logotype
17 -January -2019 - 15:08

JBR

MS v Zschopau.

Minulý čtvrtek jsem naložili veškeré potřebné věci a vyrazili jako diváci  na MS v enduru do německého Zschopau.Po letošní sezoně byl rozhodnuto,že se závodu nezúčastníme jak ojezdci.Sezona byla v celku úspěšná a tak bylo rozhodnuto,že se raději  podíváme jak se to jezdí.Cesta v poho a večer jsem již večeřeli v penzionu Retro na Sv.Šebestiánu.Časně ráno jsme vyrazili do centra závodu a oběhli všechny tovární stáje a samozřejmě kde to šlo- fotky s hvězdami světového endura.


Příjemné zjištění  - hned u vchodu do depa umístěný stan s našimi jezdci.Hodně lidí se tam stavělo a tak také i v Zschopau viděli,že u nás někdo jezdí enduro na repre úrovni.
Fantasie byl večerní prolog s bouřlivou atmosférou a skvělými laserovými efekty.
Také jsme si najeli místa na sobotní závodní den a večer zpět do Čech na nocleh a volby/ty jsme nestihli o tři minuty a tak jsme volili v sobotu ráno -samo proti babišárně a bolševickým hyenám/.
Sobotní náplň byla jasná - extremtest v bývalém lomu.Výjezdy ve stylu Erzberg,potok s kamením apod.Na závěr crosstest s rychlými pasážemi v lese.Večer posezení opět v Retru s vyprávěním pana Stanislava Zlocha o enduru a Dakaru.Škoda,že ten čas tak ubíhal a tak s přibývajícími hodinami a panáky zelené bylo lepší jít na kutě.Neděle byla zvolena směrem k endurotestu v Berdichenu-tam je snad všechno a tak jsme jen přecházeli z jednoho úseku na druhý.Odpoledne domů a hurá dnes do práce budovat bolševismus a Babišovo Agrosert.
Co k tomu dodat:
Velmi mile překvapili naši kluci-kvarteto ve složení Živný,Hádek,Kouble,Fridrich se ujalo skvěle a jejich jízda vyvolávala uznalé kývání přihlížejících domácích diváků.Když se dozvěděli jejich věk jen udiveně mručeli.
Světová špička je opravdu špička a není to snad ani možné jak jede.
Je velmi i příjemné jejich vystupování,úsměvy a zájem o diváky a o dění okolo nich.Ochotně se s každým fotografují a popovídají,dají podepsaný plakát apod..
Organizace a příprava soutěže jako vždy naprosto perfektní a na 110% .
Trať asi takhle -ZSchopau není nikdy !!! lehké , ale tento rok bylo přece jen trochu netradičně ,,snažší" .Počasí naprosto fantastické a trať spíše tvrdší a bez hlubokého bahna.Horor z minulého roku se dvěmi třetinami odpadlých ,který loni absolvovali naši kluci z JBR enduro teamu  se neopakoval a byla malinko  snaha spíše o bezproblémový závod na hraně.
Jako velké pozitivum vidím účast našich jezdců.Můj názor je,že kdo chce jezdit repre musí jet každý rok Zschopau a tak jen doufám,že letošní start je zároveň startem na tento styl přípravy.
Zde malé ukázky
https://www.youtube.com/watch?v=-y2DuvEiop4
https://www.youtube.com/watch?v=xMhlYOslMw0
Zatím zdravím Honza Benda

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit

2019  Enduro JBR   všechna práva vyhrazena. Majitel flandermann | update for berny (netlife-ultimate.eu)„Přátelství je součást lidského štěstí.“ Jan Werich