logotype
18 -November -2018 - 03:32

JBR

Endurosprint Dolní Hradiště-laťka hodně vysoko

O tom,že endurosprint není u všech jezdců zrovna oblíben  není diskuse,ale to co o uplynulém víkendu předvedli pořadatelé v Dolním Hradišti u Kopidla je něco jiného,než na co jsme byli zvyklí.


Endurosprint v této podobě  je něco jiného a asi takhle se má jezdit enduro.Bezmozkoví loukakrosoví nadšenci určitě spokojeni nebyli,ale národ endura zaplesal.Dva těžké a dlouhé testy v pravém endrostylu a přejezd  mezi nimi to bylo konečně to pravé.Endurotest v rokli a nové lesní úseky na hraně a k tomu crosstest také se znaky endura s těžkými pasážemi na hraně/ a mnohde za hranou/ sjízdnosti.Je však pravdou,že každý musel vidět,že to stavěli lidi,kteří opravdovému enduru rozumí a i ho jezdí.
Sobotní závod odstartovali dopoledne jezdci MČR a mládež.To by ještě šlo,ale mezi rozjížďkami se snesl na trať lijavec jako z filmu a tak si to přebor vyhlodal až do dna.V několika úsecích na obou testech se utvořily hluboké drážky a také bahnitý podklad už neměl s předpokládanou tvrdostí nic společného.Mazec a mazanec dohromady na obou testech.Ve dvou třetinách závodu se zavírají první úseky testů a už to opravdu nejde.Jediné drážky v obtížných úsecích se ,,špuntují" a o regulernosti  se dá hovořit velmi těžko,ale ... je to pro všechny stejné- howg.
Závěr závodu se nese v super lijáku a poslední ,,Cčkaři" se do cíle dostávají asi někudy jinudy-trať prostě už to nedává a vyčerpaní pořadatelé ,obalení bahnem  po celém těle už také ne.Vytahat takové množství motorek není snadné ,navíc v terénu ,kdy není možno se udržet na nohou.Jako vstřícné gesto bereme rozhodnutí zkrácení o jedno kolo.
V sobotní závodě měl několik jezdců i náš JBR enduroteam.Jan Vašta po perfektním výkonu a dlouhé serii pádů obsazuje naprosto skvělé 4.místo v nejprestižnější MČR E2.Jan Benda po úmorné dřině  v  nabušené  E1 Přeboru po nesčetně dlouhých čekáních  na testech 6.místo.Jan Kuncendorfer po několika dlouhých čekání na vyproštění jezdců před ním  raději končí.
Je však pravdou,že to co si přebor ,,vyžral v sobotu" to samé si vyhltali jezdci MČR v neděli.
Dopolední ,,přebor" ještě dobré,ale odpolední závod ,celý v lijáku byl opravdový očistec.V tomto závodě po těžkém pádu skončil náš Jan Vašta na skvělém 6.místě v E MČR E2.Jan Benda nechal odpočinout svůj kyčelní kloub  na další závod.
Co říci závěrem-závod v této podobě byl naprosto senzační a pro milovníky endura to pravé .Můžeme jen vytknout  neregulernost  při ucpaných trestech,ale to je asi to jediné.
No hmmm už dlouho jsem si takhle pěkně nezatahal
Zdraví Honza Benda

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit

2018  Enduro JBR   všechna práva vyhrazena. Majitel flandermann | update for berny (netlife-ultimate.eu)„O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak.“ Jan Werich