logotype
18 -November -2018 - 03:33

JBR

GetzenRodeo 2016.

Ahoj přátelé endura.


Netrvalo ani týden a už jsme jeli s F.Ferusem znovu do ZSchopau.Tentokráte v roli diváků na extremní závod v enduru-no ono to s endurem už mám společného málo.

Jde spíše o takový závod moderních gladiátorů na motocyklech.Závodiště -areál je nedaleko od ZSchopau  v podstatě těsně u výjezdu na Teufelsberg.Auto jsme nechali na stejném parkovišti a odsud cca 300m a jsme v areálu.10eček vstup,páska a už si mažeš vybrat kde a co .Pádili jsme do depa,kde se můžeš nechat vyfotit s kým chceš a mrknout na co chceš pěkně z blízka.Start  po výstřeku z kolesáku kanonu a už je tu  mazec.Startovní 100 metrová rovina vede přímo do lesa mezi stromy.Kdo má rád nebezpečí , trial a adrenalin ten si přijde na své.To ,co se nedá vyjet na trialových motocyklech se na endurových vylétne jako malina a padat  z 10ti metrové skály na placku  je normál.Vlastně kecám,pod tou skálou je ve dvou metrech šupna,aby to mělo dopadový  rádius.Kolmé výjezdy z místa jsou normální a z potoka  na kolmo také.Někde jsou záchytní pořadatelé,někde ne a tak se může stát ,že jezdec spadne na záda z několika metrové skály.Areál je v celku malý a tak jen chodíš a prodíráš se davem  diváků a stačíš projít celou trať.Nutno dodat,že všude davy a davy a tak mají výhodu ti větší.Vysvětlovat  podrobnosti asi nemá cenu a tak můžete shlédnout video.Pro nás potěšující,že v první pětce se rve s tratí David  Cyprián a super podpora s Českými vlajkami u tratě.Čeština je tu hodně slyšet.Všude vzorná organizace a opět spoustu atomových pořadatelů ,kteří jen tahají a tahají a ... .Jako při enduru.Kde jen ti pořadatelé tuhle gardu tahačů  berou je mi záhadou.Výsledky máte v odrážce.
Čekáme do konce a  odcházíme k autu.Tohle už je opravdu silná káva a já z toho mám ne zrovna příjemý pocit.Ti jezdci to opravdu umí,ale je to už někde za hranou a hodně nebezpečné.
Na zpáteční cestě  auto před námi sráží jelena a tak ranní kolize před námi jedoucího  auto s prasetem  má pokračování.Radši zvolníme  a večer v klidu doma.
Getzen asi super,ale  já  zvedám palec jen do půlky.Pro bezmozky u televize a nebo u compu to asi bude super brutal, ale klasické enduro  má své krásy trochu jinde.
Zdravím Honza Benda


https://www.youtube.com/watch?v=6h0FYi-WVbg

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit

2018  Enduro JBR   všechna práva vyhrazena. Majitel flandermann | update for berny (netlife-ultimate.eu)„Pes, kterého uzdravíš, tě nikdy nekousne. To je hlavní rozdíl mezi zvířetem a člověkem.“ Mark Twain