logotype
16 -July -2024 - 05:31

Tak tohle prohlásil pan Brzobohatý ve filmu Rodáci,když viděl zdevastovaný statek komunisty a tohle mě napadlo,když sem viděl výsledky sprintu z Branek.To,že účast byla fatální se dalo čekat,to museli vidět předem  všichni,ale teď to hlavní:skvěle si vedl náš jediný zástupce Daniel Krásný na motocyklu Yamaha se startovním číslem 301.I když v sobotu trenoval v Plzni a v neděli v Klatovech,přesto se objevil ve výsledkové listině MMČR a dokonce na skvělém 15.místě absolutně.To je kofr co???

Tak jestli i nyní vedení endura neodstoupí,tak už nevím co k tomu dodat.

Zdravím HOnza Benda st.

https://www.casomeric.cz/enduroonline/index.php?zavod=3872&skupina=Cup1%20-%20MM%C4%8CR%20absolutn%C3%AD%20%20%20%20

Tuhle reportáž asi všichni již viděli.Co mě však ohromilo,tak to byla statečnost pana Harudy,který otevřeně prohlásil,že,,neví ...." a tak veřejně přiznal,že vlastně neví co s endurem a že mu vlastně nerozumí.Takhle veřejně-u mě to je frajer a má palec nahoru.Nebo ...dolů?

https://www.ceskatelevize.cz/porady/10207469169-svet-motoru/224471291269006/

Kdo nemá zájem krmit nenasytné kapsy ansable AČR má možnost si udělat licenci pod SMF.Zde máte návod:

Dobrý deň,

 

v prílohe e-mailu zasielam tlačivo žiadosti o vystavenie licencie jazdca/pretekára. Tlačivo nájdete aj na našej stránke v sekcii Tlačivá a žiadosti: https://www.smf.sk/smf-formulare/

 

Informácie ohľadom poplatkov nájdete na našej stránke v sekcii Licencie a poplatky: https://www.smf.sk/licencie-smf/

 

Pekný deň prajem,

 

Sylvia Lovíšková

Sekretariát SMF

 

SMF2_male

 

SLOVENSKÁ MOTOCYKLOVÁ FEDERÁCIA

Občianske združenie

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica

Mobil: +421 903 695 835

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Mladý, talentovaný řidič vyvolává senzaci

Niclas Kallmeyer , teprve 20letý, se již prosadil v enduro závodech. Třetím místem v celkovém hodnocení DMSB Enduro Cup 2023 a vítězstvím v klasifikaci E3B ukazuje, že je to síla, se kterou je třeba do budoucna počítat.

Foto: Grenznic640

Začátky v malebném Schindelbachu

Niclasova vášeň pro enduro začala asi před 10 lety. Vyrůstal v Schindelbachu, idylickém místě poblíž Offroadclup-Hilmersdorf, našel druhý domov v místním klubu. Zde tráví hodně času tréninkem a klubovou činností. Kromě sportu Niclas slouží jako kandidát na důstojníka v Bundeswehru, což je role, která zdůrazňuje jeho nasazení a disciplínu.

 

Spolupráce s KTM Team Sturm

Partnerství s KTM Team Sturm znamenalo zlom v jeho kariéře. Tato spolupráce vznikla díky jeho konexím v klubu. Niclas loni jezdil na Husqvarně T300i Rockstar Edition, terénním motocyklu s brzdami Brembo, který se mu líbí víc než sériová verze. Na nadcházející sezónu však přechází na KTM a na své nové motorce provedl určité úpravy.

Trénink nad rámec obvyklého

Niclasův tréninkový přístup je netradiční. Kvůli své práci v Bundeswehru často cestuje mimo silnice, což mu dává vynikající fyzické základy. Kromě občasné návštěvy posilovny pravidelně plave, což prospívá tělu i mysli.

Foto: Grenznic640

Vyvážená životnost pro špičkový výkon

Samotný enduro sport je pro Niclase nezbytnou součástí jeho fyzické i psychické kondice. Dbá na vyváženou stravu a dostatečnou regeneraci. Nemá striktní stravovací plán, ale preferuje menší jídla během dne.

 

Ambiciózní cíle pro rok 2024

Niclas Kallmeyer má pro nadcházející sezónu jasné cíle. Rád by se prosadil v německém šampionátu enduro a plánuje účast na některých závodech mistrovství Evropy. Jeho dlouhodobým cílem je vyhrát německý šampionát enduro a zároveň pracovat na své technice a zkušenostech z jízdy.

Důležitost týmu a rodiny

Struktura týmu je pro Niclase velmi důležitá. V KTM Team Sturm nachází podporu a motivaci u Jense Horna a Carmen Nischalk. Zásadní roli v jeho kariéře hraje také rodina, zejména rodiče a přítelkyně. Podporují ho nejen emocionálně, ale také se aktivně zapojují do činnosti týmu.

Foto: Grenznic640

Vděčnost za podporu a partnerství

Niclas si váží podpory od sponzorů, partnerů a přátel. Tato pomoc sahá od finanční podpory až po praktickou pomoc, jako je hlídání rodinného psa při výcviku a závodech. Většinu svých sponzorů a partnerů zná osobně, díky čemuž je vztah ještě cennější.

Závěr

Niclas Kallmeyer je pozoruhodný mladý jezdec, jehož vášeň a oddanost enduro závodům je evidentní. S jeho rodinnou podporou, silným týmovým duchem a netradičním přístupem k tréninku i soutěžím má před sebou slibnou budoucnost. Nemůžeme se dočkat, jak se bude jeho kariéra vyvíjet.

Tak po nutné údržbě PC se hlásím novu s některými drby z  oblasti endura.Takže asi na úvod,máme tu kalendář MMČR a to docela nabytý.Pravdou je,že se již nyní proslýchá,že se některé závody nepojedou,ale...?Pro ty,kteří nechtějí krmit děravou a tedy bezednou pokladnu autoklubu ,nebo spíš jeho prezidentata je tu  možnost si nechat vystavit licenci levnější a to na Slovensku.Že tam je jiný servis i přístup je předem jasné.Kalendář AČR opisuji, ze stránek KBS ,protože autokub a jeho žoldnéři si nepřejí tyto informace sdílet a ani rozšiřovat/proč asi nevím/ .Začíná se sprinty až 24.4. v Brankách na Moravě a tak od nás opět pro zájemce přes 1 000 km.Následuje tradiční Úterý a potom prý Dobřany.Pokračuje Mšeno/to prý už nikdy/ a další klasika Kozojedy.No a nakonec závěrečný opět motocross-legrace na pul hodiny za pár stovek.

 

https://www.facebook.com/photo/?fbid=7892049230811095&set=pcb.7892050517477633

 

Takže kdo se chce pořádně svezt ,bude muset do zahraničí na sousední klasické Německé soutěže.K tomu je právě vhodná mezinárodní licence pod SMF.Veškeré info dostanete na  :  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. .

Takže asi tak.Zítra se koná beseda o šestidenní v kulturáku v Hoštičkách u Klatov.Začátek v 19.00 hod..Bude to asi hodně pěkné .

Tak to je zatím vše a zdravím HOnza Benda st.

Po zjevných dezinformacích uvádím na pravou míru zprávy:Strážovice 2024 se jako klasické enduro nejedou.S touto lokalitou jsem se rozloučili v minulém roce a tandem B+B zde již soutěže pořádat nebude.V případě,že by měl někdo zájem o pořádání kdekoliv jinde,jsem ochoten mu pomoci radou a předat cca 45 let zkušeností s pořádáním.Samozřejmě NE pod AČR!!!

tel 739402280 a nebo Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.