logotype
19 -June -2018 - 04:21

JBR

Mšenská Sahara aneb JBR enduro team jako u Chlumce.

Že Mšenská soutěž nebude jednoduchá bylo jasné,ale tohle asi nikdo nečekal. Úporný žár od samotného rána,prachu jako na Sahaře a naprosto rozbitá trať již z předchozích ročníků.K tomu sice ,,Bčkové" časy ,ale stejně našponované asi až zbytečně.
Jelo se nadoraz do uporné prachové tmy a tak spoustu jezdců se v první časovce divilo a ve druhé už jen koulelo očima na nachytané minuty.Velmi hezký crosstest a staré známé enduro s částí crossové tratě.
JBRko si to tentokráte vymlasklo do mrtě.
Začal to Jan Matějka  již na prvním testu-vyvařil kapalinu v zadní brzdě/ zdaleka nebyl sám/ a do první časovky ohobloval řetězové kolečko-konec.
Jan Benda zakufroval  na trati v našponované časovce a výsledkem bylo 7 min. penalizace.V další časovce zastavil u zraněného jezdce ,který se rozvěsil na jednom z nebezpečných míst a snažil se uvézt do chodu jak jeho samotného,tak i jeho , v roští zaklíněný, motocykl.Výsledkem bylo dalších 8 min . penalizace.Zbývající část soutěže dojel jen z povinnosti a s vidinou eventuálního výmazu penalizace.
Vittorio Levagi-nezkušenější člen naší výpravy  nám do třetího kola už nedorazil.Důvodem bylo vyhasnutí jeho KTM  350 EX.
zřejmě závada na elektroinstalaci.Jak nám po skončení komentoval:,, Tý  v..le  jedu, jedu najednou ticho.Zkouším startovat -čičočičočičočičo a nic.Ja dva kilometre tlačit a uplně kaputo."
Jan Vašta jel v MČR E2 a po dvou kolech se rval s tratí na vyteklých tlumičích a i on vyfasoval trestnou penalizační minutu,tentokráte za předčasný příjezd do cíle.
Po tomto celkovém výsledku bylo rozhodnut se druhý den soutěže nezúčastnit a odjet směrem k domovu.
Co dodat k soutěži ve Mšeně?Hezká a velmi náročná soutěž na úplně rozbité trati za extremního počasí. Nyní nás čeká sobotní crosscountry  v Čiháni  u Klatov.
Zdraví HOnza Benda
 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit

2018  Enduro JBR   všechna práva vyhrazena. Majitel flandermann | update for berny (netlife-ultimate.eu)