logotype
19 -April -2024 - 01:34

JBR

Offroad Maraton Dobřany 2013

Dobřanské klání začalo mimořádně již v pátek 17. května. Pozvání na sobotní hudební festival totiž přijala rocková kapela Bonfire z Německa, a tak se noční závodění posunulo o den dopředu.

Trať v Dobřanech je velmi dobře známá, úvodní dvojitý výjezd tentokrát nevedl na promenádu mezi stromy, ale hned za stromy řidiči točili doprava, sjížděli zpět před diváky a pokračovali k časomíře. Od té vedla přímá cesta do bahnitého brodu a dále dozadu směrem k navážce. Ta se sice z počátku jezdila napřímo, ale s přibývajícími hodinami a prudkým lijákem nebyla jiná možnost, než haldu objet. Páteční počasí bylo ve znamení slunečna, trať byla suchá, tvrdá a dobřanskou roklí se valila mračna prachu. V sobotu po druhé hodině ranní se vše změnilo. Propukl avizovaný přívalový liják, prach se proměnil v bláto a brody se naplnily až po okraj. Úplně první proťal cílovou pásku Radek Bezděk z Husaberg racing teamu z kategorie Mistr Moto E2, který jako jediný ze všech jezdců absolvoval 18 kol. Ještě při registracích váhal, zda má vůbec jet. Ale vzhledem k výsledku svého startu určitě nelitoval. Se sedmnácti koly se za ním umístil Lubomír Vojkůvka z IR 2014, který v Dobřanech hýřil dobrou náladou a závod odjel v pohodě a s přehledem. Spokojený byl i další z veselých jezdců, Matěj Macháček z týmu Gas Gas ČR se 17 koly, který předvedl nejrychlejší okruh v délce 6:48 min. Navíc vede průběžné letošní průběžné pořadí s pětibodovým náskokem na Luboše Vojkůvku.Jako čtvrtý dojel do cíle náš jezdec Jan Vašta z JBR týmu,který tento rok sedlá nadále značku Tm racing.V kategorii Pohár Moto E2 jel taktéž náš jezdec Jirka Nový na svém GasGasu, který si vyjel 19 místo ze 27 závodníků.