logotype
25 -September -2023 - 09:13


Ano je to tak.Poslední závod v klasickém enduru rozhodl o tom,že náš tým má jezdce celkově na třetím místě  v MČR v enduru.Stal se jím Jan Vašta a to ještě v nejsilnější třídě  E2 na motocyklu KTM 350 4T-Jenda ,pro svuj styl někdy nazývaný rohlík,začal sezonu velmi dobře a přispěl k tomu i pořadatel v Uhl.Janovicích.Velmi těžká soutěž sedla Jendovi na míru a tak vybodoval mnoho zkušených jezdců.Náskok po celou sezonu ještě zvyšoval a tak na konci sezony ve Mšeně už jen kontrovoval.I když bylo jasné,že tlak na jeho umístění bude velký, bylo rozhodnuto neblbnout a jet na třetí místo celkově.Na některých testech byl sice pomalejší,ale vše bylo pod kontrolou a tak si Jenda zazávodil jen na extremtestu,kde si mohl dovolit zajíždět super časy i s menším rizikem/ono se ho už stejně nedařilo držet na opratích/.Dojezd do cíle a velká radost na konec sezony.Ano jezdec  našeho miniaturního týmu,ale výkonného týmu má za sebou skvělou bilanci-nejen třetí místo v MČR,ale i zlatou ze šestidenní a to je třeba smeknout.
Náročnou soutěž za náš tým absolvoval ještě Jan Benda ml ,který se pokoušel dojet na celkově třetí místo v přeboru.Ztráta z neobsazených závodů ale byla velká a i když některé časy  byly okolo 5.místa z MČR,dotáhl se po pádu na RZ na 3.pozici a celkově 4.místo .PO letošních pokusech s motocykly se ve Mšenu ještě zúčastnil Michal Koželuh.Ve střední E2 obsadil 9.místo a tak to vypadá na příští rok opět na zpětný návrat do E1.
Mšenská soutěž byla letos opravdu jiná.Už jen extrem test a dva další rychlé a dlouhé testy a i trať doznala změn k lepšímu a tak je na příští rok opět o jednu hezkou a kvalitní soutěž víc.Pochvala pořadatelům.
Zdraví Honza Benda

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit

2023  Enduro JBR   všechna práva vyhrazena. Majitel flandermann | update for berny (netlife-ultimate.eu)