logotype
18 -November -2018 - 03:33

JBR

Sezona 2017

Ahoj  přátelé  endura.


Ještě  neskončil rok 2016 a už tu máme první vlaštovky podniků endura na rok 2017.
Jak to vypadá,tak se opět  pod Ačrem sjednotí seriál endurosprintů a klasického endura.Je-li to dobře nebo ne  to ať si každý rozhodne sám.Možná by stálo  za zvážení dát možnost škrtnutí jednoho závodu.Bude to asi  nabušená sezona  a pro jezdce ,kteří pojedou ME a MS/jedou se tři podniky MS v dosahu/ i pěkně náročná na finance.
Pravděpodobně se začne podnikem pod AČR a to již v dubnu ve Mšeně endurosprintem 8.-9..4.2017,klasika se tam pojede v 16.-17-9 2017.Kluci to tam mají opravdu zmáknuté a tak se těšíme  na sprint.Ohledně endura tam  všichni hledí s nadějí  alespoň na minimální změny tratě.
Dalším důležitým článkem v kalendáři je Liblín a jeho nadšenci - pořadatelé.Endurosprint  13.-14.5.2017 a klasika  již 22.-23.7.2017.Oba podniky budou asi hodně dobré tak jak jsme zvyklí.Zřejmě ještě přibude Bílina  s nějakým podnikem a další podnik by se měl jet v .......?No to se nechte překvapit.
Pod Camsem to bude letos asi také vyšší level.Endurosprint   přibyl v jižních Čechách a country v Dobřanech u Plzně.Dále tradiční Lysá Hora a snad Opařany, k tomu stále lepší ,,Šiklák" a pod.-také hezké a když se povede po letech nastěhovat závody z Moravy i do Čech ,bude to dobré.Zvláště od Dobřan bych čekal hezké závody,záleží kdo se jich ujme a kolik tomu dá.Možnosti tam jsou,ale spoustu let jich nikdo nevyužil a tak jen doufat,že se pořadatel nespokojí s tratí z offroadmarathonu-to by bylo lepší to raději vypustit
Dále se rozhoduje  o tradičních lokálních country závodech a tak bude určitě ježdění přehršel.Jde jen o nějaké sestrkání do termínů  , ale bude to asi hodně náročné.
Důležité bude  uspořádání klasických endur a jejich počet.Je jasné,že dnes pořadatel raději volí cestu nižších nákladů ,menšího  rizika prodělku a problémů  před i po soutěži.Když ještě vezmu v potaz hemžení motocyklů v lesích,není se čemu divit,že se do klasiky nikomu nechce.
Tak přátelé úspěšnou sezonu 2017.
Zdraví HOnza Benda

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit

2018  Enduro JBR   všechna práva vyhrazena. Majitel flandermann | update for berny (netlife-ultimate.eu)„Čas si vymysleli lidé, aby věděli, od kdy do kdy a co za to.“ Jan Werich