logotype
18 -November -2018 - 03:33

JBR

ETK Drmlouv a JBR opět vítězně!

O uplynulém víkendu se jel první  závod dalšího ročníku prestižního seriálu v crosscountry ETK cup.


Naši u takovéto záležitosti nemohou chybět a tak se i tentokrát na trati objevily naše bíločervené dresy a většina závodníků je viděla jen zezadu,resp. na vyhlášení vítězů i zepředu.
Jiří Tesař-Tesák se zakousnul do závodu hned od začátku a nedal v hobby  E1 nikomu šanci .Perfektně zvládnutou jízdou si dojel pro zasloužení vítězství.V nejrychlejší  kategorii Licenc jsme tradičně měli našeho frontmena Jan Vaštu.Ten si to rozdával s RadkemBezděkem,ale když už si mysleli oba,že to mají jak se říká v kapse a oba se zastavili na krátký oddech v depu,,,fouknul" jim jeden jezdec  na přední pozicii a do konce se jim již nepodařilo výsledek zvrátit.Třetí místo byl tak maximum,co se s poškozenými tlumiči nechalo zajet.Zajímala nás i kategorie ,,Veterán".Tam jsem měli dvě železa v ohni.Stálici  v podobě Německého  jezdce Otto Reittbegera a nově příchozího do této kategorie Michal Koželuha-Myšáka.Ten na novém stroji 250 EXC 2T měl závodní premieru.Jiný chrakter motocyklu byl menší překážkou  oproti 4T ,ale Myšák jel naprosto skvěle a nakonec z toho bylo skvělé 8.místo.Otto si to tradičně rozdal s mistrem světa,druhým ,,Otou"-Kotrbou.Jejich boje jsou již tradičně ozdobou těchto závodů a tak ani nikoho nepřekvapilo,že oba jezdci nikomu nedají mnoho prostoru pro závodění na předních místech.Pro našeho zástupce Otto Reittbergera to bylo nakonec 2.místo a opět stupně vítězů.Já osobně a mnoho dalších začínáme Ottu Reittbergera podezřívat z nějakého jaderného pohonu jeho těla.Ve svých 64ti!!!  letech je naprostou raritou závodů a je vzorem všem opravdovým závodníkům.
Ohledně tratě si většina jezdů stěžovala na naprosto rozbité původní pasáže  tratě.Na upoutávkách před závodem se sice objevily pasáže upravené?,ale pouze z fota  nových částích. Staré a původní zůstaly neudržované a tak pro mnoho jezdce bylo spíše vítězstvím závod dojet a neutrpět uraz .
Možná by stálo za uváženou,zda některé tratě nezměnit.Snaha některých pořadatelů,za každou cenu uspořádat  velké množství závodů na svém areálu,není asi zrovně to idelální pro tento sport.Je nutné počítat s tím,že některé areály prostě nebudou schopny absorbovat takové množství podniků a stanou se spíše odstrašujícím elementem v tomto sportovním odvětví.Každopádně je dobře,že se opět ETK jede a pro mnoho jezdců je to hlavní náplň jejich závodnické kariéry.I počty na startovním roštu je důkaz obliby tohoto seriálu a této samostatné motocyklové disciplíny.
Zdraví Jan Benda. 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit

2018  Enduro JBR   všechna práva vyhrazena. Majitel flandermann | update for berny (netlife-ultimate.eu)„Kdo se umí smát sám sobě, má právo smát se smát všemu ostatnímu, co mu k smíchu připadá.“ Jan Werich