěže jezdec stvrzuje,že byl seznámen s propozicemi,vydanými pořadatelem soutěže a v plné míře je akceptuje.Dále se jezdec zavazuje,že nebude nárokovat na pořadateli škody na motocyklu a jeho  příslušenství,vzniklé při případné nehodě nebo jiných případech v průběhu  této soutěže.Pořadatel se tímto zříká všech škod na motocyklu a na jeho příslušenství.

Zároveň jezdec potvrzuje,že byl seznámen,že trasa organizovaného přesunu je vedena po veřejných komunikacích,za plného provozu  a bez jakýchkoliv výjimek a omezení a tudíž je povinen dodržovat příslušné  zákony o provozu na pozemních komunikacích.

 

V Pačejově  15.1.2022

 

                                                          …………………………………………………..

                                                                Jan Benda-ředitel soutěže

JBR enduro team Pačejov z.s.

Pačejov 199 ,341 53 Horažďovice

Enduro Pačejov – 25.3.2023 Strážovice u Pačejova

Propozice  závodu.

Název podniku: kontrolní závod JBR enduro teamu Pačejov

Datum konání: 25.3.2023

Místo konání : Strážovice u Pačejova

Centrum: areál enduro JBR Strážovice

Pořadatel : JBR enduro team Pačejov z.s.,341 01 Horažďovice

Ředitel soutěže: Jan Benda ml.

Technický ředitel : Jan Benda st.

Tech.komisař:Fr.Ferus

Administrat.zabezpečení:Andrea Bendová,Tereza Bendová

Časomíra:Žahy sport racing- ing.Jiří Žahour

Zdravotní zabezpečení: Zdravotní zabezpečení LSV group

Vedoucí crosstestu : Jan Benda st.

registrace :po telefonu –termín bude zveřejněn

kategorie:

A-sport open-motocykly bez rozdílu kubatur+jezdci s licencí mot.sportu I.+II.vk+ bez licence

  B.hobby-motocykly bez rozdílu kubatur +jezdci bez licence           mot. sportu +jezdci s licencí II.a  III.výk tř.mot. sportu

   Veterán 50+- jezdci nad 50 let vč.,bez rozdílu kubatur a výkon.tříd

 

Trať.

Okruh v terénu a po silnici II.a III.třídy a v lehkém terénu.Součástí každého okruhu je jeden měřený crosstest a jeden spec.test jezdecké dovednosti v terénu.Trať mezi těmito testy není trasou závodu,ale trasou organizovaného přesunu,vyznačená spec.značkami a spec,značením,stanovená takovým způsobem,aby se zabránilo ekologickým a hospodářským škodám.Na trati  organizovaného přesunu je nutné dodržovat pravidla,zákony  a příslušné nařízení  o jízdě na pozemních komunikacích.Časový limit na počet kol a počet kol bude oznámen při rozpravě  s jezdci.Na trati mohou být zřízeny průjezdní kontroly PK.

Systém soutěže:jezdec musí v daném limitu objet určený počet kol a absolvovat příslušný počet  testů v každém kole tzn. v každém kole tzn.jeden crostest a jeden spc.test.

Měření a penalizace:

-každá započatá minuta pozdního-předčasného  příjezdu oproti stanovenému limitu-60 tr.b.

-každá sek,naměřená na crosstestu –jeden trestný bod

-vynechání spec testu ,crosstestu –vyloučení ze soutěže

-vynechání PK/prujezdní kontroly/ 500 tb

-zpoždění o více jak 30 min .oproti stanovenému limitu vyloučení ze soutěže

-ztráta jízdního výkazu 200 tb

-prohlídka trati před  soutěží na motocyklu –vyloučení ze soutěže

-jízda mimo trať organizovaného přesunu-vyloučení ze soutěže

-hrubé porušení slušného chování k ostatním soutěžícím, divákům,pořadatelům-okamžité vyloučení ze soutěže/toto platí i pro chování doprovodů/

-hrubé porušení všeobecných sportovních řádů FIM enduro -vyloučení ze soutěže

Ředitel si vyhrazuje právo dle uvážení osobně trestat jezdce bodovou penalizací  nebo napomenutím za porušení  propozic..Jezdec odpovídá za chování i svého doprovodu po celou soutěž.

Startovní čísla:budou dodána pořadatelem při formální přejímce. Označeny budou tři číslové tabulky.

Systém značení:bude oznámen při rozpravě.

Přejímky jezdců a strojů:

Formální přejímka:na formální přejímce jezdec předloží  řidičské oprávnění přísl.kategorie,doklady od vozidla-motocyklu –osvědčení o tech.průkazu,potvrzení o zákonném pojištění /zelenou kartu/ odpovědnosti za škody ,způsobené provozem  motorového  vozidla,

Technická přejímka:na technickou přejímku se dostaví jezdec s přilbou schváleného typu,čistým!!!motocyklem –odpovídajícím provozu na poz.komunikacích,s platnou tech.kontrolou,vybaveném RZ-registrační značkou-bude tolerována pouze kopie s vyznačením platnosti technické kontroly-způsobilosti, stanoveným osvětlením a POZOR!!! s originální kovovou značkou/může být  mimo motocykl/!!!.Bude provedena zkouška funkčnosti  stanoveného osvětlení.

Výfukové potrubí pouze  s homologační koncovkou enduro !!!

!!!Bez těchto základních kriterií nebude motocykl převzat do závodu!!!

Startovné-příspěvek na pokrytí nákladů soutěže je pro všechny kategorie 1 200,- Kč ,bude placeno předem na určený účet.

Pořadí na startu:1. sport

                            2.hobby

                             3. veterán

Časový harmonogram:

7.30-10.00-formální  a tech.kontrola –centrum soutěže

10.30-rozprava s jezdci

11.00 start prvního jezdce/startuje se po 3 v min./
pořadí na startu se určuje po ukončení registrace

16.00-vyhlášení výsledků v areálu soutěže

Info k soutěži:uzavřené parkoviště /UP/se zřizuje.Jezdec  odevzdá motocykl do UP ihned po tech.přejímce a   dostaví se do uzavřeného parkoviště nejméně 5 min před startem dle svého startovního času.

Jiný vstup do UP je dovolen pouze s příslušným pořadatelem.

Protesty a odvolání:jezdec může podat protest před vyhlášením výsledků,písemnou formou a s vkladem   500 ,- KČ do rukou ředitele.

Ochrana živ.prostředí:Po celou dobu konání soutěže,před i po,je jezdec i jeho doprovod povinen/pod pokutou stanovenou ředitelem soutěže až do výš 5 000,- KČ a pod  hrozbou vyloučení/chovat se maximálně ohleduplně k životnímu prostředí a dodržovat příslušné zákonné normy o ochraně živ.prostředí.Jakékoliv opravy a servis na motocyklu je povinen vykonávat jen v prostorech ,k tomu určených a na povinné absorpční podložce.

Hodnocení soutěže:Vyhodnoceni budou první tři jezdci z každé kategorie,kteří obdrží věcné ceny.

Výklad propozic:Výklad těchto propozic je výhradně v pravomoci ředitele závodu a není proti němu odvolání!

Podpisem přihlášky do soutěže jezdec stvrzuje,že byl seznámen s propozicemi,vydanými pořadatelem soutěže a v plné míře je akceptuje.Dále se jezdec zavazuje,že nebude nárokovat na pořadateli škody na svém  zdraví,na  motocyklu a jeho  příslušenství,vzniklé při případné nehodě nebo jiných případech v průběhu  této soutěže.Pořadatel se tímto zříká všech škod na motocyklu a na jeho příslušenství.

Zároveň jezdec potvrzuje,že byl seznámen,že trasa organizovaného přesunu je vedena po veřejných komunikacích,za plného provozu  a bez jakýchkoliv výjimek a omezení a tudíž je povinen dodržovat příslušné  zákony o provozu na pozemních komunikacích.

 

V Pačejově  15.1.2022

 

                                                          …………………………………………………..

                                                                Jan Benda-ředitel soutěže

Přihlásit na jarní kontrolní závod je možné v sobotu 11.3.2023 v čase 8.00-10.00 hod. na telefonu 607 100 554 nebo na mailu : Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. .

POZOR!!!Jde o klasicke enduro a tedy je nutné mít motocykl s RZ,stanoveným osvětlením apod.Dle propozic.Snažně prosím zájemce,kteří nemají zkušenosti s klasickým endurem ,aby se informovali a přečetli si propozice k závodu.Prosím nevolejte,zda musí mít motocykl RZ,světla  apod..V případě dotazů volejte na přihlašovací telefon během dne.

Zdraví Jan Benda

A máme to za sebou.Kontrolák se myslím povedl na jedničku a ohlasy jsou více než pozitivní.Počasí ses nakonec umoudřilo alespoň na průměr a tak bezesné noci skončily s kladným výsledkem,že se značení testu podařilo udržet v provozuschopném stavu.Cca 120 jezdců na startu a obtížná trať ,hodně vody a bahna a jinak perfektní pořadatelský servis.Tak tohle byla poslední motocyklová soutěž v této lokalitě Pačejovsko.Tedy v režii tandemu Benda ml. a Benda st..Rozloučení s lokalitou bylo tedy povedené a tímto asi zde enduro skončilo.Poděkování patří všem,kteří nám po celo dobu fandili a díky kterým se Pačejov zapsal do kroniky endura v  ČR.Jejich výčet by byl dlooooooouhý a určitě neúplný a tak jen alespoň poděkování současnému panu Starostovi Vavřičkovi a zastupitelstvu obce Pačejov,Myslív,Olšany a dalším ,  včetně soukromých vlastníků pozemků,panu J.Vítkovi ze Strážovic-zastupující firmu NETGAS.K těmto lidem se ještě vrátím v dalším článku.Výhradní zásluhu na úrovni a hlavně konání soutěže má tentokráte Jan Benda ml. v jehož režii se vše tentokráte konalo.

Na řadě jsou již od této chvíle jiné lokality a jiní pořadatelé.

Zdraví Honza Benda 

https://www.youtube.com/watch?v=scMeDiMbKrw

https://www.motorkari.cz/motosport/enduro/cross-country/enduro-strazovice-podesate-a-naposledy-4

https://klatovsky.denik.cz/ostatni_region/foto-enduro-ve-strazovicich-ovladli-borci-z-czech-enduro-teamu-t

Zdravím všechny přátele endura.

Mám tu jedno upozornění -asi takhle.Prodal jsem svou moto a jak to bývá ještě ten večer jsem hledal na internetu náhradu.Bylo hezká,kousek od domova a ještě bylo hodně uděláno.Druhý den jsem se na opravu informoval u mechanika ,který to dělal a tak jen finance a hurá pro ni.Dojel jsem k majiteli skoro večer a atak jen krátké svezení v kolonii rodinných domků-jede,řadí a tak šup na káru a vyřídit papíry a domů.Druhý den jsem ji odstavil do designerského studia HB design ve Štěpánovicích k vykrášlení a trochu úprav a za týden jsem si proni jel.Do Čínova je to cca 5 km  a .....teď to začalo,motor se přehřál a podivně řinčel,zároveň jsem si všiml,že je takový tupý,no na 450 mrtvola.Chyták za hlavu ,to musím bejt zase já.Telefonát do Písku panu Kabourkovi a ,, teď tu mám to samé,dovoz a mrtvola a tak nová řídící jednotka za 21 600,-"hotovo .Já blbec ještě volám přes známeho do kliniky na Moravu a už je to na světě.Motorka byla z dovozu!!! a je tam nahraná mapa emisní -chudá tzv.nula.Naštěstí pan primář byl tak hodný,že přijel,moto nastavil a nyní jsem už zase nadšený   a moto YAMAHA 450 r.v. 2015 jede jako z praku.Takže pozor na tyto ročníky.Zřejmě nejsem sám ,ale jinak ta motorka za to stojí!

Zdraví HOnza Benda st.

 

 

 

Ahoj přátelé endura.

Vyšetřil jsem ve svém stavebním deníku několik dní a zúčastnil se spíše jako závaží  s JBR enduro teamem endurosprintu v Brankách pod hlavičkou AČR.Ale postupně.V pátek naloženo a hurá na Moravu kousek pod Olomóc.Dálnice jako v letě ucpaná a tak příjezd s krátkou zastávkou v penzionu až odpoledne.Hned po příjezdu a skvělém deštíku nám bylo jasné,že depo na odkloněné louce nebude asi ono i přes ujištění pořadatele,že nás v neděli vytáhne traktor.Zajistili jsme stanoviště pro náš tým cca 300 od areálu u křižovatky se štěrkovou plochou a hurá zjistit co a jak.Stánek s jídlem nabízel utopence a teplé pivo .Po prohlídce testů, a já i krátký ,ale velmi hezký jezdivý přejezd, jsme věděli,že když skápne / a i když ne/ bude to mazec.Crosstest na crossové trati postavený pro domácí jezdecké zástupce a se všemi kravinami dvojskoků,trojskoků a všemi blbinami co dnes ke crossu patří,enduro test velmi hezký a na hranici průjezdnosti a po menší úpravě některých úseků jezdci, super.Jen ten začátek se stálými nesmysly extremního provedení/špulky od kabelů,klády a klády ,kasle z auta apod..V sobotu se závodilo od rána do večera a na závěr si to rozdala s nepřízni počasí parta hobíků včetně naší zástupkyně Kájiny Koželuhové na Yamaha 80 ccm.Po vydatném dešti se zalepila malá kola a tak se po zapojení  části týmu povedlo dotahnout Kájiny stroj do depa.V neděli bylo rozhodnuto,že stejný počet kol -tedy 6, je nad síly většiny unaveného 9 členného týmu a tak startoval pouze mladíček Beňáček a T.Gregor-oba za vydatné a hlasité odpory celého týmu.

Asi takto:

Catering na velmi špatné úrovni,ale většina s tím již počítá a tak se vlastně nic neděje.

Testy až na zmíněné blbosti velmi hezké./ale to subjektivní názor/

Přejezd jezdivý a zajímavý-tedy tam se asi někdo s křoviňákem namakal.

Pořadatelské vakuum.nikde nikdo,ale na lavicích mávači/jen na té největší nikdo/.Na ET asi nikdo.

Dle většiny jezdců neuvážené rozhodnutí nechat v neděli pro přebor 6 kol.Většina souhlasilla s mým názorem pokrátit na 4 kola a pořadatel by měl na startu  o 30 jezdců více a v pokladně  o 25 000,- více.

Účast velmi malá a tak  většina soutěžících z velkých dálek/my 480 km /zachraňovala závody a hlavně pořadatele,který tam asi pěkně zahučel.

ALE jinak v rámci možností hezky připraveno a mě osobně i týmu ,,líbilo".I sprint se nechá udělat pěkný a zajímavý-tedy když se chce.

Domnívám se,že se v Brankách pod AČR asi  už nesvezeme.

Zatím zdravím HOnza Benda st.

Předminulý víkend se jel další závod v endurosprintu v Dobřanech u Plzně.Počasí jako na Sahaře,v kategorii MČR cca 30 jezdců/to je alarmující/,ale jinak kapacitu naplnil přebor .Dva testy s hezkým přejezdem ,ALE od prvních metrů tratě bylo znatelné,že ji stavěl někdo s myšlením jezdce endura.Cross test akorát rychlý na crossové  trati ,bez hloupých dvoj a troj skoků a jiných kravin,endurotest technický,bezpečný a hlavně bez ptákovin typu klády,gumy,auta apod..JBR team se zúčastnil v plné sestavě a tentokráte i s Jendou Vaštou,který si odskočil od plotny/nebo míchačky?/.Z našich velká pochvala všem zúčastněným,obzvláště však Kájině Koželuhové za druhé místo ve třídě 85ccm. Celkový dojem- z mého pohledu maximálně využitý prostor a možnosti areálu  a tak za dva měsíce opět na sprint Dobřany.Jak mám zprávy,tentokráte to bude ještě propracovanější a těžší  a tak je na co se těšit.

Zdraví Honza Benda st.

výsledky zde:https://www.czechenduro.cz/index.php/10-aktuality/2696-vysledky-mmcr-a-pcr-endurosprint-dobrany-12-13-8-2023

Ahoj přátelé klasického endura.

V uplynulém víkendu se jela klasická terenní  soutěž motocyklů do r.v. 1990 v Dobříči u Kaznějova.Byla takový pokračováním soutěže v Kaznějově v roce 1985.Na start se postavilo cca 35 soutěžních motocyklů včetně soutěžních speciálů,liběňáků a i Jawy Pionýr v soutěžní upravě/ no upravené,že jim nestíhaly dospělé motorky/.Soutěž vedla převážně v terenu a jela se dvě kola po 40 km.Dle jezdců trať na oblastní soutěž jako vyšitá.Ale ty už se nejezdí.Z našich jezdců se zúčastnili jezdci Jiří Nový starší a Jiří Nový ml..Starší z obou jezdců se dostal v jednom z výjezdů do kolizní situace a jejím výsledkem bylo krvácející zranění pravé nohy a odstoupení ze soutěže.Závěrem soutěže byl speciální crosstest.Za mě velmi podařená akce,které je nutno zatleskat.

Zdraví Honza Bend st. 

O uplynulém víkendu se jela jediná klasická soutěž endura letošního roku.Pořadatel si opravdu dal záležet a výsledkem byla soutěž na minimálně evropské Úrovni.Enduro test                         snad se vším co k němu patří s výjezdy,sjezdy,roklemi,no prostě totálně A1.Cross test na strništi a pěkně dlouhý.V sobotu večer a  přes noc na neděli sprchlo a tak se stala soutěže ještě dramatičtější.Ztvrdlá trať se po dešti pokryla mazlavou hmotou a tak všichni rádi doklouzali do cíle s vypětím všech sil.Finálovým úsekem neděle se stal poslední výjezd těsně před cílem,kde vyhnila většina jezdců a nebýt několika diváků,přebor by nedokončil.Na mazlavé všudypřítomné hmotě a za stálého deště  se nešlo pohnout ,ale přesto se nám podařilo  většinu přeboru vytahat  z hlubokých drážek na vrchol.Na poslední kolo mistráku se však na tomto úseku objevilo pořadatelské vedení s motykami a po stálé úpravě tratě se podařilo i jezdcům MČR tuto soutěž dokončit.Tož tak to je.Opravdu super těžké enduro za které pořadatel zaslouží velké poděkování a obdiv. Já opět vidím tu spoustu práce na přípravách takové soutěže a tak jen hluboká poklona všem ,kdo tuhle fantastickou soutěž pomohl uspořádat.Bylo vidět,že trať stavěli opravdoví fachmani.Škoda však ,že je jediná za tento rok.Ze všech stran po depu bylo slyšet o potřebě zásadních systemových změn,ale mám obavy a jsem si teměř jistý,že zůstane jen u řečí a to bude asi tak vše.Ale to až někdy jindy.Mšeno děkujeme a snad příště znovu ...?

https://www.youtube.com/watch?v=2ciJ9vYPb2Y

Možná si někdo myslí,že mám konečně radost,ale nemám.Šlo mi vždy jen o enduro a tak mě  tato situace nepřekvapila a jen jsem čekal kdy přijde.Spíše by se měli zastydět lidi,kteří sedí ve valné hromadě,pracují pro tuto čeládku a udržují ji při životě.Ani se to nechce číst,ale takhle to vypadá v celé zemi.A co na to VV svazu endura???

Zdraví Honza Benda st.

Šťovíček rozprodává majetek Autoklubu. Přesto rostou dluhy.

https://www.investigace.cz/stovicek-autoklub-dluhy/?fbclid=IwAR304bG489LW7zD_EK5PWaOsF89HTQIuEZj00VJoPkgJzx1

Kdo nejel ZSchopau,neví co je enduro!!!Jak je patrno z nadpisu,jel se o uplynulém víkendu tradiční kultovní závod klasického endura v Německém Zschopau.Finálový závod Mistrovství Německa byl jeden z nejtěžších v poslední historii a náš JBR enduro team byl u toho.Ve čtvrtek odjezd na Horu Sv.Šebestiána  a v pátek prohlídka testů a přejímky.Trochu komplikací,ale převzato a já si dal ještě procházku na cca 6 km vzdálenou časovku a zpět,abych si prohlédl své sobotní působiště.Tato soutěž se jede jako jednodenní a letos bez pátečního prologu.Teplota 25st.nevěstila nic příjemného a tak všichni s obavou kontrolovali předpovědi počasí na všech webech.Test v lomu a crossu na Venušbergu,Endurotest v prostorách testu z MS a strašák dne crosstest na travnatých odkloněnkách sjezdovky přímo v ZSchopau.Našich pět jezdců Vittorio Levagi,Jan Benda ,Miroslav Kubíček,Martin Lochman,Michal Koželuh se rozhodlo se s tratí poprat a zajet co nejlepší výsledek.Předpověď ze sobotního rána však signalizovala velkou hrozbu v podobě silného deště.Já se slibnou posilou ostatních členů týmu jsem zaujal předem připravený prostor v lomu na ČK  a čekali na příjezd startovního pole.Než však přijeli první jezdci,začal se z nebe snášet vytrvalý dešť a čím více pršelo,tím mi přibývaly vrásky na čele.Už mi bylo jasné co se bude dít.Tohle už jsem v Zschopau zažil.Servisovali jsme kluky z Čechenduro teamu a s našimi to bylo asi 14 jezdců,takže docela mazec.Trochu mě vyděsil Lochmič,když nám volal,že je v čk ,kde ostatní tankují a my tam nejsme.Všicni na telefonu tvrdili ,že jde o čk,ale nakonec se vysvětlilo,že jde o servisní prujezdní kontrolu/tu už jsem nezažil ani nepamatuju/,ale mělo mi to dát signál,že tady bude něco zvláštního.Pořadatel už tušil,že v běžné čk se nestihne tankovat.Jan Benda-Čenda si najel k nám 14min/,,topím naplno někde i přes 120km/hod."/,ale u ostatních to bylo podstatně méně a už jen krkolomný sjezd k naší čk,kde někteří jezdci sváděli své motocykly a někteří nepěkně padali byl na pováženou.Odbavili jsme všechny jezdce v prvním kole a potom to přišlo-pravý nefalšovaný ceďák a to už jsem věděl co se bude na trati dít a jak to bude dál pokračovat.

Zdraví Honza Benda st.

https://www.youtube.com/watch?v=M06Jtm_Rx_0

Hustý déšť a s ním více a více bahna v čk nevěstil nic dobrého.Potvrdilo mi to množství prvních jezdců ,kteří ani nestavěli v servisech a jeli rovnou do hodin.S obavami jsem čekali na jezdce Czechenduro teamu a jak se blížil čas jejich příjezdu do druhého kola,bylo jasné,že to bude mazec.HOTOVO klap a je tu jejich minuta a teprve je vidíme sjíždět nebezpečný sjezd.To už ale měl v čk každý svůj úkol a tak když přijeli všichni čtyři najednou byla to pořádná mela.Každý má svého a tak za 35!!! vteřin všichni čtyři mají natankováno a odjíždí do hodin.Čekáme na naše a jak po jednom přijíždí,máme vše připraveno a nečekají a všichni odjíždí.Ještě hecuji Mirka Kubise,který chytá díky padajícímu řetězu 30 min a našeho kamaráda Ondru ,aby jeli dál.Vidím,že startovní pole hodně prořídlo a tak úkol zněl jasně:,,zlikvidovat muže s ko..ne pardon dojet za každou cenu !!!Několikráte jsem zažil,že se zpětně nějaké penalizace mazaly apod..Ještě odbavit zuřivě jedoucího F.Feruse a druhé kolo máme za sebou.Ve třetím kole tankujeme už jen Czech enduro a tak je vše v pohodě.Už si něco najíždí a tak je to v relativním klidu.Balíme a jedem do depa kde čekáme info a dobité jezdce.

 

https://www.youtube.com/watch?v=qID9RS5F4aA

Ahoj kamarádi.

Hezký článek a videoreport ze závodu.

https://www.facebook.com/profile.php?id=100010629245379

https://www.youtube.com/watch?v=EXl1rUO7k5E

U Lukyho jsem trochu na rozpacích,protože ten servis nebyl dle mého gusta,ale nenahlásil mi st.číslo a tak vždy když přijel,nebyl jsem připraven.Zdravím Honza

 

Díky pohybu mého věku směrem nahoru jsem se rozhodl,že bych mohl ještě uspořádat jeden podnik a to Clasik enduro .Vypadá to na jaro příštího roku a tak, když mi zdraví dovolí a přátelé pomohou,dočkáme se tohoto podniku v Pačejově.Tím se kruh mého působení v enduru uzavře a ....? Tímto vás  všechny prosím ,jestli máte kontakty na majitele motocyklů cestovních i enduro do rv 1989 dejte  jim odkaz na naše stránky a nebo mail : Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a nebo tel 739 402 280.

Měli by být tři kategorie a to :

1.JAWA 50

2.cestovní moto bez uprav do r.v. 1989 nad 50 ccm se SPZ/RZ-povolené upravy budou zveřejněny

3. speciál - sportovní motocykly do r.v. 1989 se SPZ/RZ

Podrobnější info bude zveřejněno na stránkách.

Zdravím HOnza Benda st.

Neustále se hovoří s ohledem na dění v AČR kdo za co může apod..Díky mé prostořekosti mi bylo jasné,že dostat našeho velmi nadějného jezdce Jan Vaštu na šestku na Slovensku je nemožné a tak jsem zahájil jednání s našimi bratry na Slovensku.Dodat,že je tam vše jinak než pod AČR asi není nutné.Spíše mě mrzelo,že když jsme přijeli se Slovensku licencí na náš mistrák,všichni se od nás odtáhly jako od prašivé ovce.Jan Vašta/Mistr republiky v E2/ nakonec jel za Slovenský klubák.Pro obrázek dodávám konverzaci když jsme potřebovali povolení k mezinárodnímu startu do Německa.Vše vyřízeno za pár hodiny a bezplatně.Letos naši jezdci zaplatili za totež pod AČR 7200,- Kč.Povšiměte si datumů v konverzaci.

Zdravím Honza Benda

25. 9. 2015, 11:00
Přejít na přílohy
smf 
Komu:
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

RE: prosba

 

Dobrý deň pán Benda,

v prílohe e-mailu Vám zasielam požadované povolenie k štartu pre p. Vaštu.

Pekný deň,

 

Sylvia Lovíšková

Sekretariát SMF

 

SLOVENSKÁ MOTOCYKLOVÁ FEDERÁCIA

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica

SLOVAKIA

Tel: +421 42 42 603 32

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

From:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. [mailto: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. ]
Sent: Thursday, September 24, 2015 2:44 PM
To: smf
Subject: RE: prosba

 

Dobrý den pani Sylvia.

Ďakujem pekne- ide o Mez.majstrovstva Německa 10.10.2015 v ZSchopau.

S prianim hezkého sĺněčného dňa 

Jan Benda

ps: jo nie medveď ako medveď

Přílohy

Prezident republiky udělil Medaili Za zásluhy 1. stupně panu Květoslavu Mašitovi za zásluhy o stát v oblasti sportu. ????????????????????????
Celý Czechenduroteam gratuluje ????
Květoslav Mašita patří mezi nejlepší endurové jezdce na světě. Je mistrem světa, několikanásobným mistrem Evropy a šestinásobným držitelem toho nejprestižnějšího ocenění pro endurové jezdce - Světové trofeje. Získal ji v letech 1970-1971, 1973-1974 a 1977-1978.
Takovým lidem prezidentské vyznamenání patří!

Jak asi víte všichni ,náš tým o Stříbrnou vázu bojuje v  jižní Americe o co nejlepší výsledek a po třetím dni byl na skvělém 5.místě.Co je však zarážející ,že na oficiálních stránkách českého endura se objevil příspěvek o soutěži projetí pod nízkou laťkou.Naprosto bez informací o naší reprezentaci na šestce. Arogance,s jakou se chovají členové výboru  endura je už alarmující.

Napadá mi pouze jedno-soudruzi z VV endura -prosím zda je ve vás ještě trochu cti a slušnosti,odstupte ze svých funkcí.

Veškeré info o mezinárodní šestidenní na:https://www.czechenduroteam.cz/

Tuto sobotu se sešli aktivní členové JBR enduro teamu a pozvaní hosté ve Strážovicích u Pačejova na posledním treninku .Počasí se tentokráte opravdu vyznamenalo a tak více než dvouhodinové ježdění probíhalo za hustého deště a občas i se sněhovými vločkami.Více než dvacítka jezdců měla z úkol cca objet 10 kol,která spočívala v objetí kompresky na transgáči,po silnici na strnišťový test a rygolem u silnice zpět.Díky vytrvalému dešti a teplotě ca 3 st. to bylo docela náročné.Vyhodnocení celé akce proběhlo v restauraci v Pačejově.Tímto jsme asi letošní sezonu oficiálně jezdecky uzavřeli.

Zdraví Honza Benda st.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jak to vypadá,sezona v českém enduru asi nebude moc zajímavá a v podstatě ještě neskončila letošní a v Německu již mají jasno na příští rok.Zde máme kompletní kalendář .U našich sousedů se vrátili k jednodenním kvalitním soutěžím a tak seriál bude hodně zajímavý.

Zdraví Honza Benda st.

https://www.enduro.de/enduro-dm-2024-die-kompletten-termine-84823/?fbclid=IwAR0NpWIbJMaimMdza4JgY-qIwaiJa-J

Nevím jak si to slovo dovedli vložíte,ale mrkněte na tohle video:

https://www.youtube.com/watch?v=WyE5tMu7z4o

Ale dnes se to dá říci o Výk.Výboru endura také:Ti to dovedli!

Zdravím Honza Benda

 

Tak jen krátké počtení a info od našich sousedů.Zatímco my máme AČR a Štofu, Slovensko má federaci/SMF/ a speciální ministerstvo.U nás to vyřešil soudruh Babiš zvláštní agenturou,která rozdává a dělí dle zvláštních kriterií a současná vláda v tom pokračuje.A jsou zase o krok před námi?

zde máme návod :

https://www.smf.sk/nove-ministerstvo-je-historicka-sanca-pre-zjednoteny-sport/

Zdraví Honza Benda st.

Ahoj přátelé endura.Jelikož jsme letos opět zažili nepěknou story s vydáním mezinárodní licence pro zahraniční účast,jednáme se Slovenskou federací o možnosti jet od nimi.Toto jsme již absolvovali několikráte ,protože podmínky pod AČR jsou již neúnosné a hraničí s hyenismem.Kdo má tedy zájem o diametrálně odlišné služby ze strany zaštiťujícího orgánu ať vyčká a vše se dozví na našich stránkách.Jen pro obrázek funkčnosti :v pátek večer jsem odeslal mail na SMF  a odpověď přišla  POZOR! ještě v 0.20 hod. po půlnoci!!!!!!!!!!!!!!!Vše se řeší ,neboť některé národní autority nechtějí povolit start domácích jezdců pod jinou federací.

Zdravím Honza Benda st.

Ahoj přátelé.

Mám tu návod pro ty,kteří již nechtějí podporovat s.Šťovíčka aspol.. v příštím roce.

Zdraví Honza Benda st.

Dobrý deň,na kongrese FIM odsúhlasili zrušenie release – súhlasu materskej federácie,
je to povinné len v prípade, že jazdec požaduje licenciu FIM a FIM Európa (
na majstrovstvá sveta a majstrovstvá Európy).Ak teda chcete pre jazdcov na rok 2024 národnú, alebo medzinárodnú licenciu
SMF je potrebné poslať žiadosť a uhradiť príslušný poplatok.

Žiadosť sa dá poslať aj on-line, kde sa potvrdenie od lekára priloží.Všetky informácie k podávaniu žiadostí, ako aj úhrada platobnou kartou
nájdete na stránke: https://www.smf.sk/…mf/ .Tlačivá a možnosť ich odoslania on-line nájdete na stránke:
https://www.smf.sk/…re/S pozdravomMgr. Tatiana Kašlíková

generálny sekretár SMF

Už asi jen pamětníci pamatují problém s ekologií a nařízení antidevastačních plášťů pro enduro.Našel jsem video ze šestidenní 1986.Kdo ví tak musí uznat že ti chlapi jeli tehdy neskutečnou palbu,ALE  rozhodující je !!na čem ji jeli!!.Zde máte možnost v praxi vidět jak vypadají tehdejší pneu a jak se na  nich jelo.V dobbě ,kdy leckdo řeší značku,tublis , mause a směs ve špuntech oni sedli a jeli.Přezouivání začíná po cca 20.minutě a ještě jedna zajímavost a tou je na začátku videa akcelerační zkouška.

Tak pěkné podívání. Honza Benda st.

https://www.youtube.com/watch?v=gdxr5ZUgfwA