logotype
14 -June -2024 - 23:40

 

Jediným ,kdo to asi neudýchá je jezdec a to jak časově, tak finančně a bude se muset rozhodnout.Bue to náročné a to ještě nevyjeli s kalendáři velmi kvalitních závodů pořadatelé ,,regionálních" capů.
Mám dojem,že ať dopadne jakkoliv,většina jezdců se bude muset rozhodnout jen pro některé podniky a tak se domnívám,že je velká škkoda,že se vzájemně neuznávají licence jednotlivých organizací,ale....?
Já se domnívám,že mnoho jezdců už je rozhodnuto dávno a to hlavně dle obtížnosti jednotlivých seriálů .
Sprinty v podobě Hradiště nemohu komentovat,protože jejich smysl prostě a jednoduše nechápu.Obtížnost závodů rozdělila jezdce již před dvěma lety a tak se to nějak vystříbří a ono to nějak dopadne.
Z mého pohledu je špatně,že se nepodařilo domluvit-jestli se vůbec jednalo-o uznávání licencí Cams vers,SMF .Letos se totiž jde velmi hezký slovenský mistrák a i docela v dosahu a vzájemná klání jezdců camsu a SMF by byla ozdobou obou seriálů.
Tak hurá a jdeme k prasátkům a bude jasno hned .
Zdraví Honza Benda

p.s. přemýšlejte a já se jdu zatím globálně znemožnit na ples Masowestu

Komentáře   

 
#12 článek no comentHonza Benda 2014-01-26 09:43
Domů
Dakar
Rallye
Okruhy
Trucky
Moto
Vrchy
Závody ostatní
Ostatní
Galerie
TV Motormix
Kontakt
Kalendáře

Reklamní prostor


(Ne)děkujeme, vypadněte! Velmi otevřená slova, určená dlouholetému vládci Autoklubu ČR !!
Středa, 07 Prosinec 2011 11:00 | PDF Tisk Email
Moto
(Ne)děkujeme, vypadněte! Velmi otevřená slova, určená dlouholetému vládci Autoklubu ČR !!

V těchto dnech mohou fandové motorismu "na pultech a v regálech" vidět a kupovat číslo 47 tradičního časopisu Svět Motorů. Objevili jsme v něm i nepochybně zajímavý a nevídaně otevřený článek o podivných praktikách jistých konkrétních vedoucích činovníků Autoklubu ČR.....

Text určitě stojí za přečtení a každý si pak může udělat vlastní názor....( pokud ho již dávno udělaný nemá)

s článkem souvisí také tyto texty :

Válka o motocyklový sport pokračuje. Přechod sportovní autority má potvrdit zvláštní komise FIM
Válka v českém motocyklovém sportu ?? Letos nehrozí zimní spánek....
Válka v českém motocyklovém sportu ?? Stanovisko Českého svazu mot. sportu a K. Abrahama.
Válka v českém motocyklovém sportu ?? Stanovisko AČR
MŠMT: AČR již podle ministerstva není nejvyšší autoritou motocyklového sportu v zemi !!

(Ne)děkujeme, vypadněte! ( SVĚT MOTORŮ Č. 47/ 2011)

Ohlasy na Ječmínkův dopis

Z Opletalovy ulice číslo 29 je český motocyklový sport dirigován od února 2001. Předtím byla hlavní autoritou Česká motocyklová federace, která tak činila od roku 1993, tedy od vzniku samostatné republiky. Převodu autority na AČR předcházelo tehdy několik let sporů obou domácích organizací. Autoklub za politické podpory tehdejší vládní garnitury vytvářel několik let tlak, aby mohl řídit český motocyklový sport (a tím pádem získával a přerozděloval státní dotace). K převzetí autority mu pomohl třemi dopisy tehdejší sociálnědemokra tický ministr školství Eduard Zeman.

Prezident Autoklubu Roman Ječmínek se vždy rád zaštiťoval politickými špičkami země. A tak si bezpochyby jistě vzpomene na rok 1997. Již tehdy chtěl převzít sportovní autoritu. Do sídla Mezinárodní motocyklové federace jménem ministra školství Ivana Pilipa odeslal dopis s touto žádostí. Ministr si ovšem nemohl vzpomenout, že by nějaký takový list podepsal, a později ho prohlásil za falzifikát, tedy podvod pana Ječmínka.

Ten se kromě své 21 let trvající vlády v čele Autoklubu "proslavil" rovněž jako hrobník českého sportu. Šestnáct let byl místopředsedou představenstva Sazky a šest roků "Nemohu FIM nařizovat, že musí ČSMS přijmout za člena. Postupuji stejně jako někdejší ministr školství, který v roce 2000 uznal za nejvyšší autoritu Autoklub." Josef Dobeš,ministr školství,mládež e a tělovýchovy :

Ječmínek označil jednání ministra za protiprávní a jménem Autoklubu rozpoutal místy až hysterickou kampaň. Tvrdí, že mu jde o motocykly, o jejichž zájmy se nikdy nestaral. Ve hře jsou totiž desítky milionů státních dotací určených pro motocyklový sport. A jak takové dělení v Česku probíhá, netřeba vysvětlovat. Příkladů je příliš mnoho. Ostatně kritici poměrů AČR často poukazují na jeho neprůhledné hospodaření…

Má tedy Ječmínek po "hospodaření" v Sazce přivést k bankrotu také tuzemský motoristický sport? Pravdou je, že FIM české třenice nezajímají, bude posuzovat jiná hlediska a kritéria. Soudně uvažující člověk by však měl říci: "Pane Ječmínku, (ne)děkujeme, vypadněte!"

"Žádný orgán veřejné moci v České republice, natož jeden ministr, nemá právo určovat, kdo tady bude držet sportovní autoritu." Roman Ječmínek, prezident Autoklubu ČR jejím prvním náměstkem generálního ředitele. Stal se pravou rukou šéfa Sazky Hušáka, ale když se impérium začalo hroutit, byl první, kdo zcela obrátil.

Kam to Sazka pod jeho spoluvedením dopracovala, víme všichni. Domácí sport přišel o spoustu peněz.V nastalé situaci byl 7. října 2011 registrován Český svaz motocyklového sportu, v jehož čele stojí Karel Abraham,předsed a dozorčí rady Automotodromu Brno.

Ve stejný den odeslal ministr školství, mládeže a tělovýchovy Josef Dobeš Mezinárodní motocyklové federaci (FIM) dopis, v němž nově vzniklý svaz uznává jako národní autoritu pro motocyklový sport.Slovo autora
Dne 3. listopadu rozeslal prezident Autoklubu České republiky Roman Ječmínek členům AČR prohlášení. Reaguje tak na dopis Českého svazu motocyklového sportu (ČSMS) podepsaný Karlem Abrahamem, který vysvětluje své jednání, představy o budoucnosti motocyklů v ČR a důvody vzniku ČSMS.

Ječmínkem podepsané prohlášení bylo rozesláno pod názvem "Všem, kteří jsou činní v motocyklovém sportu". Podle svého letitého zvyku vytrhuje věty ze souvislostí a zamlčuje to, co se mu nehodí. Ovšem jeho hysterické výlevy se setkaly i s jinými reakcemi, než asi sám čekal. Na serveru viz zde se jich objevilo dost. Několik nabízíme ve zkrácené podobě.

Co si myslí nezávislí
Svět motorů oslovil několik osobností, které stojí mimo aktivity Autoklubu ČR.
Zajímalo nás, co soudí o aktuální situaci.

"Neznám pana Abrahama osobně, ale výsledky jeho práce jsou pro mě jasnou vizitkou toho, že tento pán asi nechce změnu pro peníze. Já jsem se na základě vašeho dopisu rozhodl stát členem nově vzniklého ČSMS, ať už rozhodnutí FIM dopadne jakkoliv. Doufám, že se podaří prokázat, že to jde dělat líp." Jan Tománek

"AČR si zasláním dopisu nijak nepolepšil. O nově vzniklém svazu ČSMS nikdo pořádně nic neví. Ale lidé, kteří za ním stojí, to v motorismu někam dotáhli a tuší, kde je potřeba udělat změnu. Myslím si, že horší situace v českém motocyklovém sportu už být nemůže a zachrání ho jen velká změna." Josef Kulhavý

"Doufám že FIM přidělí pravomoci ČSMS pod vedením pana Abrahama. Myslím, že horší než teď to být nemůže! Ať už to dopadne jakkoliv, fandím všem, kteří do toho šli a udělali kroky pro velkou změnu. Už se na to nedá dívat, ani poslouchat věčný alibismus panů Stracha, Charváta a dalších!" Jan Zaremba

"Je mi smutno, když vidím, kam to motocyklový sport dopracoval. A za současného stavu pod vedením AČR to na žádné zlepšení rozhodně nevypadá. Mám nesmírnou radost ze vzniku ČSMS a plně tuto iniciativu podporuji." Bohouš Morávek

"S Autoklubem ČR mám mnoho kladných i záporných zkušeností. Které zkušenosti převažovaly, když jsem se rozhodl ukončit v něm činnost? Totální bezmoc, neprůhledné financování, boj o každou korunu a mnoho dalších. Milan Ulrich

Zdeněk Velký, bývalý motokrosový reprezentant:
V devětapadesáti stále jezdím veteránské závody a o sport se zajímám. Jsem pro něj schopen něco udělat, když ti současní to nedokázali. Nikoho mezi sebe nepustí, jsou arogantní a nereagují na zásadní připomínky. Zajímám se o bezpečnost tratí, ale za poslední tři roky se na nich nic neudělalo. Před měsícem upadl při závodech kluk a zlomil si pánev. Našli ho až houbaři.

Oldřich Wünsch, člen komise trialu AČR:
Jsem pro seriozní diskuzi o možnostech a záměrech ČSMS a postavení trialu v rámci nově budované struktury. Na druhou stranu, trialový sport existuje díky nemnoha lidem, kteří pro něj skutečně něco dělají.

Petr Ondrašík, ředitel GP Praha na ploché dráze:

V roce 2002 jsme se vyslovili proti nedostatkům v řízení motocyklového sportu ze strany AČR. Po následném vyloučení jsme ztratili možnost podílet na řízení a rozvoji tohoto sportu v ČR. A to naším klubem prošlo více než 70 procent reprezentantů. V pořadu České televize "Události, komentáře" 11. listopadu pan Ječmínek hrdě a bez jakékoliv známky studu hlásil, že za dvacet let předsedování neslyšel ani slovo kritiky na činnost svou nebo Autoklubu České republiky (AČR).

Proč by také mohl slyšel, když zatím každý byť jen malý náznak odporu v občanském sdružení, kterému vládne tvrdou rukou, vždy zašlapal do země. Dotyčný se pak už sotva dostal k práci ve strukturách AČR. Podobný mechanismus funguje i ve Federaci automobilového sportu (FAS), jež také patří do struktur Autoklubu – nebo chcete-li sféry působnosti pana Ječmínka staršího. Je zcela jasné, že se pod vedením PaedDr. Romana Ječmínka stala z autoklubu, který měl pečovat o blaho českých motoristů a motoristického sportu, rodinná firma.

Sportovní přehmaty PaedDr. Ječmínka

Ztráta pozice na poli motocyklového sportu by mohla nastartovat tolik potřebné změny ve vedení Autoklubu ČR.

Říjen 2002. Vyhrožoval, že zruší závodní tahače jako sport, pokud Martin Koloc nestáhne žalobu na Autoklub ČR.

Říjen 2002–březen 2003. Chtěl z FIM vylákat 643 000 eur (tehdy podle kurzu 19 900 000 korun) na údajnou obnovu areálů zničených povodněmi, přestože se na nich motocyklové závody
nejezdily.

Březen 2008. Po úmrtí tří diváků na Valašské rallye chtěl v Česku zakázat automobilové soutěže.

Prosinec 2009. Plánoval zákaz MS superbiků v Brně poté, co je přestala pořádat organizace jeho mladšího syna Radka, výkonného ředitele Autoklubu.

Květen 2010. Několik automobilových jezdců přišlo o licenci, protože startovali na závodech, které se AČR nelíbily.
Citovat
 
 
#11 rejarek 2014-01-24 17:33
Hledám ,hledám,nic jsem nenašel.Mail sobota@volny.cz
Citovat
 
 
#10 závodyJirka 2014-01-24 11:38
Tak nevím o co všem jde.Místo toho aby byli všichni rádi,že se u nás jede klasické enduro,tak řešíte platné a neplatné mistrovství.Bud te rádi,že máte možnost jed 4 endura u Camsu a 4 u AČR.8 pěkných endur,které vám sebelepší country nenahradí a pořád je lepší odjed jedno enduro,než 10 treninků. Pokud Cams skončí,tak vám zbudou(snad alespon) 4 endura u AČR a budete zase nadávat,že to je málo.Protože ti co dělali závody pro Cams to pro AČR dělat nebudou,jelikož pod nimi vždy pořadatel skončí s 50 tisícovou sekerou.Važte si toho,že máte z čeho vybírat,protože doba kdy se jel Hrádek,Jablonec nad Jizerou,Dvůr Králové,Bohdalo vice atd. se už nevrátí.
Citovat
 
 
#9 re.JarekHonza Benda 2014-01-23 20:48
Máš pravdu omlouvám se vedení autoklubu ČR.Všechny prostředky jsou zprávně investovány.Jen si nedovedu představit jak zavírají do báně lidi,kteří vládnou politickému systému v zemi.Chtělo by to více sledovat politické dění.Mrkni na AČR a tam si to najdeš.Dej mi meil a já Ti něco pošlu.Nebudu dělat z našich stránek politickou střelnici.Ti ubožáci mě za to nestojí.Ale jestli jsi spokojený tak to necháme být a je to.
Benda.jbr@seznam.cz
Zdraví Honaz Benda
Citovat
 
 
#8 no nevímjarek 2014-01-23 20:23
No bohužel nevěřím,že by po tolika kontrolách a při stávajícím nastavení toku dotací do sportu někdo dokázal bez obrovského rizika zpronevěřit miliony určené pro sport.Asi by to chtělo totiž napsat,když to tak dobře víte ,kdo a kolik zpronevěřil a také se obrátit na kriminálku .Takhle to je jenom výkřik do tmy a jedovatá slina,které se jen těžko brání.
Citovat
 
 
#7 SouhlasHonza Benda 2014-01-23 11:42
Souhlasím s Tebou Jarku a kdo mě zná tak ví o mě dost.Proč jsem nemohl jezdit enduro když jsem na to měl alespoň věk je jiná věc,ale tímto sportem žiji od mládí.Starší jezdci mě vídali v místech hodně kilometrů v lesích i s moji manželkou a to v místech,kde by se dnes žádný divák neobjevil.Ono je to trochu zvláštní i tím kdo to je vlastně FIM a proč a kdo ji založil ,ale na to jsou knihy a pod..Jiná situace je u nás.Tohle ,co tady píšeš by si měli přečíst odpovědní lidé z AČR a vzít si to k srdci.Oni totiž mohou za tento stav,kdy už není kam couvat a tak se dějí věci,které by se normálně neděli.Je ale pravdou,že takový stav je i v jiných zemích Evropy.Už hodně let je stav endura v ČR špatný a tak by podle Tebe bylo moudré tento stav udržovat a nebo ho nechat ještě zhoršit?Jde to vůbec ještě, aby byl horší?Mám už svůj věk a tak mi snad nebude nikdo podezírat,že to dělám pro peníze nebo kvůli sobě.Já osobně jsem nedostal za svoji krátkou činnost od CAMSU ani desetník a ani náhrady za km a telefony.Snažil jsem se celou tu věc rozhýbat pro kluky ,kteří mají opravdu talent,pro náš společný krásný sport,který dostal AČR tam, kde je.Schaluješ,ab y peníze určené pro tento sport/jde o miliony/mizeli v kapsách někoho jiného?Jestli ano,tak jsi na špatných stránkách.Pojď a prosím začni i Ty.Je to jedno kde-v AČRu a nebo v CAMSU,ale dělejme enduro .
Čas a lidé -to budou veličiny,které ukážou.Mě osobně mrzí víc než koho jiného stav jaký v ČR vládne,ale dívat se a jen lamentovat,to není můj styl.Zkusil jsem udělat alespoň něco/možná špatně/,ale něco.Kéž by to udělal každý.
Děkuje a zdraví všechny přátele endura/na obou stranách/Honza Benda

ps-udělal jsem si kvůli enduru spoustu nepřátel a stojí mi to za t? Stačilo se objevit na prvních závodech AČRu.Tady už nejde jen o enduro-to jsem pochopil hned
Citovat
 
 
#6 takjarek 2014-01-21 23:26
Jenže pane Benda ono tu nejde už ani o počty závodníků a množství udělovaných pohárů,ale taky o sto let starý tradiční sport ve kterým máme historické úspěchy a spousty nezapomenutelný ch triumfů a taky vzpomínky a nostalgii....at d.atd.. teď vznikne nové sdružení a to bez uznání mezinárodní autority se prohlásí také MČR a tak nějak nechápu jaký je vlastně cíl tohoto snažení ,vždyť nakonec na úbytě je sám sport jako takový,vždy budou existovat lidé na něco a na někoho naštvaní a ve špatné náladě,ale proč to ještě všechno zhoršovat když i tak to není moc dobrý...Děkuji a omlouvám se
Citovat
 
 
#5 re peltaHonza Benda 2014-01-21 21:14
Pane Pelta tak tomu trochu nerozumím .Prosím vysvětlete nám jak to vlastně je.,,víc závodníků je tam protože dostanou víc pohárů ...apod.. To by tam musela být tedy i větší komkurence.Jen malý dotaz-kolik jste ,prosím závodů Camsu jel a kolik jste jich dojel???A vůbec nechápu,proč se tady někdo Camsu všímá,když je to takový pouťák.Ono možná není vyhrát jako vyhrát.Nevšímal bych se toho pane Pelta,ať si každý dělá co chce a jezdí si také co chce.Já nejsem žádný mistr a tak si asi udělám na starý kolena také mistrák,ale nejdříve si udělám Motoklub ČR,přihlásím se do TIMU,prezidenta si seženu někde v důchoďáku nebo v parlamentu a závody si vyhraju také sám.
A bude to.
Zdraví HOnza Benda
Citovat
 
 
#4 §§§melta 2014-01-21 00:05
Víc závodníků je proto,že dostanou víc a vetších pohárků v daleko menší konkurenci v mnoha třídách...ale to bohužel naše enduro spíš dovede k nicotnosti než mu nějak pomůže.
Citovat
 
 
#3 re peltaHonza Benda 2014-01-20 19:26
Možná, že máte pane Pelta pravdu.Musím uznat,že pro Vás i pro FIM to bude vždy pouťák,ovšem proč je tedy na pouťáku větší účast než na MČR?Možná tam točí zadarmo a nebo tam mají větší kolotoče.Musíte samozřejmě vědět,že uznání či neuznání je výsadou národní federace.Jen se těším na novou vznikající evropskou federaci či jak se ta nová organizace bude jmenovat.
Děkuji za odborný komentář.
Honza Benda
Citovat
 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit

2024  Enduro JBR   všechna práva vyhrazena. Majitel flandermann | update for berny (netlife-ultimate.eu)