logotype
18 -May -2021 - 12:00

 Tak tohle je kalendář v enduru pod AČR  na rok 2017.
Kdo čekal změny jako v celém ačru ten se asi  dočkal.

Sezona je to sice nabušená závody,ale je už nyní jané,že na ni jen tak někdo nebude mít čas ani finance a tak je otázka,zda je to sezonma opravdu regulerní.Můžete mít talent jaký chcete a stejně je vám pramálo platný.Obliba sprintů také není zrovna obrovská a tak se spíše bude asi vybírat a tudíž  regulernost kalendáře,který  dostává do presu i reprezentaci, určitě není, dle mého názoru, výsledkem  rozumného uvažování.

Samozřejmou jedničkou je start seriálu již v dubnu  endurem v U.Janovicích a za tento počin konečně palec nahoru.Ale o týden později sprint ve Mšeně je již z mého pohledu holý nesmysl.ES Kopidlo v květnu asi dobrý počin a je s tím zkušenost-určitě dobrý i když jen  ES/enduro sprint/.

Červnový závod v Úterý - nový rajon a tak bude asi zvědavost,škoda jen,že pořadatel nevyužil nabídky pomoci a neuspořádal klasické enduro,ale je jasné,že sprint je nesrovnatelně jednodušší a levnější.Červnový závod v ES 17.-18.6. Pec u Chomutova na termín MS v Maďarsku  a o týden pozdější MS Slovensko.Kdo bude chtím jet Maďarkso vypadává z  MČR a může sezonu zabalit a také závod na Slovensku , který se jede o týden později dá organizačně a finačně zabrat všem účastníkům a i divákům.Kdo bude chtít jet obojí nemůže jet Chomutov.Skoro si myslím,že to někdo  takhle poskládal schválně,jinak mi to hlava nebere.No a tedy v červenci už bude mít leckdo rozhodnuto a tak ani na závody ve Mšeně a v Bílině nemusí jet.

Snaha o náročný seriál tedy vyznívá dosti nešťastně . Do toho přibudou nějaké regionály a CAMS a v podstatě už nyní  máte rozhodnuto,že letošní sezona  je pro většinu jezdců nedosažitelným snem . Spojením  klasického endura a sprintu  dochází k celosezonní nezajímavosti seriálu.
Jedinou reálnou úpravou by bylo ještě možné roztrhnout ES od klasických závodů,ovšem k tomu asi nedojde a tak si tvůrce může poklepat na rameno.

Ovšem je to jen názor můj a některých jezdců .
Naše týmové působení se bude dohadovat za 14 dnů na pracovní schůzi.
Zdraví Honza Benda

Komentáře   

 
#2 dikGuest 2017-01-23 13:20
Tento komentář byl smazán správcem
 
 
#1 KalendářMilan 2017-01-19 14:47
Dobrý den, doporučuji se pořádně podívat na už nějakou dobu aktualizovaný kalendář MS, Maďarsko i Slovensko jsou o týden posunuty, tak že se s Pecí nekryjí a věřte, že by to ani nešlo, protože podle všeho se naše užší špička na tyto dva závody MS chystá, to jen na vysvětlenou, aby nevznikla zbytečná panika :)
Citovat
 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit

2021  Enduro JBR   všechna práva vyhrazena. Majitel flandermann | update for berny (netlife-ultimate.eu)Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat