logotype
22 -April -2021 - 18:13

Článek,který měl vyjít v pravidelném periodiku a nakonec nevyšel,prý se to bude řešit na krajské úrovni.

V posledních dnech se několik periodik i televizních stanic věnovalo problému nelegálního ježdění na motocyklech v lesích a a dokonce napadení lesní stráže.Zkusili jsem zkontaktovat Jana Bendu,známého propagátora a organizátora terenních motocyklových soutěží z JBR enduro teamu Pačejov z.s. a požádali o jeho názor na toto téma.

-Jak se díváte na tento současný problém?
,,Především je třeba se na celu záležitost podívat z širšího hlediska. Když jsem viděl v jedné soukromé televizi dva vykulené komentátory a jejich ohnivou reportáž,hned mi napadlo kdo a co nám touto reportáží chce říci.O nevěrohodnosti jsem se přesvědčil ihned po shlédnutí první fotografie s motocykly.Ten,kdo nepozná motocykl enduro od motocrossového asi nebude psát objektivní reportáž.Ono se zdá ,že to  je jedno,ale není.Motocykl enduro  je určen pro jízdu v terenu,ale i na pozemních komunikacích a motocykl  cross jen do terenu/na uzavřených prostorách/ a to je v této kause rozdíl."
-Reportáže v poslední době se hlavně zaměřují na napadení Lesní stráže .
,,Ano to je problém.Snažím se dívat na celou věc nestranně a z obou stran.Pominu otázku myslivosti,ale mnoho osob,které se pohybují v lese/sport,pracovně,turistika,houbaření/ ani neví kdo to ,,Lesní stráž" je,jaké má pravomoci a  a že vůbec existuje."
-Výkon ,,Lesní stráže" je ale dán zákonem.
,,Ano máte pravdu ,ale  kdo zná všechny zákony ,,ať první hodí kamenem".Je otázkou,kdo to jsou členové lesní stráže ,jaké mají vzdělání a jak vykonávají svou službu.K výkonu jim stačí věk 21 let, mnohdy pouze jakési zkoušky,trestní bezúhonnost  a ,,znalost práva".Nechci se nikoho dotknout ,ale co to znamená ,,znalost práva" ?Na výsost respektuji výkon této činnosti od osoby s odborným, lesnickým vzděláním,několikaletou praxí v oboru lesnictví apod..Mám však velmi neblahou zkušenost s jedním členem takové stráže,který  mě velmi vulgárně atakoval při úklidu lesa.Raději jsem odešel,protože by to asi pro onoho člena nedopadlo dobře,ale pozor!v tom okamžiku bych mohl být trestně stíhán,protože LS má statut veřejného činitele.To už jsme tu ale jednou měli.Velice dobře si pamatujeme ,,odborníky s páskou PS-VB",kterých se mnozí motoristé báli více než samotných příslušníků Veřejné bezpečnosti.Nedovedu si představit,jak nad dodržováním zákona o dopravě na běžných komunikacích dohlíží  proškolené hlídky motorkářů/se znalostí práva a školením/ v např.černých kožených uniformách a suplují tak činnost Policie ČR,zastavují a kontrolují vozidla a řidiče apod..Já v tom vidím stejné nebezpečí."
-Ale nyní zpět k jízdě v terenu a jmenovaným kausám.
,,Hm.V první řadě je nutné upřesnit ,že motocrossový motocykl nepatří jinam,než na uzavřenou trať.Jak má vypadat motocykl enduro je dáno zákonem, musí mít registrační značku a hlavně výfuk  s nízkou  hlučností.S tím,že si koupí kluk /nebo jeho rodič/na vesnici ,,crossku" a občas vyjede za humna na nějaké strniště asi nic nenaděláme,ale to už si spraví starosta a nebo lidé z okolí/je to lepší než když se válí u pc a nebo fetuje/.Závažnější problém nastává,když se takový kluk obklopí dalšími a společně vyráží na pravidelnou a někdy i každodenní turistiku až do večerních hodin.Proti tomu je třeba se postavit.Musím říci ,že když dva měsíce chodím/ve svých 58 letech a samozřejmě zdarma/ upravovat trať po závodech a nakonec vám ji takovéhle party rozorají,máte vzteku na rozdávání.Ale zpět. Ve  zmíněných kausách však také zazněly některé zvláštní informace.Především se to zřejmě stalo na veřejně přístupné komunikaci-statut je dán zákonem,dále člen LS byl ozbrojen klackem apod..To je už bez komentáře/vy byste se nebránila?/.Zastavit Policii ČR je bez komentáře a nikdy jsem toto neporušil.Mám-li být upřímný,vždy!!! jsem se setkal s profesionály a velmi korektním přístupem."
-Jak vidíte dál tento problém?
,,Velmi špatně.Dnes se stalo modou neuznávat autority ani zákony.Když vidíte ,že zákony nedodržují ani poslanci,zřejmě ani premier a prezident,korupce prokvetla už do všech pater společnosti,chtějte od někoho aby něco dodržoval .Rozhodně jsem přesvědčen,že nad dodržováním zákonů by neměli dohlížet a dokonce omezovat práva občanů všelijaké stráže,hlídky,bojůvky apod. bez potřebné kvalifikace a bez příslušného vzdělání.To už máme lesní stráž,mysliveckou stráž,rybářskou stráž a za chvíli budeme mít včelařskou stráž,zahrádkářskou stráž,sportovní stráž,dopravní stráž a za každou stráží budeme mít ,,odbornou komisi" apod.. a a a a a jsme tak kde jsme byli.
Já osobně vidím směr jinou cestou -organizovanou a vstřícnou ke všem zájemcům,ale to je na dlouhé povídání.Když předložíte koncepci,tak Vám ji hodí do koše aniž by se na ni někdo podíval.Ještě bych rád dodal,že vše co jsem řekl je pouze můj názor."

Komentáře   

 
#6 Jenda Benda je guruKauflan 2021-04-19 12:42
Ano! Pochytat magory, kteří jsou majiteli motorových vozidel. A pak že "Jenda Benda nemožný je zadák, nemá vlohy a je lajdák!" Kdepak, Jenda Benda je bedna! Tomu to myslí. Měl by kandidovat.
Citovat
 
 
#5 re kauflandJan Ben 2021-03-24 12:57
Kauflande asi jsem to špatně vysvětlil.Ty hlídky v černých bundách by měly pochytat právě takové magory jako jsi ty a zároveň všechny majitele motorových vozidel,ale to je na tebe asi moc složité.Ty jsi zřejmě dosáhl maxima u PS_VB.
Citovat
 
 
#4 Občanské hlídkykauflan 2021-03-17 08:35
Nápad Jendy Bendy je skutečně podnětný. Vzhledem k tomu,že dopravní policie dohled nad neukázněnými motorkáři nezvládá, měly by být povolány občanské hlídky. Rád se přihlásím jako dobrovolník a vyfasuji černou koženou bundu a revolver! No pasarán!
Citovat
 
 
#3 Koncepce 3Luděk 2021-03-12 18:09
Předkládám také "koncepci" a souhlasím se s."kauflanem" a to zákazem, aby se k danému problému vyjadřovali pitomci, kteří nemají ponětí o čem mluví. Soudruhem jej označuji proto, že stejně "angažovaným" přístupem se vyznačovali již soudruzi PS-VB a další komunističtí"vě dci". Nakonec dostatečně vyčerpávajícím způsobem se již vyjádřil Honza Benda !
Citovat
 
 
#2 Koncepce 2kauflan 2021-03-03 18:51
To jen pro začátek. V blízké budoucnosti zakázat výrobu a provoz motocyklů sloužících uživatelům ke zvrhlé zábavě a vymazat z historie sportu tzv. "motoristický sport", jenž není žádným sportem, ale kromobyčejnou prasárnou.
Citovat
 
 
#1 Koncepcekauflan 2021-03-03 18:51
Předkládám koncepci. Zakázat endurozávody, zcela zakázat jízdu motocyklů mimo pozemní komunikace, umožnit lesní stráži použít proti motorkáři střelnou zbraň, Policii ČR vybavit přístroji k měření hluku a trestat překročení hlukových limitů zabavením motocyklu a odebráním řidičského průkazu.
Citovat
 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit

2021  Enduro JBR   všechna práva vyhrazena. Majitel flandermann | update for berny (netlife-ultimate.eu)Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat