logotype
14 -June -2024 - 23:05

JBR

Talent z DE

Mladý, talentovaný řidič vyvolává senzaci

Niclas Kallmeyer , teprve 20letý, se již prosadil v enduro závodech. Třetím místem v celkovém hodnocení DMSB Enduro Cup 2023 a vítězstvím v klasifikaci E3B ukazuje, že je to síla, se kterou je třeba do budoucna počítat.

Foto: Grenznic640

Začátky v malebném Schindelbachu

Niclasova vášeň pro enduro začala asi před 10 lety. Vyrůstal v Schindelbachu, idylickém místě poblíž Offroadclup-Hilmersdorf, našel druhý domov v místním klubu. Zde tráví hodně času tréninkem a klubovou činností. Kromě sportu Niclas slouží jako kandidát na důstojníka v Bundeswehru, což je role, která zdůrazňuje jeho nasazení a disciplínu.

 

Spolupráce s KTM Team Sturm

Partnerství s KTM Team Sturm znamenalo zlom v jeho kariéře. Tato spolupráce vznikla díky jeho konexím v klubu. Niclas loni jezdil na Husqvarně T300i Rockstar Edition, terénním motocyklu s brzdami Brembo, který se mu líbí víc než sériová verze. Na nadcházející sezónu však přechází na KTM a na své nové motorce provedl určité úpravy.

Trénink nad rámec obvyklého

Niclasův tréninkový přístup je netradiční. Kvůli své práci v Bundeswehru často cestuje mimo silnice, což mu dává vynikající fyzické základy. Kromě občasné návštěvy posilovny pravidelně plave, což prospívá tělu i mysli.

Foto: Grenznic640

Vyvážená životnost pro špičkový výkon

Samotný enduro sport je pro Niclase nezbytnou součástí jeho fyzické i psychické kondice. Dbá na vyváženou stravu a dostatečnou regeneraci. Nemá striktní stravovací plán, ale preferuje menší jídla během dne.

 

Ambiciózní cíle pro rok 2024

Niclas Kallmeyer má pro nadcházející sezónu jasné cíle. Rád by se prosadil v německém šampionátu enduro a plánuje účast na některých závodech mistrovství Evropy. Jeho dlouhodobým cílem je vyhrát německý šampionát enduro a zároveň pracovat na své technice a zkušenostech z jízdy.

Důležitost týmu a rodiny

Struktura týmu je pro Niclase velmi důležitá. V KTM Team Sturm nachází podporu a motivaci u Jense Horna a Carmen Nischalk. Zásadní roli v jeho kariéře hraje také rodina, zejména rodiče a přítelkyně. Podporují ho nejen emocionálně, ale také se aktivně zapojují do činnosti týmu.

Foto: Grenznic640

Vděčnost za podporu a partnerství

Niclas si váží podpory od sponzorů, partnerů a přátel. Tato pomoc sahá od finanční podpory až po praktickou pomoc, jako je hlídání rodinného psa při výcviku a závodech. Většinu svých sponzorů a partnerů zná osobně, díky čemuž je vztah ještě cennější.

Závěr

Niclas Kallmeyer je pozoruhodný mladý jezdec, jehož vášeň a oddanost enduro závodům je evidentní. S jeho rodinnou podporou, silným týmovým duchem a netradičním přístupem k tréninku i soutěžím má před sebou slibnou budoucnost. Nemůžeme se dočkat, jak se bude jeho kariéra vyvíjet.

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit

2024  Enduro JBR   všechna práva vyhrazena. Majitel flandermann | update for berny (netlife-ultimate.eu)