logotype
17 -January -2019 - 15:09

JBR

MČR v enduru Bílina-Hrobčice.

O uplynulém víkendu se je další podnik seriálu MČR v enduru pod AČR ,tentokráte v Hrobčicích i když tuto soutěž všichni spíše znají jako Bílinskou.
Už při pátečním příjezdu do areálu muselo být každému jasné,že nápor účastníků se nekoná.Je to vlivem mnoha aspektů jako např.  dovolené,vysoké teploty,nucený přestup některých přeborářů do mistráku apod..
Z našich jezdců se zúčastnil pouze Jan Vašta,jedoucí v MČR E2.
V pátek večer podtrženo a sečteno celkový!!! počet jezdců 76!A to je na zamyšlenou,ale  jedem.
V sobotu vedro od rána a sucho,odpoledne příval a bouřka a zrušené poslední kolo/naprosto oprávněně-nebezpečí zásahu bleskem bylo enormní/.Neděle od rána déšť a uklouzaný  ,,maglajs".
Testy dle mého názotu velmi pěkné a trať jezdivá s technickou a náročnou pasáží na Chotovence ,to byla první část tratě,druhá část cca 3 km terénem a zybtek 15 km po silnici do cíle.
Co však bylo pro jezdce překvapení byly časy a tak  do první časovky hodně z nich nevěřícně kroutilo hlavou na penalizací.Trošku se bloudilo/nešťastné škrtnuté uklidňováky označující špatný směr, s vybledlým škrtem/,ale ve druhém kole už pohoda a tak se stačilo spíše probudit a zjistit,že nejedu pro rohlíky,ale jsem na závodech.
Náš zástupce chytil  za pozdní příjezd do první časovky 2 min a bylo vymalováno.Konkurence je velká a dvě minuty už nikdo nepustí a tak Jenda zkoušel co šlo,ale od druhého kola velmi hlasitý rachot z motoru jeho oranžády KTM byl signál zpomalit a dojet.Kdyby nechytil penalizaci,bylo by z toho skvělé 4.místo,ale takhle to stačilo jen na devítku ve třídě.Neděle byla už jiná,stále rachot z motoru,ale napršeno a déšť.Mazanec snad všude a uklouzaný jíl s hlubokými drážkami na testech.Jenda  si jel i přes handicap jeho motocyklu pro své čtvrté místo ,ale na posledním testu zapadl do drážky a nakonce se propadl na šestou pozici.
Celkově naprosto skvělý výkon a udržení třetí příčky v absolutním pořadí MČR.
Celkově se domnívám,že pořadatel připravil velmi hezkou klasickou soutěž a je jen škoda malé účasti.I když na rozpravě bylo řečeno,že se jede soutěž naposledy,doufejme,že to byl jen momentální stav a napřesrok se do Bíliny opět podíváme.
Zdraví Honza Benda
 
 
Jan Vašta Bílina 2017.jpg
1.5 KB
 

 

 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit

2019  Enduro JBR   všechna práva vyhrazena. Majitel flandermann | update for berny (netlife-ultimate.eu)„Člověk, který nikdy neplakal nežil opravdový život!“ Jan Werich