logotype
26 -January -2021 - 23:01

Jen v krátkosti -o přestávce mezi závody MČR stačil Jan Vašta vyhrát crousscountry v Dobřanech/jelo se na časomíru s čipy!!!/ a také strmý vrch v Petrovicích u Sušice/4x vyjel až na metu nejvyšší!/.

O předminulém víkendu se jel další podnik Sprintendura  pod AČR a to tentokráte v Úterý-severně od Plzně.Musím upozornit,že zde zveřejněné informace mám pouze z doslechu ,protože po estrádě s jezdci MČR v Jiníně jsem se zařekl,že na tyto podniky už jezdit nebudu.Tak.Už předem ze zveřejněných videí z tratě jsem psal,že se bude extremně přášit.Buldozerem načechraná hlína nic jiného neskýtá a také ano.Horko a prach byly veličiny všudypřítomné.Z našich se zúčastnili Jan Vašta -MČR a po vylágrování motoru nedokončil.Jan Bureš v PČR E1 stále sbírá zkušenosti a tak v sobotu 11. místo, v neděli nedokončil,Michal Koželuh stále s nedoléčenou nohou v sobotu 12.místo v PČR E2.To je k umístění našich jezdců. 

Nyní k celkovému závodu.Už počáteční zmatek v časech,kdy na oficiální vývěsce vysely oficiální časy,které se změnily a vyvěsily na internet jiné ,to bylo počin hodný amaterského závodu,ale tam by se to snad ani nemohlo stát.Letmý cíl na testu v takovém prachu byl postaven sice pořadatelem,ale časomíra si má vždy říci ,jak má dojezd vypadat a dle potřeby ho nechat upravit- při měření bez čipů to je napováženou a všichni zúčastnění museli vědět,že to nedopadne dobře.Přesuny ve startovních časech zapříčinily ten pořádný chaos a tak i díky tomu se nepovedlo vyměnit Janu Vaštovi vzduchový filtr včas a následně došlo k poškození motoru.Načasování jízdy bylo našponováno tak,že se po 4.kole anulovaly časy  do časových kontrol a pokyn zněl:,,nějak to dojeďte".Jasným vítězem zde byla časomíra,certifikovaná AČR.Jak jsem zmínil,jelo se pouze na fotobuňky a bez čipů a jelikož se výsledky nedařilo podchytit,tak se prostě a  jednoduše vymyslely!!!O činnosti časomíry např. vypovídá i fakt,že v době psaní tohoto článku na stránkách AČR jsou v nedělním  přeboru E1  pouze neoficiální výsledky,kde jsou všichni jako odstoupivší a přesto jsou jim v celkovém zúčtování připsány body za tento závodSurprised!

Pořadatel postavil trať dle jeho možností  a schopností a tak kladem celé akce je fakt,že se závod jel a také velká zahraniční účast je bezva.Jen se obávám,že v očích těchto jezdců se asi objeví nejedna pochybnost o  našich pořadatelských schopnostech.

Co k tomu dodat?Nic.Mezinárodní Mistrovství ČR pod hlavičkou AČR.

Zdraví Honza Benda

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit

2021  Enduro JBR   všechna práva vyhrazena. Majitel flandermann | update for berny (netlife-ultimate.eu)Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat